Yardım Server'dan IMEI Repair Mantığı Nedir?

buyukbang

Üye
Merhabalar,

Arkadaşa Katar'dan S20 Ultra aldırttım ve şu an yolda. Araştırırken burayı buldum. Şimdi bu server'dan imei atma işlemi cihaza dokumadan yapılıyor ve dolayısıyla cihazın IMEI'si değişmemiş oluyor diye anlıyorum. Telefonuma dokunulmadan nasıl oluyor da IMEI'm kaydoluyor o kısmı anlamadım. BTK'ye kaçak kayıt mı yapılıyor ne olur anlamadım.

Nasıl yapılıyor vs çok ilgi alanım değil, kullanıcıyım da en azından mantığı nedir onu açıklarsanız sevinirim. Bu işlemle 3-5 ay ya da bir sene sonra telefonumuz kapanır mı onu anlamak istiyorum. Server denilen şey nedir, bu yöntemin çalışma mantığını kabaca da olsa anlatırsanız sevinirim.

İkinci sorum ise S20 Ultra şu an server işleminde destekleniyor mu? Benim telefon exynos'lu bir model.

Teşekkürler

O Modelle Destek Yok Şuan
Server üzerinde Yapılan İşlemler
uzaktaan Bağlantı İle Olur
Root İşlemine Gerek Kalmaz
İşlem Yapılan Cihaz Günelleme Alır ..

Uzaktan bağlantı ile PC'me mi bağlanılarak cihaza müdahale yapılıyor? Yoksa telefonuma internet üzerinden mi bağlanılıyor? Nasıl bir işlem aydınlatırsanız sevinirim.

Birde benim telefona tahminen destek ne kadar sürede gelir? Note 10 desteği ve S10 desteğinin gelmesini göz önüne alırsanız?

bu server imei olayı sadece samsung cihazlarda mı oluyor acaba ? Xiaomi cihazlarda mevcut mudur ?

Uzaktan bağlantı ile PC'me mi bağlanılarak cihaza müdahale yapılıyor? Yoksa telefonuma internet üzerinden mi bağlanılıyor? Nasıl bir işlem aydınlatırsanız sevinirim.

Birde benim telefona tahminen destek ne kadar sürede gelir? Note 10 desteği ve S10 desteğinin gelmesini göz önüne alırsanız?
Bilgisayarınızdan işlemler yapılır. Telefonu bilgisayara bağlayarak. Telefonunuza bağlantı olmuyor.
bu server imei olayı sadece samsung cihazlarda mı oluyor acaba ? Xiaomi cihazlarda mevcut mudur ?
Şu an sadece Samsung olarak biliyorum belki bir kaç bilinmeyen markada olabilir. Eskiden Huawei için vardı ama şu an yok.​

cpid ile kendi certi editleniyor root yada başka alternatiflere gerel kalmıyor.

Şimdi anladım. Demek ki

Cert editleme = server ile ime repair

Yanıtlarınız için çok teşekkürler. Bekleyelim bakalım S20 ne zaman desteklenecek.

İyi forumlar,

O Modelle Destek Yok Şuan
Server üzerinde Yapılan İşlemler
uzaktaan Bağlantı İle Olur
Root İşlemine Gerek Kalmaz
İşlem Yapılan Cihaz Günelleme Alır ..

Her türlü güncelleme alır mı cihaz? U sürümü değişirse sıkıntı çıkar mı? Birde diyarbakırda mısınız?

Evet cihazınız her türlü güncellemeyi alır ustam.

Peki root yapılırsa bu yöntem çalışmaz deniyor. Root yapıp herhangi bir imei repair işlemi yapılmasa dahi çalışmaz mı?

Yani root dan kasıt bildiğimiz root mu yoksa root yapılıp imei repair yapılması mıdır?

Peki root yapılırsa bu yöntem çalışmaz deniyor. Root yapıp herhangi bir imei repair işlemi yapılmasa dahi çalışmaz mı?

Yani root dan kasıt bildiğimiz root mu yoksa root yapılıp imei repair yapılması mıdır?

Telefonun orjinal halde olması gerekiyor.Root yaparsanız sunucudan tamir olmaz.

Galaxy s20 ultra snapdragon cihazıma server kaydı yaptırmak istiyorum. Severlar açıldı mı acaba?

Galaxy s20 ultra snapdragon cihazıma server kaydı yaptırmak istiyorum. Severlar açıldı mı acaba?
Merhabalar aşağıdaki numaralardan yetkili ustalarımız ile iletişime geçerseniz size yardımcı olacaklardır.

Uzaktan bağlantı ile cihazlarınızın yazılımsal sorunları ücretli olarak giderilir.

Whatsapp İrtibat Numaramız:

542 812 07 24

Telegram Adresimiz:

https://t.me/Gsmturkey

wu4qJ4.png
İşlemlerin yapılabilmesi için Bilgisayar gereklidir.

G770f Avrupa cihazı, sim unlock ve server kayıt mümkün mü? Güvenlik sürümü u6.

Geri
Üst Alt