Çözüldü Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F Yazılım Yükleme Sorunu

• Konbuyu başlatan barankr34
  • Başlangıç tarihi
B

barankr34

an error has occured while updating the device software use the emergy recovery function in the smarswitch pc software hatası alıyorum odinde fail hatası aldım böle oldu ama smart switch de indirince cihaz uyumlu deil diyor telefon böyle kaldı yardım lütfen

an error has occured while updating the device software use the emergy recovery function in the smarswitch pc software hatası alıyorum odinde fail hatası aldım böle oldu ama smart switch de indirince cihaz uyumlu deil diyor telefon böyle kaldı yardım lütfen
Cihazı download moda alıp resim atarmısın konuya bakalım. Samsung download moda alma diye arat Google'da bilmiyorsan oradan bakıp yap.

Foto atamıyorum ama downlaod modede söyle dior

ODIN MODE
PRODUCT NAME: SM-G925F
CURRENT BINARY: Custom
SYSTEM STATUS: Custom
REACTIVATION LOCK: OFF
Secure Download: Enabled
KNOX WARRANTY VOID 1 (0X0500)
AP SWREV: B:6 K:2 S:2

ALTTA DOWNLOADİNG DO NOT TURN OFF TARGET
yazıyor

bu menüden çıkınca yine mavi yer geliyo orda an error has occured while updating the device software use the emergy recovery function in the smarswitch pc software yazıyor.

Foto atamıyorum ama downlaod modede söyle dior

ODIN MODE
PRODUCT NAME: SM-G925F
CURRENT BINARY: Custom
SYSTEM STATUS: Custom
REACTIVATION LOCK: OFF
Secure Download: Enabled
KNOX WARRANTY VOID 1 (0X0500)
AP SWREV: B:6 K:2 S:2

ALTTA DOWNLOADİNG DO NOT TURN OFF TARGET
yazıyor
Bu veriler benim için yeterli. Cihazınıza uygun yazılım yüklemesi yapmanız lazım. Sonrasında düzelecektir.

Burada bulunan yazılımı Odin ile yükleme yapın.

@silivriserdar üstad, aynı cihaz aynı sorun var, üstteki bilgilerle aynı, cihaza başka bi usta plaka yazmaya çalışmış, baseband yok, imei yok, serial yok, arka kapak ve batarya değişmiş, üstte verdiğin yazılım dahil son çıkan U6 yazılımların çoğunu denedim ama baseband geri getiremedim, bi önerin var mı? Daha önce kendi orjinal imei ve serial ile böyle cihazları ayağa kaldırıyorduk ama arka kapak ve batarya bilgileri olmayınca elim kolum bağlandı. 20 GB dosya indirdim, önerini bekliyorum.

Üstad cevabını bekliyorum tıkandım..

@silivriserdar üstad, aynı cihaz aynı sorun var, üstteki bilgilerle aynı, cihaza başka bi usta plaka yazmaya çalışmış, baseband yok, imei yok, serial yok, arka kapak ve batarya değişmiş, üstte verdiğin yazılım dahil son çıkan U6 yazılımların çoğunu denedim ama baseband geri getiremedim, bi önerin var mı? Daha önce kendi orjinal imei ve serial ile böyle cihazları ayağa kaldırıyorduk ama arka kapak ve batarya bilgileri olmayınca elim kolum bağlandı. 20 GB dosya indirdim, önerini bekliyorum.
Cihaza Uygun Combination+Yazılım Yükleme İşlemi Yapn Tekrardan Gelmezse ..Write NV Data Yedeği Felan Vrsa Z3x Bkan Yazdımaya Calışın

Cihaza Uygun Combination+Yazılım Yükleme İşlemi Yapn Tekrardan Gelmezse ..Write NV Data Yedeği Felan Vrsa Z3x Bkan Yazdımaya Calışın

NV cert modem falan defalarca denendi fakat combination denemedim, onuda bi deneyelim.

Cihazın download mod ve recovery mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

Cihazın download mod ve recovery mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

Usta download ve recovery menüsü bu. U6 DBT ve VIA dahil en son G925FXXU6ESA1 , G925FXXU6ESB1 ve 100 GB yazılım indirdim, z3x ile sertifikalar modemler nv data dosyaları, efs hepsini denedim, seri numarası hariç imei ne 000 görünüyor ne bişey, sertifika görünüyor ama.

20190326_175922.jpg
20190326_175922.jpg20190326_175840.jpg

cihaz root lu zaten, açılıyor sıkıntı yok, ama mroot hiç denemedim, yeni yazılım yükleyip ondan sonra yükleyeyim bunu.

cihaz root lu zaten, açılıyor sıkıntı yok, ama mroot hiç denemedim, yeni yazılım yükleyip ondan sonra yükleyeyim bunu.
Tamam öyle yapın. Normalde Combination + Format + Yazılım + Format + Mroot + IMEI Repair ve Patch yapılınca çözülüyor.

Gene çözülmez ise EFS ve Cert veya NV yükleyince düzeliyordu.

Tamam öyle yapın. Normalde Combination + Format + Yazılım + Format + Mroot + IMEI Repair ve Patch yapılınca çözülüyor.

Gene çözülmez ise EFS ve Cert veya NV yükleyince düzeliyordu.

COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU5APK6_OXA5APK6
COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU1AOD1_OXA1AOD1
COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU6ARC1_BOXWares.tar

Bunların hepsindede hata veriyor ama yükleniyor, combination yükledikten sonra formatı nereden atıyoruz onu anlamadım, recovery den mi?

COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU5APK6_OXA5APK6
COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU1AOD1_OXA1AOD1
COMBINATION_OXA_FA50_G925FXXU6ARC1_BOXWares.tar

Bunların hepsindede hata veriyor ama yükleniyor, combination yükledikten sonra formatı nereden atıyoruz onu anlamadım, recovery den mi?
İstediğiniz yerden atın. Recovery ayarlar veya twrp yükleyip.

Usta mroot recovery ekranına düşüyor, dm verity hatası veriyor, cf root atsam olmaz mı?

Geri
Üst Alt