Samsung Hakkında Merak Ettiğim Sorular

ewfERGV

Üye
1- u sürümüm suan 8 ben s8 yüklesem sorun olur mu

2-u sürümü düşürülebilir mi

3-hard brick ne zaman olur

4-soft brick ne zaman olur

5-samsung kendi recoverysinden wipe data yapıp reset atsam sorun olur mu

6-sürüm yükseltirken yada azaltırken csc değiştirsem sorun olur mu

7-odinde yükleme bölümüne sammobil yada onin gibi yerlerden indirdiğim dosyaları sadece ap kısmını girsem olur mu (bazıları öyle yaparken gördüm )

8-soft brick kurtarmak için ne yapmalıyım

9-twrp kursam yine samsungun recovery kısmına girş olur mu

10- u sürümüm 7 olsun 6 yüklersem ne olur maksimum soft mu olur hard mı yada odin o yüklemeyi başlatma mı

11-bootloop ne zaman gerçekleşir

12- telefon rootlu ve telefon kendiliğinden durduk yere çökme ihtimali var mı

13-stock rom yüklerken samsung account google vb hesaplardan çıkmalımıyım çıkmassam sorun olur mu

14-odin hata verirse recovery ye girip wipe data yapsam sistem açılır mı

15- bazı insanlar gördüm ilk recoveryde wipe data yapıp sonra odin ile yazılın yüklüyorlar o zaman usb ayıklama kapanmıyor mu
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

cevaplarsanız sevinirim baya kez stock room yükledim ama hiç hata almadım başıma birşey gelirse diye konuyu açiyim önceden bilerek birşeyleri halletmek daha rahat oluyor bide room vs merak edip deney gibi şeyler yapan youtube kanalı varsa önerirseniz sevinirim yada böyle şeyleri deneyen biri varsa forumda bilgilerini paylaşırsa güzel olur

Son düzenleme:
Kısa kısa cevap vereyim uzun yazmışsınız emeğiniz boşa gitmesin.
1- sorun olmaz ikiside aynı
2-u süürmü düşürülemez
3-4-8- 11- biraz zor hardbrick olması. ancak soft brick yanlış yazılım yükleme veya yazılımı yarıda kesme sonrası olur. Yanlış yazılım sonrası stock romu download modunda odin ile yüklerseniz sorun düzelir korkmayın.

5- sorun olmaz atabilirsiniz.
6- csc sorun olmaz değiştirebilirsiniz.
7- eski nesil cihazlar için romlar tek parçaydı ancak yeni nesil cihazlar 4 parçasını da seçmeden atarsanız soft brick olabilir. 11. sorunun cevabına bu da eklenebilir.
9- sorunsuz twrp ise samsung recoverysi yerine twrp kurulmuş olur.
10- yükleyemezsiniz bootloader izin vermeyeceği için softbrick moduna düşebilir cihaz.
12- kendiliğinden dokunmazsanız çökmez ancak oem kapanırsa veya format sonrası oem açılmazsa çökebilir.
13- cihaz açıldığında kurulum ekranına hesap bilgilerinizi girmenizi ister. hesabınızı biliyorsanız zaten sorun olmaz kaldırmanıza gerek yok.
14- sistem imajı yüklerken yarıda kesilirse recoverye girmeyebilir tekrar download modunda yazılım yüklemesini bitirmeniz gerekebilir.
15- telefon fabrika ayarlarına dönünce veya yazılım atılınca usb hata ayıklama kapanır. tekrar cihazı açıp manuel olarak açmanız gerekir.

Eğer yapacağınız işlemlerde sorun olmasından endişe ediyorsanız sitenin yukarsında yer alan ücretli işlemler telefon numarasından whatsapp yoluyla iletişime geçip profesyonel çalışma ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Yanlış işlem yapıp 100 liralık masrafınızı 1000 liraya çıkartmanızı kimse istemez :)

Geri
Üst Alt