Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935FD 8.0- E: RECV Error ON uevent Hatası

iarknn

Üye
Merhabalar, Dünden beri telefonuma ROOT + TWRP işlemlerini yapabilmek için uğraşıyorum. Önce SuperSu denedim. İlk denemede başarılı oldu fakat SuperSu'nun ömrünü tamamladığını düşünerek uygulama içerisinden UnRoot yaptım fakat telefon işlemin ardından Brick oldu. Allah'tan telefonun Brick olma ihtimalini düşünüp işlem öncesi Full Backup yapmıştım :D Neyse ardından SamFrim ile Stock Rom İndirdim ( G935FXXS4ESCB / G935FOJV4ESAH / G935FXXU4ESAE ) ve Odin ile kurdum. Bu arada ROM 4 Parçalı çıktı ve Odin 3.10.7 nedense kuramıyor, bi yerde takılı kalıp ilerlemiyor. Bende Odin 3.13.1 ile işleme devam ettim. Buraya kadar her şey normal. ROM yüklendi telefon açıldı basit kurulumu hemen yapıp geçtim, çünkü TWRP kurulduktan sonra 0 MB hatası verecek ve ben FORMAT DATA yapacağım için uzun uzun kurulum yapmaya gerek yok demi :)

İşte olaylardan bundan sonra başladı. Kendi telefonuma ilk defa TWRP kuracağım için bazı şeyleri bilmiyormuşum. S7 EDGE'lerde aşırı sıkıntılıymış bu işlem. Zaten TWRP'nin Official sitesinde Difficulty derecesi HARD olarak verilmiş :) Ben TWRP'yi kurup telefonu Recovery Mode'a aldıkça Stock Recovery açılıyordu aşırı sinir olmuştum. Belkide bu işlem yüzünden 15 defa ROM kurup tekrar TWRP kurdum. Meğerse sadece Odin'den Auto Reboot'u kapatmam ve ardından telefonu hızlıca kapatıp Recovery Mode'a girmem yeterliymiş :)

*Bu arada ilk önce TWRP'nin 3.2.3.0 Sürümünü Kurdum.*

Peki olaylar bitti mi ? Hayır efendim ne münasebet daha yeni başlıyoruz. İnanılmaz bir mücadelenin ardın ROM ve TWRP kurma işlemleri bitti. Sırada MAGİSK kurmak vardı. Önce Magisk'in resmi sitesinden 1- Magisk-v19.3.Zip dosyasını indirdim. Ardından araştırmalarım üzerine internetten;

2- no-verity-opt-encrypt-6.0-star Android 8.0
3- RMM-State_Bypass
4- Samsung Anti Root Removal 2.4

dosyalarını da .zip olarak indirdim. TWRP'yi açıp 0 MB hatasının gitmesi için Format Data yaptım. Ardından install bölümünden sırasıyla 2,3,1,4 numaralı dosyaları yükledim. Garip bir şekilde işlemi tamamladım ve o da ne ? Telefon tertemiz açıldı ve Magisk işte karşımdaydı. Bir gece boyunca telefonu sıkıntısız kullandım. Sabah Kalkıp BusyBox kurunca sinirlere bindim. Nedeni bilinmez ama BusyBox'u kurduktan sonra Root'un bazı dosyaları silindi. TWRP'den tekrar install yaptığımda ise kabul etmiyordu. Tekrar Format data çekip aynı işlemleri yaptığımda da sonuç olumsuzdu. Bir şeyler Mutlaka System dosyasının içeriğini değiştirmişti belli.

Bende çaresiz yeni baştan ROM kurdum, telefon açıldı basit kurulum yaptım, Geliştirici seçeneklerinden OEM ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirip Download Mode'a tekrar girdim. Ardından bu sefer TWRP'nin 3.3.1.0-hero2lte sürümünü yani Exynos işlemcilerle uyumlu olan sürümünü TWRP'nin Official sitesinden indirdim. Yine bildiğimiz klasik 0 MB olaylarını halledip Telefonu PC'ye bağladım ve TWRP bölümünde önceki gibi gerekli dosyaları kök dizine yükleyip bağlantıyı kestim.

Ardından yine İnstall bölümüne girip, dosyaları önceki gibi kurdum. Fakat az sonra daha önce görmediğim bir hata ile karşılaşacaktım. Önceki işlem gibi ilk önce;

"no-verity-opt-encrypt-6.0-star Android 8.0.zip" isimli dosyayı install ettim. Ve bir sıkıntı yok. Ardından;
"RMM-State_Bypass.zip" dosyasını da install ettim ve yine bir sıkıntı yok. Ama bundan sonraki adımda Magisk'in kurulumunda;
"Magisk-v19.3.Zip" isimli dosya kurulurken, kurulumun en sonunda bir işlemi yaparken E: RECV ERROR ON UEVENT hatası belirdi.

Önce Fail zannettim fakat diğer işlemi de yapıp telefonu Reboot ettikten sonra ( bu arada ilk reboot'ta neden bilmem telefon tekrar TWRP'ye girdi ) telefon açıldı ve Magisk sıkıntısız bir şekilde kurulmuştu. Hatta açıp kontrol ettiğimde de çalışıyordu.

Evet biliyorum bu kadar basit bir hata için uzun uzun yazdım ama sizlerinde başımdan geçenleri anlamanız için yazdım. Belki de burada yazdığım ve dikkatinizden kaçmayan bir şey hatanın sebebi olabilir.

Uzun lafın kısası arkadaşlar bu E: RECV ERROR ON UEVENT hatasının sebebi nedir ?
Bir zararı var mıdır ?
Var ise çözümü nedir ?

Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935FD Android 8.0 ( G935FXXS4ESCB / G935FOJV4ESAH / G935FXXU4ESAE )
TWRP 3.3.1.0-hero2lte

Ek Güncelleme * TWRP 3.2.3.0 Sürümünü kullanınca hatayı vermiyor.

Geri
Üst Alt