Çözüldü Samsung GT-S5270K IMEI Repair

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung GT-S5270K cihazına nasıl imei repair işlemi yapılır onu anlatacağım.

Bu işlemi ben Octopus/Octoplus Box Samsung Tool ile yaptım. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Cihazı ve imei repair işlemi için cihazın numaralarını yazın ve imei repair tıklayın.

Box'a sağlam bir uart kablo takın. Ve cihazın pilini çıkarın. Uart kabloyu telefona takın pili takmadan önce power basılı olsun ve pili takın. Aclan TAT moda girdiği zaman işlem başlayacaktır.

Kod:
 Welcome to Octoplus Box Samsung software version 2.7.7
-----------------------------------------------------------------------------------
Platform: Samsung Swift
Selected model: GT-S5270K
Selected port: COM4
Baud rate: 115200
Plase, connect phone to UART cable, insert battery and press shortly 
power button
Connecting...
Phone in TAT mode.
Reading info, please wait...
Phone IMEI A: 
SW version: S5270KJVK
Repairing phone IMEI A ...
Phone IMEI A Repair successfully.
Performed by 2.7.7.4 Software version.

f35ca14bc05db152f3d27a8eac746eb0.jpg

Merhaba. Samsung GT-5270K telefonum kapandı ve açılmadı. Cihaza Flash Loader ile internetten yazılım indirip yükledim ama orijinal yazılımı çıkmadı. Bu cihaz için S5270KJVLC2 yazılımına ihtiyacım var yollarsanız çok sevinirim. Bir de yazılım attıktan sonra IMEI sıfırlandı. Elimde Box veya UART kablosu yok yalnızca bilgisayar ve USB kablosu var nasıl IMEI atabileceğimi anlatırsanız ve IMEI yazma programını da gönderebilirseniz ya da ismini söylerseniz çok teşekkür ederim.

Merhaba. Samsung GT-5270K telefonum kapandı ve açılmadı. Cihaza Flash Loader ile internetten yazılım indirip yükledim ama orijinal yazılımı çıkmadı. Bu cihaz için S5270KJVLC2 yazılımına ihtiyacım var yollarsanız çok sevinirim. Bir de yazılım attıktan sonra IMEI sıfırlandı. Elimde Box veya UART kablosu yok yalnızca bilgisayar ve USB kablosu var nasıl IMEI onarabileceğimi anlatırsanız ve IMEI yazma programını da gönderebilirseniz ya da ismini söylerseniz çok teşekkür ederim.

Box ve UARTH kablosuz olmaz imei tamiri.z3x ya da Octopolus gerekli.

İnternette Z3X programı buldum aslında ve box gerektirmiyor. Program çalıştı ama İMEİ değişimi için micro UART kablosu istiyo micro UART kablosunu bulsak bu kabloyu bilgisayarın neresine takacağız acaba?

İnternette Z3X programı buldum aslında ve box gerektirmiyor. Program çalıştı ama İMEİ değişimi için micro UART kablosu istiyo micro UART kablosunu bulsak bu kabloyu bilgisayarın neresine takacağız acaba?
Belittiğiniz kablo box a takılan kablodur. Yani mecburen box almanız veya elinde bu box a sahip bir teknik servise gitmeniz gerekiyor.

Peki bu boxa sahip olan ve yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba? Veya nerede tamir ettirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Peki bu boxa sahip olan ve yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba? Veya nerede tamir ettirebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Kablo olmadan uzaktan yapılmaz bu model.Teknik servise götürün.

Onu soruyorum. Bu telefonun kendi IMEI sini yükleyebilecek ve götürebileceğim ya da yollayabileceğim bir teknik servis var mı acaba bildiğiniz?

Geri
Üst Alt