Root Samsung Galaxy Note 9 SM-N960F/FD/X/N Exynos CPU Root Yapma ve Anlatımı

N960F U2 9.0 yazılım yükledim daha sonra burdaki dosyayı hafıza kartına yükledim twrp yaptım herşey başarılı ama magisk root gelmiyo ekrana oem açmaya çalışıyorum cihazı sıfırlamak istiyor nasıl yapabilirim acaba
apk olarak magisk i yükle ben öyle yaptım bu işlemlerden sonra wifiye bağlayıp güncelledin mi tamamdır

Ustam n960f 512 gb oem açık u3 rom yüklü 2 kez denedim twrp de wipe yapmıyor sanırım cihaz hafızasını tanımıyor. açıldığındada sıfırlama uyarısı alıyorum
N960F U2 9.0 yazılım yükledim daha sonra burdaki dosyayı hafıza kartına yükledim twrp yaptım herşey başarılı ama magisk root gelmiyo ekrana oem açmaya çalışıyorum cihazı sıfırlamak istiyor nasıl yapabilirim acaba

merhaba arkadaşlar ilk etapta yukarıda verilen root işlemlerini halletim ancak menuye herhangı root menusu gelmıyor ayrıca oem kilidi açılmıyor bende sizin gibi chımeradan kg yaptım ama hata verıyor sonradan magisk apk netten indirip yükledim sonra magıske gırıp güncelle dedim ardından chimeradan patch sert yaptım sonuç başarılı yanı illa oem kilidi açmanıza gerek yok twrp yüklemek için şart zaten onuda cihazı sıfırladıgında otomatık açılıyor egerkı menude goremezsenız nete bağlaarsınız otomatık oem göüzekecvektir log yapyaşıyım bide sizinle

Preparing...
Checking current patchcert.
Checking modem.
Checking root.
The phone is rooted by: 18.0:MAGISKSU (topjohnwu)
Checking boot image. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
The knox is still valid. Because of the boot patch the warranty will void.
Writing boot image.
Restarting phone.
Waiting for ADB connection. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Reading data...
Checking modem version.
Restarting phone.
Reading data. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Reading data...
Checking modem version.
Restarting phone.
Reading data. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Patching certificate...
The operation is in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
After the phone starts, it switches to flying mode and then returns to normal mode after 20-70 seconds.
Do not check the status of the imei! It is important that the SIM card is on the phone at startup and the PIN authentication is turned OFF.
The patchcert can be removed by repeating the process.
If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
Succeeded.
Successfully finished.
Finished at local time: [10.01.19 12:45:10]
WorkID: 74790399

jacoup arkadaş paylaşmış işlem ok diye güzelde açık olsa bile. oem açık görmedigi takdirde .. 0nly official released binartes are allowed to be flashed recovery BU HATAYI ALIYORUMM diyen arkadaşın hatasıyla karşılaşa bilir.. twrp attıkdan sonra rot işlemi yapildiktan sonra twrpden cikmasiz dalwik cache data yapinca cihaz acilinca wifi aç oem açılacaktir. saygilar arkadaşlar.

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy Note 9 Exynos işlemcili cihazlarına nasıl ROOT yapılır ve onu anlatacağım. Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakır garantisi varsa.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

İşlemleri yapmak için konuyu dikkatlice okuyun ve takıldığınız yerde konu altından sorarak yardım isteyebilirsiniz.

Ayrıca gene azda olsa bu işlemler için PC bilginizin olması gerek.

Bu işlemi yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alın.

Ben genelde hem manuel hemde Samsung programı olan Smart Switc ile yedeklerimi alıyorum.

Smart Switc programını kurun ve sonra Yedekle simgesine dokunun telefondan gerekli izinleri verin yedekleme yapsın.

Tekrar aldığınız yedeği geri yüklemek içinde Geri Yükle simgesine dokunun.

Yedeklerinizi düzgünce aldıktan sonra cihazınızın ayarlarına girip Gmail adresinden çıkış yapınız.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

1. Samsung USB Driver indirin ve çalıştırın.

2. Odin 3.13.1 yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.

3. SD kart içine burada bulunan dosyayı atın ve hafıza kartını telefona takın.

4.TWRP Recoveryindirin.

4. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin.
Sonra SES KISMA ve BİXBY tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Cihaz açılmaya başladığı anda elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES KISMA ve HOME tuşlarına basmaya devam edin.

Ekrana gelen download yazısını gördükten sonra bir kere daha SES AÇMA tuşuna basın ve cihazınızı saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

5. Odin programında com yazılı yerde cihazınız görünüyor ise twrp yükleme işlemi için hazırdır.

6. Odin programında AP yerine İndirdiğiniz TWRP dosyasını seçin.

7. Şimdi Start tuşuna basın ve TWRP yüklenmesi bitmesine yakın elinizi POWER + SES AÇMA ve BİXBY tuşlarına basarak TWRP moda girmeye çalışın.

8. TWRP açılmış ise Wipe kısmından cihaza format atın. Tüm bilgileriniz silinecektir.

9. SD kart içindeki dosya TWRP install kısmından yükleyin ve Reboot System Now basın. Cihazın açılmasını bekleyin. Bu biraz uzun sürebilir. Bir sorun yaşarsanız original stock yazılımı ile düzeltme yapabilirsiniz.

Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Kaynak

benım paylaşimim neden gelmıyor acaba

merhaba işlem için kimden destek alabilirim istanbul avrupa yakasında?

Usta u5 Root Lazım Elinde Dosya Olan Var Mı ?

Chimera Mobile Phone Utility version: 24.85.1531 @ 2020-05-28
Printing phone history

Repair IMEI
28.05.2020
15:17:30

Patch certificate started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-N960F
Sales Code: TUR
Country Code: TURKEY
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 8.1.0 [M1AJQ] [SDK 27]
Build Date: Mon Aug 27 21:11:26 KST 2018
PDA Version: N960FXXS2ARH6 [august 2018, rev6]
Phone Version: N960FXXU2ARH7 [august 2018, rev7]
CSC Version: N960FOXM2ARH6 [august 2018, rev6]
Product Code: TUR
HIDSw Version: N960FXXS2ARH6/N960FOXM2ARH6/N960FXXU2ARH7/N960FXXS2ARH6
Board Platform: EXYNOS5
Modem Platform: SHANNON360
Serial Number: ---------
Imei: 352-----------
Unique Number: C
Connections: AT,MTP
Battery Status: 3.94V (75%)
Network Type: GSM
SIM Status: READY,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2018-09-01
Preparing...
Checking root access.
The phone is rooted by: 20.4:MAGISKSU
Reading data...
The operation is in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Patching certificate...
Checking root access.
About 30-90 seconds after the phone starts, the signal strength indicator turns OFF and then turns ON again after a few seconds.
You can check the status of the imei using: *#0011#
The patchcert can be removed by repeating the process.
If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
Successfully finished.
Finished at local time: [05.28.20 18:19:53]
WorkID: 96401170

Hocam ben note 9 imei repair işlemi yaptım root gizli
root aktif olsun istiyorum yaparsam imei gidermi

Geri
Üst Alt