Samsung Galaxy S23 Server Kayıtlı Güncelleme ve Format Sorunu

miuimai

Üye
Merhaba,samsung "S23-911B-DS"yurtdışı telefonda TPA (panama) versiyonu rom var.En son 1 temmuz android 13 güncellemesi almış.samsung sitesinden kontrol edince 4-5 güncelleme ve Android 14 güncellemesi almış.Fakat bana OTA güncellemesi gelmiyor.Server kayıt yaptırdım yine güncelleme gelmedi.Smart switch ile güncelleme yaparsam server kayıt gidermi? Veya odin ile Android 14 yazılımını yüklesem server kayıt silinirmi? Herhangi bi problemde imei yedek veya full yedek alıp tekrar yükleyebilirmiyim.Malum kayıt ücreti epeyce yüksek.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

20231201_202207.jpg

Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Arkadaşlar bi cesaretle ODIN ile güncelledim. Korktuğum olmadı şebeke sağlam.Yalnız csc kısmını HOME CSC olarak yükledim fabrika verilerine sıfırlamadan üzerine yazıldı.Android 13 ten Android 14 geçince telefonu fabrika verilerine sıfırlamak gerekirmi.Yoksa böyle kullanmaya devam edeyimmi?

Arkadaşlar bi cesaretle ODIN ile güncelledim. Korktuğum olmadı şebeke sağlam.Yalnız csc kısmını HOME CSC olarak yükledim fabrika verilerine sıfırlamadan üzerine yazıldı.Android 13 ten Android 14 geçince telefonu fabrika verilerine sıfırlamak gerekirmi.Yoksa böyle kullanmaya devam edeyimmi?

Sunucu kayıt cihazlarda yazılım yüklemede ya da sıfırlamada sorun olmaz.

Sunucu kayıt cihazlarda yazılım yüklemede ya da sıfırlamada sorun olmaz.
Telefon OTA ve SMART SWİTCH ten güncelleme almamıştı,odin ile güncellendi.Bu halde yeni sürüm geldiğinde tekrar odin ile güncelleyeceğiz...Odin ile fabrika verilerini sıfırlamadan üzerine güncellemiştik.Odin ile fabrika verilerini sil kısmını işaretleyip güncellersek problem olurmu...Rom değiştirmek istediğimizde,telefonun üzerindeki panama romu,Ben buna endonezya romu yüklesem serverde,veya herhangi bi problem olurmu...Önerebileceğiniz herhangi bi rom varmı.Öncelikli olarak,arama kaydı,kamera,pil performansı romlar...

Telefon OTA ve SMART SWİTCH ten güncelleme almamıştı,odin ile güncellendi.Bu halde yeni sürüm geldiğinde tekrar odin ile güncelleyeceğiz...Odin ile fabrika verilerini sıfırlamadan üzerine güncellemiştik.Odin ile fabrika verilerini sil kısmını işaretleyip güncellersek problem olurmu...Rom değiştirmek istediğimizde,telefonun üzerindeki panama romu,Ben buna endonezya romu yüklesem serverde,veya herhangi bi problem olurmu...Önerebileceğiniz herhangi bi rom varmı.Öncelikli olarak,arama kaydı,kamera,pil performansı romlar...

İstediğiniz romu kurabilirsiniz sorun olmaz.Formatta atabilirsiniz gene sorun olmaz.Romların ülkesi stabiliteyi etklemiyor önemli olan UI sürümleri ve güvenlik yama tarihleri.

Geri
Üst Alt