Çözüldü Samsung Galaxy Xcover4 (SM-G390F) IMEI Repair İşlemi

Cvt

VIP Üye
Selamun aleyküm değerli gsmturkey üyeleri sizlere Samsung Galaxy Xcover4 cihazına imei repair işeminin nasıl yapıldığını anlatacam.

Eğer cihazda Android 8.0 var ise 7.0 düşürmenizi öneririm çünkü 8.0 a ait root dosyasını bulamadım o yüzden sürüm düşürüp repair işlemini yaptım.
İşlemi Octoplus Samsung Tool dan yaptım bu araç ücretli bir araç olup genelde telefon tamir eden yerlerde bulunur.

Root işlemini yapmadan önce Smart Switch ile cihazın yedeğini almanızı tavsiye ederim çünkü root esnasında cihaz sıfırlanabilir ve ilk root
denemesinden sonra cihaz kendini sıfırlayabilir ikinci root denemeniz başarılı bir şekilde olacaktır.

Root dosyasını indirmek için tıklayın.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Kod:
Welcome to Octoplus Box Samsung software version 2.8.0.1
-----------------------------------------------------------------------------------
Platform: Samsung Android
Selected port: COM21
Selected model: SM-G390F
Operation: Repair IMEI A
Detected phone model: SM-G390F
Firmware compiled date: Tue Jun 19 09:28:54 KST 2018
PDA version: G390FXXU2ARF2
CSC version: G390FBTU2ARF1
SW version: G390FXXU2ARF1
Phone SN: R58K2184TKK
Android version: 7.0 (NRD90M)
Sales code: BTU
Country: UK & IRE
HW platform: exynos5
HW Chip: exynos7570
HW Modem: SHANNON305
Security patch level: 2018-06-01
Warranty Void: 1
SIM 1 status: ready
Codename: xcover4ltexx
-----------------------------------------------------------------------------------
Connecting to server ..
Username: **********
Connect to server successfull.
Checking smart card...
Smart card successfully checked.
Your balance: 100 credits.
Checking operation...OK
Initializing...OK
Rebooting phone
Searching for a phone. Please wait...
Can't kill external ADB references. Please, close all programs that use ADB server.OK
Please keep phone's screen active!
Initializing exploit...OK
Initializing...OK
Writing new phone IMEI...OK
IMEI successfully repaired.
To finish the operation, please restart the phone via phone's menu.
Performed by 2.8.0.1 Software version.
Platform: Samsung Android
Selected port: COM21
Selected model: SM-G390F
Operation: Repair Network
Can't kill external ADB references. Please, close all programs that use ADB server.
Detected phone model: SM-G390F
Firmware compiled date: Tue Jun 19 09:28:54 KST 2018
PDA version: G390FXXU2ARF2
CSC version: G390FBTU2ARF1
SW version: G390FXXU2ARF1
Phone SN: R58K2184TKK
Android version: 7.0 (NRD90M)
Sales code: BTU
Country: UK & IRE
HW platform: exynos5
HW Chip: exynos7570
HW Modem: SHANNON305
Security patch level: 2018-06-01
Warranty Void: 1
SIM 1 status: ready
Codename: xcover4ltexx
Checking Root:
Phone is Rooted.
Connecting to server ..
Username: ***********
Connect to server successfull.
Checking smart card...
Smart card successfully checked.
Your balance: 100 credits.
Checking operation...OK
Repairing network. Please wait, this can take some time...OK
Searching for a phone. Please wait...
Can't kill external ADB references. Please, close all programs that use ADB server.OK
Uploading service app..OK
Installing service app...OK
Please press "Allow" button on the phone when superuser dialog appears!
Network will be available in 50 seconds after phone reboot!
Network is successfully repaired.
Performed by 2.8.0.1 Software version.

mmerhaba, xcover4 için android 7 rom dosyalarını paylaşabilir misiniz?

Buyrun burada bu cihaza ait tüm romlar var.

herhangi bir ülkenin romunu kursam sorun olur mu illa türkiye mi olması gerekiyor. cihazım g390f imei kayıtsız oldugu için cihazım kapandı. root atmaya calısıyorum fakat android 8 root yok bulamadım. 7 yüklemeye calısıyorum

herhangi bir ülkenin romunu kursam sorun olur mu illa türkiye mi olması gerekiyor. cihazım g390f imei kayıtsız oldugu için cihazım kapandı. root atmaya calısıyorum fakat android 8 root yok bulamadım. 7 yüklemeye calısıyorum
@Cvt ustamızın dediği Gibi Cİhazın Download Mode Resmini Atın Yardımcı Olalım

buyrun resimler bunlar. verdiğiniz linkten almanya romunu indiriyorum fakat çok yavaş. 20 saat daha var inmesine. daha hızlı bir sunucu varmı acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20190830_165512[1].jpg
    IMG_20190830_165512[1].jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20190830_165630[1].jpg
    IMG_20190830_165630[1].jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 25
buyrun resimler bunlar. verdiğiniz linkten almanya romunu indiriyorum fakat çok yavaş. 20 saat daha var inmesine. daha hızlı bir sunucu varmı acaba
Buyrun burada Türkiye romları android 8 ve 9 var verdğim adreste üst kısımda istediğiniz ülkenin romunu seçip indirebilirsiniz.

Buyrun burada Türkiye romları android 8 ve 9 var verdğim adreste üst kısımda istediğiniz ülkenin romunu seçip indirebilirsiniz.

teşekkür ederim
sizce hangisini indirip yüklemeliyim. imei atmam için root yapmam gerekiyor. hangisi daha kolay sizce?

Türkiye romunda sadece android 9 da u4 var diğer ülkelerin romlarından birini yükleyebilirsiniz. Sitenin üst kısmanda aşağıdaki resimdeki gibi
Ekran Alıntısı.PNG

teşekkür ederim
sizce hangisini indirip yüklemeliyim. imei atmam için root yapmam gerekiyor. hangisi daha kolay sizce?
Ustam ben bu cihaza işlem yaptığımda 8.0 ın root dosyasını bulamamıştım 7.0 yükleyip öyle yapmıştım u4 lere sırayla bakın ülkelerden hangisinin adroid 7 de u4 yazılımı varsa onu indirin.

Ustam ben bu cihaza işlem yaptığımda 8.0 ın root dosyasını bulamamıştım 7.0 yükleyip öyle yapmıştım u4 lere sırayla bakın ülkelerden hangisinin adroid 7 de u4 yazılımı varsa onu indirin.

anladım hocam bişey daha sormak istiyorum. ben daha önce şu linkten android 7.0 olan romu indirmiştim. fakat odin ile kuramıyorum. hata veriyor. acaba dosya hatalı mı indi. rica etsem bakabilir misiniz neden bu hatayı veriyor.

Ekli dosyalar

• 31116217172381124329ulkemicin-800x800.png
    31116217172381124329ulkemicin-800x800.png
    106 KB · Görüntüleme: 14
u4 dediğiniz nedir. şuan cihazda android 8.1 yüklü. sürüm değiştirmeye gerek varmı. sadece root yapmak istiyorum
qasas.PNG

U hakkında ayrıntılı bilgi için BU bağlantıyı tıklayın. Evet 7.0 düşürmeniz gerekiyor eğer elinizde 8 in root dosyası yoksa.

anladım hocam bişey daha sormak istiyorum. ben daha önce şu linkten android 7.0 olan romu indirmiştim. fakat odin ile kuramıyorum. hata veriyor. acaba dosya hatalı mı indi. rica etsem bakabilir misiniz neden bu hatayı veriyor.
Vermiş olduğunuz bağlantıda cihaza ait u sürümü hakkında bilgi verilmiyor siz indirdiğiniz romun içine bakın muhtemelen u sürümü uymadığı için olmamıştır.

Resime bakınca gördüm hocam sizin cihaz U4 yüklemeye çalıştığınız rom U1 hata vermesi çok normal u4 yükleyin.

Resime bakınca gördüm hocam sizin cihaz U4 yüklemeye çalıştığınız rom U1 hata vermesi çok normal u4 yükleyin.

sağolun hocam fakat şöyle bişey var verdiğiniz linkteki u4 romların hepsi android 8 ve 9 a ait. hem android 7 hem u4 olanı nerden edinebilirim

sağolun hocam fakat şöyle bişey var verdiğiniz linkteki u4 romların hepsi android 8 ve 9 a ait. hem android 7 hem u4 olanı nerden edinebilirim
Hocam şimdi bir kaç yere baktımda u4 ün 7 yok hepsi 8 ve 9.

Hocam şimdi bir kaç yere baktımda u4 ün 7 yok hepsi 8 ve 9.

ne yazıkki yok bende baktım. bi öneriniz varmı hocam nasıl tamir edebiliriz bu cihazı. root ve imei atmam gerek yoksa çöp olacak cihaz. fikriniz varsa hemen uygulayabilirim.

ne yazıkki yok bende baktım. bi öneriniz varmı hocam nasıl tamir edebiliriz bu cihazı. root ve imei atmam gerek yoksa çöp olacak cihaz. fikriniz varsa hemen uygulayabilirim.
Konuda kileri uyguladınız mı?

Geri
Üst Alt