silivriserdar

Genel Moderator
YENİ YÖNTEM JTAG PROGRAMI İLE YAPILMAKTADIR.

Ne yaptıysanız ve cihaz prenormalden çıkmamış ise o zaman mecburen cihazın içini açıp jtag programı ile işlem yapmak gerekir. Kargo yaparsanız bu işlemi yaparız.

WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.20.jpg

Merhaba arkadaşlar Samsung cihazlarda son zamanlar'da başımıza belan olan RMM Status kilidinin çözümünü siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak istedim.

RMM STATUS PRENORMAL NEDİR :

RMM Status Prenormal cihazın bir boot kilidi sayabiliriz bu yüzden cihaza root yapılmaz hata verir.

Cihazın Prenormal olduğunu anlamak için cihazı download moda aldığımız zaman cihazın ekranında PRENORMAL yazar.

Örnek Resim ;

bc4df1bab97f467270b842e6d10a5a19.jpg

Çözümü ;

Bu yöntem her Samsung cihazı için geçerli değildir. Deneyip bunu test edebilirsiniz. Bu yöntem cihaza bir zarar vermez. Ama genede biz site olarak bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Yapılışı ;

Öncelikle cihazımızı downloand moda alıyoruz.

Miracle veya NCK Dongle veya UMT Dongle araçlarımız açıyoruz. Bu araçlar ücretli araçlardır.

Samsung bölümünden Reset React EE tıklıyoruz.

Cihazımızı açmaya açmaya çalışıyoruz. Cihaz ekranında kies modunda birşeyler yazacak.

Tekrar hiç ellemeden o şekilde tekrar Reset React EE yapıyoruz.

a2fd951db366f66e82cf26e8a7cf17ec.jpg

68db5445536dc8bf589cdd99edee4d4f.jpg

Ve cihazı şimdi download moda alıyoruz. Artık cihazın ekranında prenormal yazmayacak.

Cihaza ROOT veya TWRP kurabilirsiniz.

Aşağıdaki araç ile de işlemi yapabilirsiniz.

Miracle Free İndirme Linki :

RMM BYPASS TOOL

Edit = Yeni çözüm aşağıdaki cihazlar için prenormal silme yöntemidir.

SM-J400F

SM-J400M

SM-J400FN

SM-J600F

SM-J600FN

SM-J600GF

SM-J600GT

SM-J600G

SM-J600S

SM-J600L

SM-J600K

SM-A600F

SM-A600FN

SM-A600G

SM-A600GN

SM-A600N

caada10bcc0931d59f95ae7de45aa8b8.jpg

b35240fb795ee5f660b48c02e09b11f8.jpg

Edit = Yeni yöntem.

Önce cihaza Combination yükleyin sonra iroot PC versiyonunu indirin ve cihazı root edin.

Sonra
Halabtech Tool indirin RMM kısmından modeli seçin ve Remove Prenormal deyin.

Cihazı download moda alın prenormal sorunu kalkmış olacak.

İndirmeniz gerkenler;

Cihazın U sürümüne uygun Combination + Yazılımı indirin.

IROOT

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.19.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.19.jpg
    109.5 KB · Görüntüleme: 117
  • WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.20.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.20.jpg
    410 KB · Görüntüleme: 114
  • WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.21.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-04-09 saat 07.11.21.jpg
    134.2 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
Teşekkürler paylaşım için. Emeğinize sağlık. Eski sistem galiba artık işlemiyor.

Eskiden cihaza android 8.0 son sürüm yüklerdik. Tarihi 1 sene geri alırdık. Sonra tekrar kapatıp açar tarihi düzeltir ayarlardan 3 4 kere yazılım güncelleme seçeneğine basardık sonra cihazı download moda alınca status official yazardı. Ama son güncelleme ile bu açık kapatıldı diye biliyorum.

Samsung Galaxy J7 Core&Next SM-J701F U6 sürümünde bu dediklerimi yaptık olmadı. Cihaz gelince birde sizin söylediğinizi deneyelim. Tekrar teşekkürler. Foruma Hoşgeldiniz.

Teşekkürler paylaşım için. Emeğinize sağlık. Eski sistem galiba artık işlemiyor.

Eskiden cihaza android 8.0 son sürüm yüklerdik. Tarihi 1 sene geri alırdık. Sonra tekrar kapatıp açar tarihi düzeltir ayarlardan 3 4 kere yazılım güncelleme seçeneğine basardık sonra cihazı download moda alınca status official yazardı. Ama son güncelleme ile bu açık kapatıldı diye biliyorum.

Samsung Galaxy J7 Core&Next SM-J701F U6 sürümünde bu dediklerimi yaptık olmadı. Cihaz gelince birde sizin söylediğinizi deneyelim. Tekrar teşekkürler. Foruma Hoşgeldiniz.
Rica ederim Tarih Saat geri alma işlemini a320f de geçerli oluyor sadece bunuda zamanında paylaşmıştım ******** da ama şimdiki j701f u5 u6 j400f j600f cihazlar'da desteklendiğini biliyoruz hışbulduk teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar bu konuda çözüm üretebilen oldumu ? Bende bi hata yaptım prenormala düşürdüm şimdide ne oem lock çıkıyor ne birşey yükleyebiliyorum 1 aydır oem lock gözükmüyor uptime sıfırlanmadığı halde. miracle box ile o yöntemde işe yaramıyor. j7 lerde işe yarıyordu bildiğim kadarıyla

Merhaba arkadaşlar bu konuda çözüm üretebilen oldumu ? Bende bi hata yaptım prenormala düşürdüm şimdide ne oem lock çıkıyor ne birşey yükleyebiliyorum 1 aydır oem lock gözükmüyor uptime sıfırlanmadığı halde. miracle box ile o yöntemde işe yaramıyor. j7 lerde işe yarıyordu bildiğim kadarıyla
Cihazın modeli nedir?

Bilinen yöntemleri denediniz olmadıysa mecburen bekleyeceksiniz. saat tarih var bide miracle Box ile frp reset react ee yönetimi.

saat tarih konusunda çok fazla yöntem denedim gerek yabancı forumlardan edindiğim bilgilerle gerekse yerli forumlarda. o açığın kapatıldığını düşünüyorum. miracle box konusundada arkadaşın dediği yöntemde react ee uygulandığında cihazın sonraki yeniden başlatmada emergency recovery e düşüp açılmaması gerekiyor. eğer emergency moda düşmüyorsa işe yaramamış demektir. zaten yaramadıda. frp lock off oem lock off sadec prenormalden ötürü hiçbirşey yapamıyorum. bu konuda samsungla iletişime geçtim verdikleri cevap belirli bir kullanımdan sonra samsung account ve google accountlarda tanımlıysa oem lock görünür hale gelir ve aç kapat yaparakta prenormal sıfırlanır ama süre konusunda bilgi vermiyorlar.

saat tarih konusunda çok fazla yöntem denedim gerek yabancı forumlardan edindiğim bilgilerle gerekse yerli forumlarda. o açığın kapatıldığını düşünüyorum. miracle box konusundada arkadaşın dediği yöntemde react ee uygulandığında cihazın sonraki yeniden başlatmada emergency recovery e düşüp açılmaması gerekiyor. eğer emergency moda düşmüyorsa işe yaramamış demektir. zaten yaramadıda. frp lock off oem lock off sadec prenormalden ötürü hiçbirşey yapamıyorum. bu konuda samsungla iletişime geçtim verdikleri cevap belirli bir kullanımdan sonra samsung account ve google accountlarda tanımlıysa oem lock görünür hale gelir ve aç kapat yaparakta prenormal sıfırlanır ama süre konusunda bilgi vermiyorlar.
Mutlaka bir yöntem bulunur.

Merhaba arkadaşlar Samsung cihazlarda son zamanlar'da başımıza belan olan Rmm Status kilidinin çözümünü siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak istedim.
RMM STATUS PRENORMAL NEDİR : Rmm status prenormal cihazın bir boot kilidi sayabiliriz bu yüzden cihaza root yapılmaz hata verir.
Öncelikle cihazımızı downloand moda alıyoruz Miracle veya nck veya umt boxumuzu açıyoruz
Samsung bölümünden Reset react ee yapıyoruz cihazımız hata verecek direk download moda tekrar alıyoruz ve Rmm Kalkmış olacak (İşlemi Miracle c***k ilede Gerçekleştirebilirsiniz.)-- Yusuf ÇınarGsm -- Miracle Free İndirme Linki : MEGA
ustam bu z3x ten olmazmı

malesef bu yöntem de işe yaramıyor söylediğiniz gibi açık kapatıldı ! farklı yöntem bulmak lazım :S

Teşekkür ederim. Hep forumda denk gelirdim rmm state: prenormal.

Şimdi başıma geldi. Çözümü bu sayede elde ettim. Teşekkür ederim.

hangi modelde denediniz acaba? ben çok uğraştım yapamadım
J730GM Rev. U5 denedim. Telefonu download moda alıp yukarıda anlatılanı yaptım. Bu işlem sonucunda cihaz smart switch moda giriyor. Telefonu açmadan tekrar telefonu download moda alıp root işlemini yapıyorum. Cihaz normal olarak başlıyor

Geri
Üst Alt