Yardım Samsung Galaxy S6 SM-G920F IMEI Repair İşlemi

• Konbuyu başlatan virinom
  • Başlangıç tarihi
V

virinom

Merhabalar,
Biraz uzun anlatacağım ama yaptığım işlemleri ve başıma gelenleri bilirseniz daha kolay yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
SM-G920F cihazımın anakartı arızalıydı telefoncular tamir olmaz deyince de yeni telefon aldım. Geçenlerde kenarda duran arızalı telefonu değerlendirmek adına AliExpress'ten anakart aldım, telefona taktım cihaz sorunsuz açıldı. Anakartta herhangi bir IMEI kayıtlı değildi ben de nasıl IMEI Repair yaparım diye araştırmalara başladım. Elimde cihazın kutusu duruyor üzerinde seri no IMEI tüm bilgiler var. Nasıl yaparım derken internette Z3X isimli programı buldum. Programda repair işlemi yaparken unsupported modem hatası alınca ben de Odin ile farklı farklı firmware ler atmaya başladım. Biraz deneme yanılma gibi oldu ve açıkçası sayısız dosya flashladım cihaza. En son bu iş böyle olmaz diyerek telefonu orjinaline döndürüp saçma sapan attığım flashları temizlemek için orjinal firmware aradım. Türkiyede U6 firmware bulamadım ben de G920FXXU6ERF5 kodlu firmware attım. Açılırken DRK hatası verdi. Onu nasıl düzeltirim diye uğraşırken bu forumda U6 Combination Firmware konusuna denk geldim ve oradaki dosyayı flashladım. Bir süre ekranda dönen dişli resimlerinin ardından değişik bir Android sürümü açıldı. Ekran görüntüsü şu şekilde
20190704_203055.jpg
.

Bu aşamada ne yapmam gerekir. Asıl amacım cihaza IMEI Repair Yapmak. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öğrenciyim pek durumum yok eğer IMEI Repair sorununu çözersem cihazı satıp cebime biraz harçlık koymayı planlıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mevcut kullandığın z3x yazılımı lisanslı mı ?

sakıncası yoksa tahminde bulunayım
elindeki z3x yazılımı 29.5 cr*ck sürümü doğrumudur ?

Z3x 8.0 Android üsrümlerini repair desteklemez.
Şu anda üzerinde yüklü olan yazılım combination yazılımı sınırlı servis yaızlımı
DRK için normal rom atsan sıfırlasanda düzelirdi.
İnternetin ve bilgisayarın varsa cumartesi günü yardımcı olayım uzak bağlant ile repairini yapalım beraber.

Arkadşa öğrenciymiş muhtemelen c***k yazılım ile işlem yapamyı deniyor zaten orjinalde olsa 8.0 repair yapamazdı.
Android 7.0 yüklü cihazda U6 firmware. Evet doğrudur yazılım orjinal değil. İnanın amacım bu işi meslek olarak yapıp para kazanmak falan değil kenarda atıl vaziyetteki cihazı değerlendirmeye çalışıyorum.

Yükeldiğiniz yazılım combination dosyasıdır. Önce cihaza custom rom kur. Elinde araç yok sayarak sana bir konu vereceğim. Aynı işlemi deneyip sonucu yazarsın.
Çözüldü - Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730GM IMEI Maskeleme (Her Cihaza Uyarlanabilir .)
Bu işlemi XDA'da görmüştüm ve şu şekilde bir not düşülmüştü.
"Bu modül sadece sistemdeki diğer uygulamaların IMEI kodunu farklı görmesini sağlar. Operatörünüz yine cihazınızın gerçek IMEI kodunu görecektir."
Bu konuda bir bilginiz var mı? Bir de bazı cihazlarda IMEI sorunu olduğunda 350000000 gibi bir IMEI yazıyormuş bende ise hiç bir şey yazmıyor. Bu bir şeyi değiştirir mi? Yine yabancı bir forumda bunun için Cert, EFS ve NV dosyaları atıldığını okumuştum ama güncel sürümle ilgili bu dosyalara ulaşamadım.

Merhabalar,
Biraz uzun anlatacağım ama yaptığım işlemleri ve başıma gelenleri bilirseniz daha kolay yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
SM-G920F cihazımın anakartı arızalıydı telefoncular tamir olmaz deyince de yeni telefon aldım. Geçenlerde kenarda duran arızalı telefonu değerlendirmek adına AliExpress'ten anakart aldım, telefona taktım cihaz sorunsuz açıldı. Anakartta herhangi bir IMEI kayıtlı değildi ben de nasıl IMEI atarım diye araştırmalara başladım. Elimde cihazın kutusu duruyor üzerinde seri no IMEI tüm bilgiler var. Nasıl atarım derken internette Z3X isimli programı buldum. Programda repair işlemi yaparken unsupported modem hatası alınca ben de Odin ile farklı farklı firmware ler atmaya başladım. Biraz deneme yanılma gibi oldu ve açıkçası sayısız dosya flashladım cihaza. En son bu iş böyle olmaz diyerek telefonu orjinaline döndürüp saçma sapan attığım flashları temizlemek için orjinal firmware aradım. Türkiyede U6 firmware bulamadım ben de G920FXXU6ERF5 kodlu firmware attım. Açılırken DRK hatası verdi. Onu nasıl düzeltirim diye uğraşırken bu forumda U6 Combination Firmware konusuna denk geldim ve oradaki dosyayı flashladım. Bir süre ekranda dönen dişli resimlerinin ardından değişik bir Android sürümü açıldı. Ekran görüntüsü şu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 5310.

Bu aşamada ne yapmam gerekir. Asıl amacım cihaza IMEI atabilmek. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öğrenciyim pek durumum yok eğer IMEI sorununu çözersem cihazı satıp cebime biraz harçlık koymayı planlıyorum.
Ustam tc tarafınız imei ve serino değiştirmek yasal değildir onarmak yasaldır adminlerin konuyu düzenlemesini ricam olur

Merhabalar,
SM-G920F cihazımın anakartı arızalıydı telefoncular tamir olmaz deyince de yeni telefon aldım. Geçenlerde kenarda duran arızalı telefonu değerlendirmek adına AliExpress'ten anakart aldım, telefona taktım cihaz sorunsuz açıldı. Anakartta herhangi bir IMEI kayıtlı değildi ben de nasıl IMEI Repair yaparım diye araştırmalara başladım. Elimde cihazın kutusu duruyor üzerinde seri no IMEI tüm bilgiler var. Nasıl yaparım derken internette Z3X isimli programı buldum. Programda repair işlemi yaparken unsupported modem hatası alınca ben de Odin ile farklı farklı firmware ler atmaya başladım. Biraz deneme yanılma gibi oldu ve açıkçası sayısız dosya flashladım cihaza. En son bu iş böyle olmaz diyerek telefonu orjinaline döndürüp saçma sapan attığım flashları temizlemek için orjinal firmware aradım. Türkiyede U6 firmware bulamadım ben de G920FXXU6ERF5 kodlu firmware attım. Açılırken DRK hatası verdi. Onu nasıl düzeltirim diye uğraşırken bu forumda U6 Combination Firmware konusuna denk geldim ve oradaki dosyayı flashladım. Bir süre ekranda dönen dişli resimlerinin ardından değişik bir Android sürümü açıldı. Ekran görüntüsü şu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 5310.

Bu aşamada ne yapmam gerekir. Asıl amacım cihaza IMEI Repair Yapmak. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öğrenciyim pek durumum yok eğer IMEI Repair sorununu çözersem cihazı satıp cebime biraz harçlık koymayı planlıyorum.
ustam cihaz geldiğinde hangi yazılım varsa o yazılımı yükleyin

birde elnizde z3x box olması lazım crak lisansıyla olmaz

@Subzorro,
Z3x 8.0 Android üsrümlerini repair desteklemez.
Şu anda üzerinde yüklü olan yazılım combination yazılımı sınırlı servis yaızlımı
DRK için normal rom atsan sıfırlasanda düzelirdi.
İnternetin ve bilgisayarın varsa cumartesi günü yardımcı olayım uzak bağlant ile repairini yapalım beraber.
Hocam tekrardan merhabalar, araya bütünleme sınavlarım girdiği için cihazla ilgilenememiştim. Konuda belirttiğim gibi cihaza birsürü saçma sapan romlar atmıştım. Şimdi cihaza orjinal Android 7 Samsung Türkiye romunu attım. G920FXXU6ERD3 kod numarası. Root işlemi de yapılı. *#06# yaptığımda 35000000000006 / 02 şeklinde bir IMEI gözüküyor. Uzaktan falan yardımcı olma imkanın var mı önceki mesajda yazmışsın ama müsait misin?

@Subzorro,

Hocam tekrardan merhabalar, araya bütünleme sınavlarım girdiği için cihazla ilgilenememiştim. Konuda belirttiğim gibi cihaza birsürü saçma sapan romlar atmıştım. Şimdi cihaza orjinal Android 7 Samsung Türkiye romunu attım. G920FXXU6ERD3 kod numarası. Root işlemi de yapılı. *#06# yaptığımda 35000000000006 / 02 şeklinde bir IMEI gözüküyor. Uzaktan falan yardımcı olma imkanın var mı önceki mesajda yazmışsın ama müsait misin?
Hocam Lisansli Z3X Lazim C###ck Ile Bir islem yapamassin telefoncuya gotur yapsinlar

Geri
Üst Alt