Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F Ağda Kayıtlı Değil Problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

whoave

Üye
Arkadaşlar çok fazla arama yaptım ama sanki bu aletin stock romu Türkiye'ye yok gibi.
Odin ile kurulum yapmayı deniyorum ama denediğim neredeyse 10 romdan 1 tanesi başarılı oldu oda rus romu sanırım, başarılı olamadıklarım odinde ilk adımda takılıyor kalıyor ilerlemiyor, atmıyor romu, atan tek rom rus romunda ise, ağı tanıtamadım, telefon sim kartı takınca pin falan soruyor, hatta üstte sinyal yerinde 3-4 çubuk çekiyor ama arama vs. yapmıyor, ağa kayıtlı değil diyor, ağa kaydetmeye çalıştığımda Tr türkcell'i görüyor ağ arama sonuçlarında ama tıklayınca bağlanmıyor.
Bunun romdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
IMEIsi de var.
Teleofnun arkasında tam yazan model
SM-G925F SAMSUNG YATELEY SU466GG.UK
Stok roma ihtiyacım var.

*#0011# yapıp IMEI status e bakarsınız IMEI status NG mı yoksa Ok mu yazıyor

Patch cert işlemi yapılmalı cihaza.

*#0011# yapıp IMEI status e bakarsınız IMEI status NG mı yoksa Ok mu yazıyor
Ng yazıyor hocam
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Patch cert işlemi yapılmalı cihaza.
Imei mi atılması lazım yani hocam, bunu xiaomide yapıyorlar programla falan s6 edge de de mümkün mü?
Benim cihazda imei vardı, sonra anakart yandı, ben yeni anakart alıp taktırdım o zamandan beri böyle.
Ama cihazın gövdesi benim kendi gövdem.
Kasanın arkasında yazan imei orjinal imeim, bunu kendi içine yazmam mümkün mü?
Anakartı aldıgım kişi yurtdısından almıs olabilir

Bedava programla yapmanız pek mümkün değil bu işlem için telefon servislerine gitmeniz gerekir

Bedava programla yapmanız pek mümkün değil bu işlem için telefon servislerine gitmeniz gerekir
Onlar da bilmiyoruz diye orantısız para istiyorlar hocam ya, geçen birtanesi 300₺ para istedi, eve geldim iki makale okudum 10dklık olay + cihazsız

Ng yazıyor hocam
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Imei mi atılması lazım yani hocam, bunu xiaomide yapıyorlar programla falan s6 edge de de mümkün mü?
Benim cihazda imei vardı, sonra anakart yandı, ben yeni anakart alıp taktırdım o zamandan beri böyle.
Ama cihazın gövdesi benim kendi gövdem.
Kasanın arkasında yazan imei orjinal imeim, bunu kendi içine yazmam mümkün mü?
Anakartı aldıgım kişi yurtdısından almıs olabilir
*#06# tuşlarına bas çıkan imeiyi burdaki linkte sorgula Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - IMEI Sorgulama bak kayıtlımı kayıtsızmı,,tahminimce kayıtlıdır çünkü rom atıktan sonra turkcell turktelekom vodafone yazmaz taki patch yapana kadar

Kayıtlı hocam, nasıl patch yapabilirim?
patch yapmana gerek yok imei zaten atmamışsın..anakartında şebeke entegresi sorunlu yani kısacası donanım sorunu var yazılımla işin yok ayrıca bir eksik var başka sim kart tak dene arama yapıyormu?

patch yapmana gerek yok imei zaten atmamışsın..anakartında şebeke entegresi sorunlu yani kısacası donanım sorunu var yazılımla işin yok
Ben atmadım ama aldıgım anakartı satan adam atmış heralde hocam, galaxy neo falan diyor, şebeke çekiyor ama, yukarda 2-3-4 arasında değişiyor, hat arama yapınca da türkcell falan çıkıyor, basılmıyor sadece basınca tanımlanmıyor

Ben atmadım ama aldıgım anakartı satan adam atmış heralde hocam, galaxy neo falan diyor, şebeke çekiyor ama, yukarda 2-3-4 arasında değişiyor, hat arama yapınca da türkcell falan çıkıyor, basılmıyor sadece basınca tanımlanmıyor
imei sorguladığında s6 edge yazmıyor yani grand neo yazıyorsa imei atılmış yani telefonun kayıtsız.( ama genede operator ismi yazmaz rom atıktan sonra

imei sorguladığında s6 edge yazmıyor yani grand neo yazıyorsa imei atılmış yani telefonun kayıtsız.( ama genede operator ismi yazmaz rom atıktan sonra
Hocam şimdi olay şöyle;
- Telefon normal çalışıyor.
- Bozuluyor
- Yeni anakart alıyorum
- Taktırıyorum
- Rus stock rom atıyorum ama telefon türkçe
- Şuanda sim kart takınca pin kodu soruyor
- Telefon çekiyor 2-3-4 diş
Ama türkcell falan yazmıyor, ağa bağlı değil.
Ayarlardan ağ arama varya, oraya girip aratıyorum
TR TURKCELL
VODAFONE
fln gibi ağlar çıkıyor, bunlardan türkcelle tıklıyorum hata veriyor.
Düz telefonla arama yapmaya çalışınca ağa bağlanılamıyor hatsı veriyor.

Hocam şimdi olay şöyle;
- Telefon normal çalışıyor.
- Bozuluyor
- Yeni anakart alıyorum
- Taktırıyorum
- Rus stock rom atıyorum ama telefon türkçe
- Şuanda sim kart takınca pin kodu soruyor
- Telefon çekiyor 2-3-4 diş
Ama türkcell falan yazmıyor, ağa bağlı değil.
Ayarlardan ağ arama varya, oraya girip aratıyorum
TR TURKCELL
VODAFONE
fln gibi ağlar çıkıyor, bunlardan türkcelle tıklıyorum hata veriyor.
Düz telefonla arama yapmaya çalışınca ağa bağlanılamıyor hatsı veriyor.

Daha fazla yazmanıza gerek yok Patch cert yapılacak.
Profesyonel tool'a sahip bir serviste yaptırabilirsiniz.
Konu Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt