Yardım Samsung Telefonlarda NG Sorunu

ustalar birkaç cihazda başıma geldi repair işleminde sıkıntı yok ama cihaz patch yapmama rağmen sürekli ng yazılım değiştim kombinasyon attım sonra tüm işlemleri tekrar denedim yine aynı sıkıntı devam ediyor..

ustalar birkaç cihazda başıma geldi repair işleminde sıkıntı yok ama cihaz patch yapmama rağmen sürekli ng yazılım değiştim kombinasyon attım sonra tüm işlemleri tekrar denedim yine aynı sıkıntı devam ediyor..

Hangi modeller çok genel başlık olmuş birde elinizde hangi boxlar var.

j5 pro j7 pro ustam

Android 8 versiyonalrda sadece Chimera işlem yapabiliyor.Z3x ve octoplus başarılı olmuyor.Şansınızı denemek isterseniz farklı modem dosyaları flashlayarak patchlemeyi deneyebilirsiniz.Ama kesin çözüm için Chimera tool şart.

Bu şekilde olunca ustam ben genelde 2 yöntem tercih ediyorum.

1. Yöntem;

Cihaza Combination yazılımı yükleyip format atıyorum.

Ardından en düşük android sürümünü bölgesine ve U sürümüne uygun yüklüyorum. Yüklerken modem dosyasını seçemiyorum.

Ardından cihaza format atıp root yapıyorum. Genelde root işlemini kalıcı root olarak yapıyorum.

Ardından IMEI Repair İşlemi ve patch işlemi yapıp 15 20 dk cihaza sim kart takıp bırakırım.

2. Yöntem;

Cihaza uygun TWRP bulup yüklerim.
TWRP moda girip Wipe kısmından advanced seçip full format atarım.

Cihaza en düşük U sürümüne ve bölgesine uygun yazılımı yüklerim.

Ardından tekrar format atarım.

Kalıcı root yapıp IMEI Repair ve Patch işlemi yapıp sim kart takıp 15 20 dk kendi haline bırakırım.

Umarım sizde de başarılı olur.

CHİMERA var usta bende farklı modem dosyaları da denedim yine olmadı işlem tamam diyor ama hala ng

Bu şekilde olunca ustam ben genelde 2 yöntem tercih ediyorum.

1. Yöntem;

Cihaza Combination yazılımı yükleyip format atıyorum.

Ardından en düşük android sürümünü bölgesine ve U sürümüne uygun yüklüyorum. Yüklerken modem dosyasını seçemiyorum.

Ardından cihaza format atıp root yapıyorum. Genelde root işlemini kalıcı root olarak yapıyorum.

Ardından IMEI Repair İşlemi ve patch işlemi yapıp 15 20 dk cihaza sim kart takıp bırakırım.

2. Yöntem;

Cihaza uygun TWRP bulup yüklerim.
TWRP moda girip Wipe kısmından advanced seçip full format atarım.

Cihaza en düşük U sürümüne ve bölgesine uygun yazılımı yüklerim.

Ardından tekrar format atarım.

Kalıcı root yapıp IMEI Repair ve Patch işlemi yapıp sim kart takıp 15 20 dk kendi haline bırakırım.

Umarım sizde de başarılı olur.

denicem ustam teşekkürler

çok teşekkürler

Geri
Üst Alt