Yardım Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F U8 Ekran Kilidi Sorunu

tunerhd

Üye
Bundan 1-1.5 yil kadar once yazdigim bir botu telefonda calistirmak icin adb ile dosyalari pc'mden internal storage'e tasiyordum.

Uykusuz oldugum icin kazara kok dizindeki dosyalari /storage icine tasidim. iclerinde onemli sistem dosyalari da vardi saniyorum.

Sonra panikle bunlari geri kok dizine tasimaya calistim ama hata verdi falan. Neyse, telefon aciliyordu fakat kilit ekranim dogru olmasina ragmen hatali kilit diyordu. Kilit dosyalarini bozarak bunu hallettim.

Bir sure boyle kullandim sonra ssl sertifikasi yukleyebilmek icin kilit koymam gerektiginde tekrar ihtiyac duydum ve bu sacma durumu cozebilecegini dusunerek stock rom flashlamaya karar verdim.

Smart switchin eski bir surumunu indirip agi dinleyerek binary dosyasini indirdim. Cunku smart switch cihaz desteklenmiyor diye hata veriyordu.

Neyse, Odin ile flashladim, kurulum ekraninda kilit ayarladim ve hala kilit mekanizmasi calismiyordu. Ekrani kapattigimda kaydirilarak aciliyordu.

Ayarlara girip tekrar tekrar kilit atamasi yaptim fakat "swipe"/"kaydir" kisminda sikisip kalmisti. Su anda sadece "hicbiri" ve "kaydir" secilebiliyor.

Kilit sistemine benzer sekilde samsung stock romda olan default band selector tweak'i de (Samsung Band Selection - Google Play'de Uygulamalar) calismiyordu. Baz istasyonu band listesi gelmiyor.
Sebekeye cikmayla ilgili hicbir problem yok bu arada.

Bunun gibi fark etmedigim bir takim hatalar var saniyorum.

Stock rom paklamazsa ne paklar bunu? Butun her seyi sifirdan flashliyor saniyordum ama belli ki ters bir seyler var
Desen ve pin dedigim zaman hic tepki vermiyor, kaydir gorunuyor ama secim menusunde secilen olarak desen/pin gorunuyor.

Sifre ayarladigim zaman yine kaydir gorunuyor ama degistirmek istedigimde "gecerli sifreyi onayla" ekrani karsiliyor fakat az once atadigim sifreyi yazdigimda sifre yanlis diyor.

Ana ekranda yine sifre vs yok tabii.

Re-partition ve nand erase denedim, hala ayni ucube sorunlarla ugrastiriyor. Efs kismini mi bozdum acaba diyorum.

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim, iyi forumlar.

Bu ise gonul vermis ustatlardan yardim bekliyorum.

Kilit koyamadigim icin adb'ye de erisemiyorum bu arada.

Android 8 stock romda adb baglantisini saglamayi basardim, twrp + magisk kurulumunu gerceklestirdim.
/data/system/ altinda gesture.key yok.
/data/data/com.android.providers.settings/ altinda databases dizini yok.
locksettings clear ve "locksettings set-pattern xxxx" eski sifre vs. sormadan calisiyor.

cok ilginc o_O
Hala yardim bekliyorum hocalar.

Android 8 ve 9 sonrası Android cihazlarda desen kilidi kırma malasef yapılmıyor. Yoksa bir sürü coder var bir çare bulurlardı.​

Android 8 ve 9 sonrası Android cihazlarda desen kilidi kırma malasef yapılmıyor. Yoksa bir sürü coder var bir çare bulurlardı.
Desen kilidi kirma meselesi degil hocam. Yanlis anlamissiniz tamamen.
Ben Android 6 ya da 7 rom kullaniyordum hadise yasandiginda.
Su anda kilit koyamiyorum, defalarca stock rom atmis olmama ragmen.
Konuyu en basindan okursaniz netlesecek hikaye.
Ilginiz icin tesekkur ederim.

Desen kilidi kirma meselesi degil hocam. Yanlis anlamissiniz tamamen.
Ben Android 6 ya da 7 rom kullaniyordum hadise yasandiginda.
Su anda kilit koyamiyorum, defalarca stock rom atmis olmama ragmen.
Konuyu en basindan okursaniz netlesecek hikaye.
Ilginiz icin tesekkur ederim.
TWRP kurup full format yapın ardından stock rom yükleyin düzelir.​

Wipe > format data yapmam gerekiyor degil mi?
Deniyorum hemen.

Efs bolumunun backupini aldim,
Efs bolumundeki dosyalari silip lineageos kurdum. Kendi olusturdugu dosyalarla birlikte kilit sorunu problemi cozuldu.
Aldigim backupi efs bolumundeki dosyalarin uzerine yazip factory reset attim, tekrar kilit sorunu yapmaya basladi :))

Simdi sorunlu olan seyi tespit edip onu discard etmem gerekiyor.

Dosyalar halinde (img, rar, tar, md5 olmadan) efs backup'i olan abilerim kardeslerim varsa cok guzel olur.

Sorun efs'deki bir configurasyonla alakaliydi saniyorum.
\Tee
\cpk
\prov_data
\root
\ssm
wv.keys
00000000.authtokcont
klasorlerini ve dosyalarini haric tutarak, bir onceki mesajda bahsettigim, yedek aldigim dosyalari lineageos'un kendi olusturdugu efs dosyalarinin uzerine yazarak degistirdim.
Simdilik bir sikinti yok gibi. Kilit sistemi fingerprint dahil calisiyor.

Dosya kiyaslamasini ise meld ile yaptim.

EDIT:
Evet, efs bu sekildeyken stock rom'a donunce recovery loop'a girdi.
muhtemelen \prov_data icindeki knox dosyalarinin eksikligiyle alakali bu.
twrp flashladiktan sonra \prov_data'yi ilave edip tekrar stock rom flashlayacagim. bakalim ne olacak.

Son düzenleme:
prov_data'yi ekledim ve twrp uzerinden factory format attim.
saniyorum boot ekraninda kaldi bu sefer :)))
ust mesajda da yazdigim gibi stock rom flashliyorum. re-partition yaparak.

bu arada full backup'im var arkadaslar. boyle bir topa girecekseniz backupsiz kollarinizi sivamayin.

Tekrar ediyorum, boyle bir topa girecekseniz, sisteminiz bozuk olsa bile backup alin, backupsiz kollarinizi sivamayin.

\prov_data ilavesi ile birlikte boot ekranini da sorunsuz gectim. Bakalim, lock screen kusuru duzelecek mi? :)

EDIT: eveeet, ekranimi su anda sorunsuz kilitleyebiliyorum.
Su anki sorun baz istasyonu band'larinin gelmemesi.
Screenshot-20211105-083506-Hidden-Network-Setting.jpg

Burada normalde frekans listesi gelmeliydi mesela.
Ayni sekilde Cellular Pro isimli aplikasyonda da lte band listesi load olmuyor.
#2683662# mmi kodunu girdigimde ise "service mode not supported" uyarisi aliyorum.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt