Merhaba arkadaşlar Samsung cihazlarda son zamanlar'da başımıza belan olan RMM Status kilidinin çözümünü siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak istedim.

RMM STATUS PRENORMAL NEDİR :

RMM Status Prenormal cihazın bir boot kilidi sayabiliriz bu yüzden cihaza root yapılmaz hata verir.

Cihazın Prenormal olduğunu anlamak için cihazı download moda aldığımız zaman cihazın ekranında PRENORMAL yazar.

Örnek Resim ;

bc4df1bab97f467270b842e6d10a5a19.jpg

Çözümü ;

Bu yöntem her Samsung cihazı için geçerli değildir. Deneyip bunu test edebilirsiniz. Bu yöntem cihaza bir zarar vermez. Ama genede biz site olarak bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Yapılışı ;

Öncelikle cihazımızı downloand moda alıyoruz.

Miracle veya NCK Dongle veya UMT Dongle araçlarımız açıyoruz. Bu araçlar ücretli araçlardır. Ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Samsung bölümünden Reset React EE tıklıyoruz.

Cihazımızı açmaya açmaya çalışıyoruz. Cihaz ekranında kies modunda birşeyler yazacak.

Tekrar hiç ellemeden o şekilde tekrar Reset React EE yapıyoruz.

a2fd951db366f66e82cf26e8a7cf17ec.jpg

68db5445536dc8bf589cdd99edee4d4f.jpg

Ve cihazı şimdi download moda alıyoruz. Artık cihazın ekranında prenormal yazmayacak.

Cihaza ROOT veya TWRP kurabilirsiniz.

Aşağıdaki araç ile de işlemi yapabilirsiniz.

Miracle Free İndirme Linki :

Edit = Yeni çözüm aşağıdaki cihazlar için prenormal silme yöntemidir.

SM-J400F

SM-J400M

SM-J400FN

SM-J600F

SM-J600FN

SM-J600GF

SM-J600GT

SM-J600G

SM-J600S

SM-J600L

SM-J600K

SM-A600F

SM-A600FN

SM-A600G

SM-A600GN

SM-A600N

caada10bcc0931d59f95ae7de45aa8b8.jpg

b35240fb795ee5f660b48c02e09b11f8.jpg
[/U]

[/B]

Edit = Yeni yöntem.

Önce cihaza Combination yükleyin sonra iroot PC versiyonunu indirin ve cihazı root edin.

Sonra Halabtech Tool V0.5 indirin RMM kısmından modeli seçin ve Remove Prenormal deyin.

Cihazı download moda alın prenormal sorunu kalkmış olacak.

İndirmeniz gerkenler;

Cihazın U sürümüne uygun Combination + Yazılımı indirin.

IROOT

Halabtech Tool
Merhaba usta yeni model android pie veya Android Q de root sonrasi oem açik olmazsa telefonu kapatip açinca (only official released binaries are allowed to be flashed) hatasi aliyorum bunun çözümü varmi

selam ustalar g611m u6 rmm state birtürlü kaldıramadım ne yapmam gerek teşekkürler

selamlar a205f u9
state prenormal varmı gelişme ustalar

Chimera Haziran 2019 ve altı güvenlik sürümüne sahip cihazlarda bu işlemi yapabiliyor.Yeni modellerde işe yaramıyor.

gmail. açıp youtube den video izleyince bi süre sonra açılıyor

Teşekkürler paylaşım için. Emeğinize sağlık. Eski sistem galiba artık işlemiyor.

Eskiden cihaza android 8.0 son sürüm yüklerdik. Tarihi 1 sene geri alırdık. Sonra tekrar kapatıp açar tarihi düzeltir ayarlardan 3 4 kere yazılım güncelleme seçeneğine basardık sonra cihazı download moda alınca status official yazardı. Ama son güncelleme ile bu açık kapatıldı diye biliyorum.

Samsung Galaxy J7 Core&Next SM-J701F U6 sürümünde bu dediklerimi yaptık olmadı. Cihaz gelince birde sizin söylediğinizi deneyelim. Tekrar teşekkürler. Foruma Hoşgeldiniz.
bu yöntem J400F U5 haziran 2020 güncellemede çalışıyor.

Konu güncellenmiştir.

Geri
Üst Alt