Samsung Galaxy S10e IMEI Patch Gitmeden Sıfırlama

usta32

Üye
merhabalar kolay gelsin herkese,

çift simli U4 bootloader koduna sahip exynoslu android 10 lu s10e cihazım var ve kurtarma bölümüne root yüklenip çift hat imei repair yapılmış.

1.sorum: şimdi ben nasıl repiar yapılmış bilmiyorum ama satın aldığım adam sıfırlarsan repair gider tekrar patch yaparsın dedi, ama rootlu olarak açılıyor cihaz, yinede sıfırlanırsa imei patch gidermi?
2. sorum: eğer imei patch gidiyorsa ben telefona şimdi twrp yüklesem efs yedeği alsam sıfırlayınca geri yüklesem düzelirmi?

3. sorum: eğer efs ile olmuyorsa full backup alsam ve attım başka roma geçsem sonra geri gelip twrpden full yedeğimi yüklesem repairli hali geri gelirmi?

4. sorum: twrpden sadece datayı silsem patch gidermi?

5. bir şekilde bu patchı yedekleyebilirmiyiz güncelleme yaptıktan sonra geri yüklesek vs.
cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

merhabalar kolay gelsin herkese,

çift simli U4 bootloader koduna sahip exynoslu android 10 lu s10e cihazım var ve kurtarma bölümüne root yüklenip çift hat imei repair yapılmış.

1.sorum: şimdi ben nasıl repiar yapılmış bilmiyorum ama satın aldığım adam sıfırlarsan repair gider tekrar patch yaparsın dedi, ama rootlu olarak açılıyor cihaz, yinede sıfırlanırsa imei patch gidermi?
2. sorum: eğer imei patch gidiyorsa ben telefona şimdi twrp yüklesem efs yedeği alsam sıfırlayınca geri yüklesem düzelirmi?

3. sorum: eğer efs ile olmuyorsa full backup alsam ve attım başka roma geçsem sonra geri gelip twrpden full yedeğimi yüklesem repairli hali geri gelirmi?

4. sorum: twrpden sadece datayı silsem patch gidermi?

5. bir şekilde bu patchı yedekleyebilirmiyiz güncelleme yaptıktan sonra geri yüklesek vs.
cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum
Kafanı çok yormana gerek yok sıfırlarsan imei veya patch gitmez. Eğer twrp yüklersen root bozulur dolayısıyla patch bozulur.Yazılım yüklersen root bozulur,patch bozulur. Sadece sıfırlama ile sorun olmaz.

samsung cihazlarda j1 j2 j3 bazı modeller hariç sıfırlamada imei silinmez ama patch cert silinir yani şebeke gelmez.

iki tane cevap geldi sıfırlasan gider ve gitmez diye acaba hangisi gerçek ona göre şimdi sıfırlayacağım kafam karıştı :) ? @Negative @turkcellgsm

Deneyip sonucu yazın öyleyse,giderse ben size bağlanıp ücretsiz yapacağım :)
Teşekkür ederim aldığım adam acaba imei attıktan sonra içine casus yazılım felan yüklemişmidir diye şüphe ettimde sıfırlasam temiz kursamda sisteme yüklediyse zaten silinmez (fazla komple teorisi ürettim :) ) o sebepten yüklememiştir herhalde dedim ve şimdi kullandığım ana cihaz bu oldu artık ileride sıfırladığım zaman deneyeceğim. İlginize teşekkür ederim sıfırlayacağım zaman videolu çekerim

Teşekkür ederim aldığım adam acaba imei attıktan sonra içine casus yazılım felan yüklemişmidir diye şüphe ettimde sıfırlasam temiz kursamda sisteme yüklediyse zaten silinmez (fazla komple teorisi ürettim :) ) o sebepten yüklememiştir herhalde dedim ve şimdi kullandığım ana cihaz bu oldu artık ileride sıfırladığım zaman deneyeceğim. İlginize teşekkür ederim sıfırlayacağım zaman videolu çekerim

Bunun için sıfırlamanıza gerek yok ki Kaspersky Android Antivirüsü kurun telefona tam tarama yapın.

Deneyip sonucu yazın öyleyse,giderse ben size bağlanıp ücretsiz yapacağım :)
Merhaba, Telefonu kullanmaya başladığım için bu vakte kadar sıfırlamadım, bu gün başka telefona geçtim ve telefon zaten bayağı hantallaşmıştı bir sıfırlamaya ihtiyacı var, şimdi bu cihazda root olduğuna göre ben patch dosyasına erişebilirim? Diyelim sıfırladım ve patch gitti böyle yaparak patchi geri yüklerim olurmuki acaba?

edit: bir uygulama ile efs yedeği almıştım ne olur ne olmaz diye, fakat gerek kalmadı sıfırladım ve internete bağlanıp geliştirici seçeneklerini açıp oem kilidinin açık olduğuna emin oldum ve imei status ok oldu. yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt