Samsung Galaxy Tab SM-T580 FRP Bypass Sorunu

• Konbuyu başlatan SoldierTR
  • Başlangıç tarihi
S

SoldierTR

Arkadaşlar önceden biri açmış fakat önerilerinizi denedim çalışmadı. Güvenlik seviyesi 4 ve Android 8.1 kurulu. Hiçbir şekilde Talkback vs. yok. Combination dosyası var. İlk onu kurdum, sonra factory reset yaptım, OEM Unlock yoktu, USB Hata Ayıklama zaten açıktı. Sonra 7-Zip ile sboot.img, boot.img ve system.img (isimler yanlış olabilir) dosyalarını ayrı bir .tar olarak arşivledim. Sonra onu kurdum. Açıldı fakat dosya sistemi bozul dedi ve sıfırla diyordu. Bende bastım ve sıfırladım. Fakat hala aynı. Ne yapabilirim? Google'dan destek istedim durum ile ilgili. Fakat şifrenizi hatırlamadan açamazsınız diyor. Bir de tarayıcı olarak sadece WebView'e erişebiliyorum fakat onda da JS kapalı. Yardımcı olsanız?

Arkadaşlar önceden biri açmış fakat önerilerinizi denedim çalışmadı. Güvenlik seviyesi 4 ve Android 8.1 kurulu. Hiçbir şekilde Talkback vs. yok. Combination dosyası var. İlk onu kurdum, sonra factory reset yaptım, OEM Unlock yoktu, USB Hata Ayıklama zaten açıktı. Sonra 7-Zip ile sboot.img, boot.img ve system.img (isimler yanlış olabilir) dosyalarını ayrı bir .tar olarak arşivledim. Sonra onu kurdum. Açıldı fakat dosya sistemi bozul dedi ve sıfırla diyordu. Bende bastım ve sıfırladım. Fakat hala aynı. Ne yapabilirim? Google'dan destek istedim durum ile ilgili. Fakat şifrenizi hatırlamadan açamazsınız diyor. Bir de tarayıcı olarak sadece WebView'e erişebiliyorum fakat onda da JS kapalı. Yardımcı olsanız?
ilk olarak kombinasyon dosyası atıcaksınız tabletinize. Güvenlik seviyesi 4 demişsiniz buyrun link burada ve Dosya şifreside burada
Siz kombinasyon dosyasını attıktan sonra ayarlar cihaz ayarları yapım numarası kısmına 7 defa tıklaın ve ordan geri çıkıp developer options kısmına girin ordan oem kilidini (yoksa sorun değil) ve usb debugging kısmını açın ve cihazı tekrar download moda alın.
Sonrasında cihaza kendi yazılımını atıcaksınız. Sadece CSC olan kısma Home CSC olanı atıcaksınız.

Öncelikle Combination dosyasını yükleyin. Sonra cihazın U sürümüne uygun yazılımı odin son sürüm ile aşağıdaki şekilde seçerek yükleme yapın.

BL > BL
AP >AP
CP >CP
CSC >HOME CSC

Öncelikle Combination dosyasını yükleyin. Sonra cihazın U sürümüne uygun yazılımı odin son sürüm ile aşağıdaki şekilde seçerek yükleme yapın.

BL > BL
AP >AP
CP >CP
CSC >HOME CSC
Hocam son yerde ne demek istediğinizi anlamadım. Bir de doğru yaptığımı düşünüyorum. Bir de @venusgsm, hocamın dediği dosya ile deneyeceğim. Önceki ile sadece USB Debug'u açıp kapattım, OEM yoktu. Fakat yeniden resmi olanı kurunca sıfırla diye bir yer geliyordu. Bende basıyordum sonuçta başka seçenek yok. Fakat açılınca yine FRP aktif oluyor. Bir de orjinal rom sadece BL, AP, CSC, HOME CSC içeriyor.

Hocam son yerde ne demek istediğinizi anlamadım. Bir de doğru yaptığımı düşünüyorum. Bir de @venusgsm, hocamın dediği dosya ile deneyeceğim. Önceki ile sadece USB Debug'u açıp kapattım, OEM yoktu. Fakat yeniden resmi olanı kurunca sıfırla diye bir yer geliyordu. Bende basıyordum sonuçta başka seçenek yok. Fakat açılınca yine FRP aktif oluyor. Bir de orjinal rom sadece BL, AP, CSC, HOME CSC içeriyor.
CP olmayabilir. Combination yükle ardından yukarıda yazdığım gibi odin son sürüm ile dosyayı yükle.

Yaptım hocam fakat olmadı. U4 üstüne U1 kurma yolu var mıdır peki? Veya farklı bir çözüm yolu?

Sent from my SM-A320F using Tapatalk
Kurulmaz. Ama farklı yöntemleri mevcut.

Buyrun marka önemli değil. 2 cihazda android, aynısını yapın olacaktır.

Usta sen hata ayıklamayı açtı isen octoplusa bağla reset frp yap normal romu kur direk geçecek zaten oemi açmaya gerek yok adb işlemleri bitirebilirsin.

Hocam elinde octoplus box yok mu ? Eğer varsa kombinasyonda frp locku on durumuna getireceğin için kurduktan sonra da istemeyecek zaten sen dediğim gibi yap. İşlemleri yaptıktan sonra orjinal romu kurarken dowland modunda bak frp lock 'on'mu 'on' ise romu kur aç.

Hocam kombinasyonda adb ne işe yarayacak ki? Hem octoplus için ek bir kutu gerekmiyor mu?

Kombinasyon dosyasında Usb hata ayıklamayı açacaksınız. Biz o zaman neden kombinasyon atıyor ve neden sonrasında CSC kısmında ki Home Csc dosyasını yüklüyoruz?

Kombinasyon dosyasında Usb hata ayıklamayı açacaksınız. Biz o zaman neden kombinasyon atıyor ve neden sonrasında CSC kısmında ki Home Csc dosyasını yüklüyoruz?
Zaten açıyorum hocam. Dediğiniz her şeyi aynen yaptım. Ve elimde Octoplus Box yok.

Geri
Üst Alt