Bilgi Server Üzerinden IMEI Repair İşlemi Yapmak

mrwhoods

Üye
Merhaba arkadaşlar şu suriyeliler telefon piyasasına girdi gireli serverden IMEI Repair diye bi olay dönüyor nedir bu nasıl yapılır yapmak için ne lazım bilgisi olan kardeşlerimiz bilgilendirebilir mi acaba ?

SM-J510FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Lütfen konu açarken veya yorum yaparken bunlara dikkat ediniz

Ülkemizde mobil cihazların imei ve seri numaralarını değiştirmek yasal bir suçtur. Lütfen konu açarken veya yorum yaparken bunlara dikkat ediniz
Hocam suç olduğunu biliyoruz falat bu işlem boxlar üzerinde de yapılıyor anlatımlarıda yapılıyor amaç suç işlemek değil bilgi edinmek ortada bir kalem var bu kalemi birinin gözüne saplayabilirsiniz ama insanlığa çok büyük faydaları dokunacak bilgilerde yazabilirsiniz tekrar söylüyorum bizim amacımız bilgi edinmek suç işlemek değil

Yöntemini öğrenmek istiyorsanız bu çok zor. Kimse bindiği dalı kesmez. Ama bu işler içerden bilgi almadan olmaz. Siz evinizin kapısını kitlersiniz ama evin içindeki ile dışarıdaki kişi bir birini tanıyor ise olacakları engelleyemezsiniz.

Yöntemini öğrenmek istiyorsanız bu çok zor. Kimse bindiği dalı kesmez. Ama bu işler içerden bilgi almadan olmaz. Siz evinizin kapısını kitlersiniz ama evin içindeki ile dışarıdaki kişi bir birini tanıyor ise olacakları engelleyemezsiniz.
Hocam mantığı ne onu çok merak ediyorum yapan nasıl yapıyor yani tam bi adı olsa xda da falan konu açacam ama yok maskeleme mi diyorum yok diyorlar server internetten xda dan bakıyorum hiçbirşey yok ne alaka anlamadim .d

Meragini gidereyim onlar samsung servisinde orjinal attiriyorlar sonra o certleri bi cok kimseye satiyorlar vede o cihaz ikinci el aliyorlar cert 100 50 gibi rakamlara baska cihazlara yaziyorlar kapanmasi 1 2 ay suruyor o surede illaki ikinci el baska cihaz buluyorlar birde cert duzenleme olayi var oda 350 tl yapiyor coderler

Meragini gidereyim onlar samsung servisinde orjinal attiriyorlar sonra o certleri bi cok kimseye satiyorlar vede o cihaz ikinci el aliyorlar cert 100 50 gibi rakamlara baska cihazlara yaziyorlar kapanmasi 1 2 ay suruyor o surede illaki ikinci el baska cihaz buluyorlar birde cert duzenleme olayi var oda 350 tl yapiyor coderler
Aynen cert düzenleme olayı ne oluyor geçen 300 tl istedi suriyeli biri benden

Güncel***

Konuyu Sürekli Olarak Yukarıda Tutmak için Güncell yada farklı içerik yazmayın zaten yeni konularda herkes görüyor. Burada sorusu olan bir çok kullanıcı mevcuttur. Gerekli açıklamalar yapılmıştır.
Tekrarlanması Halinde Uyarısız bir şekilde Ceza alacaksınız.

İyi günler note 10 5g (n976b) var elimde. Server üzerinden imei atmanın herhangi bir zararı olur mu telefona.

İyi günler note 10 5g (n976b) var elimde. Server üzerinden imei atmanın herhangi bir zararı olur mu telefona.
Telefona zarar olmaz ama cebinize biraz zarar olur
Server ile ımeı repair işleminde cihazı hiç bir eksiklik olmadan kullanabilirsiniz ama normal ımeı repair işleminde cihaz güncelleme almaz - rootlanır

Telefona zarar olmaz ama cebinize biraz zarar olur
Server ile ımeı repair işleminde cihazı hiç bir eksiklik olmadan kullanabilirsiniz ama normal ımeı repair işleminde cihaz güncelleme almaz - rootlanır
nasıl oluyor bu server olayı Enes hocam ?

Merhabalar arkadaşlar,
yurt dışından eşime bana ve kardeşime 3 tane telefon getirttim. 2 tane samsung note 9 sm-n960u ve 1 tane S10 sm-g973u.
bunlara imei repair yaptırmak istiyorum. yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_6186.JPG
    IMG_6186.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 292
Merhabalar arkadaşlar,
yurt dışından eşime bana ve kardeşime 3 tane telefon getirttim. 2 tane samsung note 9 sm-n960u ve 1 tane S10 sm-g973u.
bunlara imei repair yaptırmak istiyorum. yardımcı olur musunuz?
*#1234# kare yapıp ekran fotosu atarmisiniz

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu modeller sadece Server üzerinden olur
Özelden fiyat atacağım

@adnanmirsad56 Hocam bende avrupa imei atılabilen f model note 10+ var server üzerinden imei attırmak istiyorum fiyat bilgisi paylaşabilirmisiniz.
Birde merak ettiğim bir diğer konu server üzerinden imei atılınca cihaz güncelleme alıyor değil mi ?

Geri
Üst Alt