Samsung Galaxy S5 Mini SM-G800H - ROOT - TWRP - ROM

AhmtGnz

Üye
Arkadaşlar merhaba
elimdeki cihaz ile 2 gündür uğraşıyorum.
gerek bu forumda gerek xda da gerekse tüm internette yaptığım araştırma sonucu anladığım metotları denediğimi düşünüyorum. herhalde anlamadığım noktalar var.

şimdi benim telefon sm-g800h
yapım numarası: mmb29m.g800hxxu1cpl2

yeni bir rom atmak için girdiğim bu macerada önce telefona root ve twrp yüklemek istedim. normal olarak ilk bulduğum yöntemde bu linkten cf-auto root dosyasını indirip odin ile flashlayacaktım. ancak pc telefonu görüyor ama odin görmüyordu. başka metot aradım. bu sitedeki şu konuyu buldum. telefona magisk yükledim, boot.img patch yapıp root atmayı başardım. şimdi ise telefonun recovery modunu twrp yapamadım. odin ile flashladım (twrp kendi sitesinden bu cihaza uygun olan tüm twrp sürümlerini denedim), pass yazısı geldi ama telefonu recovery modda açarken hata verip kendi kendine download modda açıyor (bu şekil açıldığında odin görmüyor, kapatıp tekrar download modda açıyorum). tekrar eski stock recovery yükleyince açılıyor. twrp yi odinsiz recovery modda flashlamaya çalışınca da hata verdi (footer error). daha sonra magisk ile attığım rootu orjinal boot.img dosyasını geri yükleyip kaldırdım. ilk metottaki cf-auto root dosyası ile root atmaya çalıştım. bu sefer de odin fail dedi. cihzın ekranında da (download mode ekranı) unsupported device gibi bişe yazdı. süreç çubuğu yarıda kaldı. odindeki hata da log dan baktığımda writing kısmında.

yani rootlu telefon sadece rootlu şekilde elimde kaldı. ilerlemiyor.
bi el atsanız şu konuya

şimdi farkettim firmware de yanlış telefonun dosyalarını indirmişim ve buraya da yanlış link koymuşum. şimdi doğrusunu yapıyorum ama yine aynı hatalar devam ediyor :S

Siz root mu yapmak istiyorsunuz?

root yaptım rom atmak istiyorum
magisk ile root işlemi oldu
twrp yükleyemiyorum

teşekkürler ama yukarıda yazdığım gibi diğerleriyle beraber bunu da denedim zaten :)

twrp odinden sorunsuz bir şekilde flashlanıyor. Ancak telefonu recovery modda açarken (ses aç+ home + güç) açılışta recovery mode yazıyor 1sn bu yazı görünüp download modda açıyor. Ekranda da (download modun en üstünde) "could not do normal boot." yazısı geliyor. bu şekilde download mod açıldığında ise odin telefonu görmüyor. telefonu kapatıp tekrar download modda açıyorum. tekrar kendi recovery modunu geri yüklüyorum.

verdiğin linkteki tün sürümleri denedim. hatta tar dosyası haricinde img yi indirip recovery moddan flashlamaya çalıştım. o da olmadı

Ekli dosyalar

• 20201002_172002.jpg
    20201002_172002.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Geri
Üst Alt