• GSM Turkey Güvencesi ve Kalitesiyle

   

  Uzaktan bağlantı ile cihazlarınızın yazılımsal sorunları ücretli olarak giderilir.

  Whatsapp İrtibat Numaramız:

  552 812 07 24 

  Telegram Adresimiz:

  https://t.me/Gsmturkey

Güncelleme Samsung Popüler Galaxy Note Modelinin Fişini Çekti!

Jan1343

Üye
Genel Moderator
Katılım
22 Ocak 2020
Mesajlar
465
Tepkime puanı
543
Puanları
93
Konum
Mardin/Kızıltepe
Çevrimdışı
Samsung, Galaxy Note 8 sahiplerini yakından ilgilendirecek bir karara imza attı. Cihaz artık tehditlere karşı savunmasız!
samsung-galaxy-note-8-kullanicilarina-kotu-haber.jpg


2017 yılında tanıtılan Galaxy Note 8, Samsung’un Note serisinde yaptığı tasarım değişikliğinden nasibini alan ilk cihaz olma niteliği taşıyor. Galaxy Note 7’nin arka tarafında yuvarlatılmış köşelere sahip tekil kamera ve bir adet flaş bulunuyordu. Galaxy Note 8’de ise çift kamera kurulumuna geçen şirket, sensörleri aynı modül içerisine yan yana yerleştirmişti.

En son Galaxy Note 20 ile karşımıza çıkan Samsung’un ‘Note serisini’ tamamen sonlandırdığı söylentileri ortalıkta dolaşıyor. Bunun doğru olup olmadığı konusunda tartışmalar sürerken, Güney Koreli şirket Galaxy Note 8 kullanıcıları için kötü haberi verdi.

Galaxy Note 8 artık güvenlik açıklarına karşı savunmasız

SamMobile’ın haberine göre, Samsung Galaxy Note 8 için yolun sonuna gelindi. Artık bu cihaz, güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere hiçbir yazılım güncellemesi almayacak. Hatırlatmak gerekirse Note 8, Samsung’un üç büyük Android güncellemesi vereceği cihazlar listesinde değildi. Android 8 ve 9’a yükseltilmiş, sonrasında destek kesilmişti.
samsung-galaxy-note-8-kullanicilarina-kotu-haber-1.jpg


‘Güncelleme alacak Samsung telefonlar’ listesinden çıkarılmasıyla birlikte Galaxy Note 8 tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Güvenlik güncellemelerinin verilmemesi, bu cihazın potansiyel tehditlere karşı savunmasız olacağı anlamına geliyor. Örneğin Samsung yazılım desteğini devam ettirdiği telefonlarda bir açık keşfedildiği zaman düzeltiyor. Böylelikle güvenlik problemi ortadan kalkmış oluyor. Fakat Galaxy Note 8 böyle bir durum söz konusu olmayacak.Dört yaşında olan Samsung Galaxy Note 8 son güncellemesini Ağustos ayında almıştı. Basit bir güvenlik yaması olan bu güncelleme cihaza ekstra bir özellik getirmedi. Ağustos 2021, Samsung’un şimdiye kadar 4 yıllık güvenlik güncellemesi kapsamında tuttuğu Galaxy Note 8’e resmi destek verdiği son tarih oldu.

 
Üst Alt