Çözüldü Samsung Galaxy On5 (ON5 2016) SM-G5520 Android 7.1.1 Türkçe Rom

braveturks

Üye
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy On5 SM-G5220 cihazına ait Türkçe stock rom paylaşacağım.

Bu işlemleri yapmadan önce cihazın Crom Service ve FRP kilidini OFF yapın ve OEM kilidini ise açın.

1. Crome Service açmak için Crome Service Apk indirin ve çalıştırın. Cihazınız unlock olacaktır.
2. FRP OF için Cihazın ayarlarına girin ve Gmail hesabından çıkış yapın.
3. OEM kilidi için cihazın USB hata ayıklama açın ve Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açın.

WhatsApp Image 2018-10-24 at 16.27.33.jpeg

Bunları yaptıktan sonra Türkçe rom yüklemeyi deneyin.
Bu rom EFT Dongle kullanılarak Türkçeleştirilip cihaz içindeki rom çekilmiştir.
20181025_070441.jpg

Cihazın Türkçe olduğuna dair görselleri inceleyebilirsiniz.
WhatsApp Image 2018-10-24 at 17.32.48.jpeg

WhatsApp Image 2018-10-24 at 17.32.55.jpeg

WhatsApp Image 2018-10-24 at 17.33.08.jpeg

Rom linkine foruma 30 TL bağış yaparak alabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rom içinde Google Play Store eklemedim.
Elinizde eft varsa ekleyebilirsiniz. Ya da TWRP ile kurabilrsiniz.
Ben sonradan ekledim.

Piyasada dolaşan bir twrp var ama denemedim. @Baris.Mizrakli TWRP portlayabilir. Bir sormak lazım.

Elinizde EFT varsa ekleyebilirsiniz. Ya da TWRP ile kurabilrsiniz.
Yazılımın içinde yok.

Bilgisayar mı cevaplıyor tüm cevaplar aynı. Rom linkine bağış yapmakta sorun değil tabiki. İhtiyacım olanı yapa bilecek arkadaş var mı. Bana bu romun içinde Gapps paketi olan lazım. Siz değerli arkadaşlar anlıyorsunuz sonuçta rom ile değişiklik yapmayı. Gapps paketli rom yükleyebilirmisiniz ?
Rom linkine foruma 30 TL bağış yaparak alabilirsiniz.

Tamam. Sizin amacınız sadece para çekmek anlaşılan sorun çözmek değil. Önce sorunu çöz ki parayı iste. Google play market olmayan romu almayı niye zorluyorsun. Yapamıyorsanız yapamıyoruz deyin insanları oyalamayın.

Tamam. Sizin amacınız sadece para çekmek anlaşılan sorun çözmek değil. Önce sorunu çöz ki parayı iste. Google play market olmayan romu almayı niye zorluyorsun. Yapamıyorsanız yapamıyoruz deyin insanları oyalamayın.

Yapılan tüm işlemleri, verilen tüm emekleri sadece ufacık bir menfaat çakışması yüzünden silip atarken bu foruma emek veren herkesin hakkını çiğniyorsunuz. Bu forumda binlerce konu var. Bu konulardan sadece birkaç düzinesi sadece ücretli. Ayrıca ücretsiz olarak sorulan tüm sorulara cevap veriyoruz. Bazı arkadaşlar uzaktan bağlantı ile yardımcı oluyor. Ne karşılığında? Sadece bir teşekkür fıyatına....

Sizi rom almaya zorlamıyoruz. Siz sordunuz biz de cevap verdik. Cihazın yazılımını bizzat ben Türkçe yaptım. Daha sonra rom çektim fakat google play için fırsatım olmadı,müşteri istedi ben de telefonu teslim ettim. Google Play rom için cihazın elimde olması lazım. Elimde şu an cihaz yok.

Ayrıca burada sizden talep edilecek para benim cebime girmeyecek. Size daha iyi hizmet vermek için sunucu, alan adı gibi giderlere harcanacak.

Bu konu sizin için çok önemli ise cihazınızı kargo ile gönderin. Yapıp size gönderelim. Şu an da İstanbul'da, Kayseri'de Van'da, Hakkari'de vs. arkadaşlarımız var. Siz hangi ilde iseniz o ilde olan arkadaşımız da size yardımcı olabilir.

Saygılar.
Serdar ÇAĞLAR
GSM TÜRKİYE Ailesi Üyesi

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt