Yardım Samsung Galaxy Note 3 & SM-N9000Q IMEI Certi Fail Hatası

bufutrr

Üye
Kolay Gelsin Ustalar.

Elimde N9000Q cihazı var. İmei kayıtlı, yalnız şebeke yok. (Yalnızca Acil Aramalar.)
yk0011k yaptığımda Imei Certi Fail yazıyor. Cihazın Efs ve cert yedeği bende bulunuyor.

Bu sorunla ilk defa karşılaştığım için işlem yapmadım. İnternette de pek faydalı bilgi yok.
Sorunu nasıl çözebiliriz?

Kolay Gelsin Ustalar.

Elimde N9000Q cihazı var. İmei kayıtlı, yalnız şebeke yok. (Yalnızca Acil Aramalar.)
yk0011k yaptığımda Imei Certi Fail yazıyor. Cihazın Efs ve cert yedeği bende bulunuyor.

Bu sorunla ilk defa karşılaştığım için işlem yapmadım. İnternette de pek faydalı bilgi yok.
Sorunu nasıl çözebiliriz?
ustam burdan konuyu inceyebilirisiniz

ustam burdan konuyu inceyebilirisiniz

Onu Konuyu açmadan evvel harfiyen yaptım ustam. Lakin Patch Certten sonra imei null oluyor. Belirtilen yazılımın içindeki modem.bin'i cihaza tekrar flashlayınca imei geliyor ama şebeke yine yok. Patch Cert Fail uyarısı var. Farklı bir yöntem var mı bildiğiniz? Yahut Cihazdaki arıza donanımsal olabilir mi? Eğer öyleyse iade edeyim

Onu Konuyu açmadan evvel harfiyen yaptım ustam. Lakin Patch Certten sonra imei null oluyor. Belirtilen yazılımın içindeki modem.bin'i cihaza tekrar flashlayınca imei geliyor ama şebeke yine yok. Patch Cert Fail uyarısı var. Farklı bir yöntem var mı bildiğiniz? Yahut Cihazdaki arıza donanımsal olabilir mi? Eğer öyleyse iade edeyim
ustam cihazın android sürümü nedir şuan

Amaaan Hocam :)
Samsung anakarta girme işinden uzak duruyorum.
2 yıl önce imei null ile buna benzer bir işlem yapmaya kalkışmıştım. Gençliğimin verdiği heyecan işte lehimi diotların üzerinde gezdirmişim
resmen. Bu bilinçsiz davranışım bana 350 liraya mal olmuştu.
Şebeke sürekli yuvarlak değil. Repairden sonra patch cert yapınca yuvarlak oluyor. yazılım yükleyince eski haline dönüyor.

Geri
Üst Alt