Custom Rom Samsung Galaxy Tab 3 lite T113/T113NU Android 7.1.2 Custom Rom

hamiz

Üye
Merhabalar
4.4.4 sitemine EBA yüklenmediği için custom rom kurmak zorunda kaldım
Galaxy Tab 3 Lite (wifi) SM-T113 modeline Custom rom kurma
Öncelikle bu twrp'yi kurun
twrp içinden factory reset yapın
Buradaki zip'i indirip tablet hafızasına atın
burdaki zip'i de indirip hafızaya atın (normalde isteğe bağlı ama bu olmadan açılmadı bende, denersiniz)
iki zip'i de install kısmından flashlayın
reboot system yapın (supersu yüklemenize gerek yok zaten rootlu)
Cihazın açılmasını bekleyin (ortalama 4-5 dk sürer)
Cihaz sorunsuz açılırsa kurulumunu yapın
Google GAPPS indirin
platform=arm , android=7.1 , variant size bağlı hiç anlamam derseniz pico indirebilirsiniz

daha sonra herhangi bir root explorer indirip gereksiz apk ları silebilirsiniz.
sistem için gerekli olanları silmemeye dikkat edin

Dipnot: 4.4.4 Stock romdan daha yükseği yok. Boşuna aramayın

ustam eline sağlık ama açılınca wifi bağlanmıyor

ustam aynı stok rom yükledim t113 ama wifi sıkıntı yapıyor

Elinize sağlık hocam şimdi kuracağım. Acaba kamerada ya da wifide sıkıntı varmı?

Bende sorun olmadı. Yüklü sürüm buydu T113XXU0ARB1. Cihaz sim kartlı değilse sorun olmaz heralde
Wifi çalışıyor. Kamera çalışmıyor. Open camera da stock kamera da çalışmıyor. Yine de teşekkürler

şarj bitince şarj almıyor? orjinal romda alıyor

şarj bitince şarj almıyor? orjinal romda alıyor
Doğru bir çok bug var. Şarj alıyor sadece animasyon çalışmıyor. Hiçbir işe yaramayan tabletin en azından ebayı çalıştırsın diyen müşterinin hatırına buldum ve paylaştım :rolleyes:

Wifi çalışıyor. Kamera çalışmıyor. Open camera da stock kamera da çalışmıyor. Yine de teşekkürler
Adı üstünde oynanmış custom rom.Stock rom beklemeyin elbette çeşitli hataları olacaktır.

Wifi çalışıyor ancak kamera çalışmıyor. O sorun da çözülse çöp olan tablet işe yarayacaktı. Hocam elinize sağlık paylaşım için.

Root var demişsiniz fakat root kontrol etme programlarıya kontrol ettim rootsuz gözüküyor. Root gerektiren bir programda denedim o da root yok uyarısı verdi.

Root var demişsiniz fakat root kontrol etme programlarıya kontrol ettim rootsuz gözüküyor. Root gerektiren bir programda denedim o da root yok uyarısı verdi.
Konu benim için biraz eski tam hatırlamıyorum ama geliştirici seçenekleri veya ayarları kontrol ederseniz bir şekilde root aktif olacaktır. Yada adb de root yetkisi var uygulamada yok (böyle bir olay da var)

Konu benim için biraz eski tam hatırlamıyorum ama geliştirici seçenekleri veya ayarları kontrol ederseniz bir şekilde root aktif olacaktır. Yada adb de root yetkisi var uygulamada yok (böyle bir olay da var)
Bu arada dediklerinizi denedim fakat yine işe yaramadı. Geliştici seçeneklerini aktif ettim oradaki kök ile ilgili ayarlar aktif olmasına rağmen rootsuz gözüküyor. TWRP üzerinden SuperSU yüklemeyi denedim bu sefer de işletim sistemi açılış ekranında takıldı yani açılmadı. Sonra tekrar factory reset yaptım ve yazılımı tekrar flashladım öyle açıldı.

bizde onceden t113 denemesi yapmıstık ama on kamera olmadıgı ıcın eba ısıne yaramıyor

youtube guncel surumunu stabil kullanılabilecek rom varmı elinizde

yada kullandıgım 7.1 custom romu versem youtube stabilleştirebilecek varmı ??

Bende sorun olmadı. Yüklü sürüm buydu T113XXU0ARB1. Cihaz sim kartlı değilse sorun olmaz heralde

ben bu rom'u geçtiğimiz sene kurdum tablet android 7 oldu lakin kamera çalışmıyor yakın zamanda sahibinden.com da aynı cihazı anroind 7 ye yükseltiğini ve kusursuz çalıştığını iddia eden bir satıcıya rastladım kendisinden romun linkini istedim rom linkine 200 tl ücret istedi

Son düzenleme:
ben bu rom'u geçtiğimiz sene kurdum tablet android 7 oldu lakin kamera çalışmıyor yakın zamanda sahibinden.com da aynı cihazı anroind 7 ye yükseltiğini ve kusursuz çalıştığını iddia eden bir satıcıya rastladım kendisinden romun linkini istedim rom linkine 200 tl ücret istedi
Tabletin işlemci ram ve diğer donanımsal kısımları artık eski olduğu için siz isterseniz Android 12 yapın verim alamazsınız. 3. Parti uygulamaları hergün güncelleme alıyor. Bu güncellemeler sonucunda tablet iyice kasıyor ve artık kaldıramaz oluyor. Yani işin özeti 200 TL değilde biraz daha fazla bir para ile daha iyi bir yeni nesil tablet almak mantıklı olur. İyi forumlar.​

Geri
Üst Alt