Samsung Galaxy Tab A SM-T290 Stock Rom Atılmasına Rağmen Açılmıyor

enesoguz

Üye
Tablet çok fazla kastığı için LineageOS kurmaya karar verdim. İnternete bu tablete LineageOS'un nasıl kurulacağı hakkında hiçbir video yok. Ben de kendim kurmaya çalıştım ve sanırım bir yerde hata yaptım. Tablet download modda sıkıştı kaldı. Stock Rom yüklersem düzelir dedim. Stock Rom yükledikten sonra reset atıp direkt aşağıdaki menüye geçiyor. Güç tuşuna uzun basıyorum reset attıp tekrar fotoğraftaki menüye geçiyor. 5 defa Odin'den yüklememe rağmen hala aynı.
SM-T290.jpeg

4 parçalı stock rom atarken re partiton seçeğine gelip tık işaretini kaldırdıktan sonra yazılımı yükle bakalım

4 parçalı stock rom atarken re partiton seçeğine gelip tık işaretini kaldırdıktan sonra yazılımı yükle bakalım
Hocam denedim hala aynı. Bence sorun OEM kildinin açık olmasından kaynaklanıyor. Eğer OEM kilidini devre dışı bırakabilirsem tablet açılacak ama bende OEM kilidinin kapatıldığı seçenek yok.(Volume up long press: Device unlock mode seçeneği yok bende)
SM-T290.jpeg

combinasyon yazılımı yükle cihaz açılsın reset frp yap sonra stock rom denersin

hangi yazılımı yüklediğiniz onu bilmiyorum çünkü güvenlik seviyesi oluyor u3 u4 gibi yüklediğiniz yazılımı paylaşın ona göre bende araştırıp
burdan paylaşıyım

u4 son sürüm yüklemişiniz combinasyon yazılımı araştırdım yok farklı bir odin sürümü indirin 3.14 gibi sonra bootlader ap cp home csc olacak şekilde seçin option kısımdan re partiton tıkını kaldırın start deyin sonra hard reset deneyin yabancı sitede böyle sıralamışlar

u4 son sürüm yüklemişiniz combinasyon yazılımı araştırdım yok farklı bir odin sürümü indirin 3.14 gibi sonra bootlader ap cp home csc olacak şekilde seçin option kısımdan re partiton tıkını kaldırın start deyin sonra hard reset deneyin yabancı sitede böyle sıralamışlar
Olmadı hocam. Farklı Odin sürümleri denedim hala passed diyip beni yukarısında ünlem olan Download Moda aktarıyor.

buradan indirin ve odin 3.14.4 ile csc yerine home csc seçerek deneyin yazılım u4 yenı geldi hataları ola bilir tabi turkey için olan yazılımda sorun var gibi

Merhabalar , Sorununuz devam ediyorsa ben nasıl çözdüğümü kısaca anlatıyım.

" For google " Smt290 u4 Android 11 Frp bypass hakkında bilgiler içermektedir , Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız bu yazıya tıklayarak makalenin içeriğine ulaşabilirsiniz.

Müşterimin şifremi unuttum ile başlayan Sıfırlama sonrası Hiçbir Tools'da " Bunların içinde z3 , Unlocktool , Dftpro , Trtools dahil " Ne odin modda nede Brom'da Cihaz açılmadı.

Yaptığım işlemler nedir , Android 10 veya 11 için anlatıyorum Android 10 U3 veya Android 11 u4 içinde yapabilirsiniz. Dipnot : u3 andorid 11 ise denemedim ama olur büyük ihtimalle.

Odin programının Bilgisayarınızda olduğunu varsayarak , Bağzı arkadaşlar yorumlarda gördüm farklı Odin versionları demişler " Alakası yok" Odin Güncel olan bir sürümü indirmeniz yeterli, Akabininde aşağıdaki vereceğim ROM dosyalarında kendinize uygun olanı seçin Eğer tabletiniz Android 10 veya 11 U3 veya u4 olması bu yöntem için farketmiyor.

Şuradan uygun ÇİN ROM'u indirin
Buradan'da DE ROM'u indirin neden Almanya rom'u indireceğinizin sebebini aşağıda açıklayacağım.
Odin olmayanlarda odin indirsin version 3.14.1 ve üstü yeterli olacaktır.

ÖNEMLİ YAPILMASI GEREKENLER DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

Tabletimizi Kapatıyoruz , Kapalı konumdayken Ses açma ve Kısma tuşlarını basılı tuttuğumuzda hazırda olan Bilgisayarımı Tablete bağlıyoruz. Download kısmına gelip bırakıyoruz.

Yukarıda indirdiğimiz , CHİNA çin dosyasını Klasore çıkardığınızı varsayarsak BL kısmını ve AP kısmını ekliyoruz CSC ve USERDATA kesinlikle EKLEMİYORUZ

işlem bitip tablet açıldığında , Seri olarak ortalama 1.30 saniyeniz var. Wifi açıp Cihazın ayarlarına girerek Software kısmından Sürüm numarasına seri tıklayarak Developers yani Geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Seri olarak USB debug on OEM on yaparak Kapatıyoruz.
DİPNOTE : ilk açılmada OEM kilidi görünmüyorsa ayarlar sekmesinde Tableti kapatıp açın eğer hemen Bu tablet bla bla 3020 şeklinde hata alıyorsanız kapatıp 1 dakika bekleyip yeniden Deneyin OEM on / USB debug on olduğunda Kapatın tabletinizi.

Şimdi Yukarıda verdiğim DBT Alman "Aslında Hollanda ama farketmez " Room'u
Aynı şekilde Odin modda yüklüyoruz Cihazınız açılacaktır.

Yukardaki DBT room'u niye yüklüyoruz ? neden TUR room'u atmıyoruz diyenler olacaktır. TUR' room'u kim eklediyse Samfw'ye 8GB olarak eklemiş. benim yaptığım tablet u4 andorid 11 2 tane room seçeneğim olduğundan TUR rom'dan bahsediyorum 2 room'da 8GB çekilmiş işimize gelmez yani Sonra bu tablet 32/64 tü nasıl 8 GB oldu diye uğraşmayın " Ben uğraştım siz uğraşmayın "

Bu yazıyı ciddi anlamda bana faydalı olduğunu bildiğimden , Sizlerinde başkalarının sorunlarına ilaç olmasını istiyorsanız bu tarz makaleleri Ekleyin Esen kalın.

Tablet çok fazla kastığı için LineageOS kurmaya karar verdim. İnternete bu tablete LineageOS'un nasıl kurulacağı hakkında hiçbir video yok. Ben de kendim kurmaya çalıştım ve sanırım bir yerde hata yaptım. Tablet download modda sıkıştı kaldı. Stock Rom yüklersem düzelir dedim. Stock Rom yükledikten sonra reset atıp direkt aşağıdaki menüye geçiyor. Güç tuşuna uzun basıyorum reset attıp tekrar fotoğraftaki menüye geçiyor. 5 defa Odin'den yüklememe rağmen hala aynı.Ekli dosyayı görüntüle 19503
cihazın önce prenormal ve frp on modundan kaldırmanız gerekiyor aksi takdirde twrp vb. recovery flashlayamazsınız.

cihazın önce prenormal ve frp on modundan kaldırmanız gerekiyor aksi takdirde twrp vb. recovery flashlayamazsınız.
Hocam rica etsem nasıl kaldırılacağını söyler misiniz? Cidden yardımınıza çok ihtiyacım var. Cihazı 5 aydır kullanamıyorum.

Geri
Üst Alt