Tavsiye Samsung Root Sonrası (Health) Screen (Mirroring) (Wifi) Düzeltme

• Konbuyu başlatan Nbrios
  • Başlangıç tarihi
N

Nbrios

Samsung güvenlik amaçlı Root yapıldığı zaman bir çok uygulamada kısıtlama yapmaktadır.

Bunlardan biri de Samsung S Health programı Root sonrası. Screen mirror Ekran Paylaşımı. Bazı Modeller de ise çileden çıkaran Wifi şifresi unutması.

Bu ve bunun gibi sorunların temel kaynağı. Root işlemi yapılırken yazılan Boot dosyasının içerisinde ki build.prop un yetki düzenlemelerinden.

System dosyası içerisindeki build.prop arasında problem yaşanmaktadır. Bunlardan Aklımda olanları sizler ile paylaşımı yapacağım örnek olarak göstereceğim.

Build dosyasının içerisinde istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Bunlar Yazılım bilgisi model bilgisi Ekran yazı boyutu vss. gibi değişiklikler söz konusudur.

Öncelikle le Bu düzenlemeyi Root Explorer da olabilir ES file manager da olabilir. İşlem Müdahale edilmeden önce her zaman ki gibi gerekli yedeklemeler yapınız
.
Elimde Hazır Olupta System dosyası ayıklanmış SM-J730F Olduğundan Örnek olarak bu cihazdan başlayalım. Build Dosyası uzun olduğundan neye benzediğini başlangıç olarak hataların nerede olduğunu gösteren metinleri paylaşacağım.

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=NRD90M
ro.build.display.id=NRD90M.J730FXXU3ARI1
ro.build.version.incremental=J730FXXU3ARI1
ro.build.version.sdk=24
ro.build.version.preview_sdk=0
ro.build.version.codename=REL
ro.build.version.all_codenames=REL
ro.build.version.release=7.0
ro.build.version.security_patch=2018-09-01
ro.build.version.base_os=
ro.build.version.security_index=1
ro.build.date=Wed Sep 12 18:47:16 KST 2018
ro.build.date.utc=1536745636
ro.build.type=user
ro.build.user=dpi
ro.build.host=SWDG4701
ro.build.tags=release-keys
ro.config.tima=1 Health Programınız Rootsonrası çalışmıyor ise bu kısımda ki timayı 0 olarak değiştireceğiz.
ro.securestorage.support=true
Bu kısım güvenlik depolama Burası true ise false ise true ile değiştirip kayıt edip Cihazı yeniden başlatıp tekrar wifi deneyin.

Çözüm değilse servis moduna girip efs sıfırlaması yapılmalıdır. Bilmeyen için Ağır risk içerir.Partisyonların Her halükarda Yedek alınması gereklidir.*#33725327# güncel cihazlar için buydu.

Bu kod ile Yeni cihazlarda unlock sonrası imei 000000 olması halinde girildiği zaman eski imei numarasına dönüşte sağlıyor. Eski cihazlarda *#0011# yap Menü tıkla geri back yap Menü ve Key input kısmından Q0 ve birkaç saniye bekleyin bu kısımda EFS resetleye bilirisiniz.

Hatta bu kod ile LTE destekli olupta LTE pasif olan cihazların 4G aktif de edilebilinir.
Bu kısımı yapamazsanız ustamız bir konu açmış burada ki yöntemi de deneyebilirsiniz
@silivriserdar Çözüldü - Samsung Galaxy S7 SM-G930F Wi-Fi Unutma Sorunu Kesin Çözüm

Ekran Paylaşımı Root sonrası gitti ise Build.prob açıyoruz ve

wlan.wfd.hdcp=disable bu kodu ekliyoruz ve kayıt edip cihazı yeniden başlatıyoruz.

İyi Akşamlar dilerim Saygılarımla.. Nbrios....​

Moderatör tarafında düzenlendi:
EFT Dongle varsa daha basit. Teşekkürler paylaşım için.

EFT Dongle varsa daha basit. Teşekkürler paylaşım için.
EFT yi ben protesto ediyorum ekibi ile takıştığım için :) Onların yazılımı aynı android kitchen + Rom Helper yazılımı ile toplanmış program. inanın birleşip kafa rahat iken daha iyi yazılımlar ortaya çıkar. Hazır araçlar bilgiyi köreltiyor. Chimerada olduğu gibi son kullanıcı bile herkes yazılımcı oluyor :)

EFT yi ben protesto ediyorum ekibi ile takıştığım için :) Onların yazılımı aynı android kitchen + Rom Helper yazılımı ile toplanmış program. inanın birleşip kafa rahat iken daha iyi yazılımlar ortaya çıkar. Hazır araçlar bilgiyi köreltiyor. Chimerada olduğu gibi son kullanıcı bile herkes yazılımcı oluyor :)
Aynen hocam dediklerinize katılıyorum. Zaten ona para buna para biz para kazanıyoruz. Box ve Dongle firmaları parayı kazanıyor. Hiç araç kullanmadan da olmuyor. İşlerimizi hızlandırıyor.

teşekkürler paylaşım için. Bu bilgilerin bize nezaman lazım olacağı belli olmıyor o yüzden yedek almak gerek. :)

Merhabalar, Konuyu canlandırıyorum ama. Bende Samsung Note 10+ SM-N975U1 var Server kayıtlı Android 12 N975U1UES7GVA1 yüklü root yok ama bu problemleri yaşıyorum. bazı banka uygulamaları ise root var diye uyarı veriyor hatta. root checkerler root yok diyor. build.prop dosyasını bırakın düzenlemeyi görüntülememe bile izin vermiyor. bana özellikle smartview lazım ne yapmam gerekir.

Geri
Üst Alt