Yardım Sever Nasıl Kurulur

mrwhoods

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Android dünyası geniş, yaygın ve kapsamlı,
haliyle bu dünyada kötü amaçlı yazılımlar da at koşturuyor hepimiz mutlaka yaşamışızdır bir yazılımı 10 defa indirdikten sonra dersinizki " Ya neden kendi arşivimi tutmuyorum " ama doğru yazılımı buluncaya kadar indirmeye çalıştığınız dosyalar ile birlikte mutlaka TROJAN, KEYLOGGER ve çeşitli RAT dosyaları da indirirsiniz. bu sizin arşiv kurmanıza engel olmakla kalmaz her defasında da aynı yazılımı yeniden indirmek ve yeniden beklemek zorunda kalırsınız bu hem vaktinizi çalar hemde sizleri fazlasıyla yorar,

Ben FreeDOS veya Ubuntu yani Windows yazılmların dan etkilenmeyecek yazılımlarımın hepsini içinde tutabileceğim ve her defasında indirmek için yeniden uğraşmayacağım bir SERVER kurmak istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim gerekli donanımlar ne olmalıdır lütfen konu hakkında fikir sahibi arkadaşlar yardımcı olsunlar. eminim ki bunun tüm forum kullanıcılarına faydası olacaktır şimdiden teşekkür ederim ...

Herhangi bir datacenterden kiralayın makinayı panellerinden 2 tıklama ile centos kurun centosa'da wingftp kurun istediğiniz gibi dosya alın verin depolayın.Yada apache kurun dizin bazlı ftp sistemi yapın.

Popüler DC'ler
online.net
ovh.net
hetzner.com
time4vps.com

Herhangi bir datacenterden kiralayın makinayı panellerinden 2 tıklama ile centos kurun centosa'da wingftp kurun istediğiniz gibi dosya alın verin depolayın.Yada apache kurun dizin bazlı ftp sistemi yapın.

Popüler DC'ler
online.net
ovh.net
hetzner.com
time4vps.com
hocam yanlış anladınız beni ben online değil offline bir sunucu kuracağım mesla marketlerin kullandığı data sunucularından =)

lan ağı içerisinde veri alışverişi olacak bir sistem istiyorsun dogrumudur

evde veya iş yerinde kullanabileceğiniz bulut sistemleri mevcuttur kablolu veya kablosuz
birde depolayacağın dosya türleri nedir

yazılım dosyaları .oct .md5 .kdz vs... kendim toplayamazmıyım
virüsler bu tür dosya uzantılarına zaten enjekte olmuyor bu tür dosyaları ancak şifreleyebilir yada silebilirler bu zarar veren virüslerde çok nadir
yaygın olanlari trojan keylogger vs. tarzi olanlardir bunlar . exe uzantilarina enjekte ediyor kendini bunuda yayilmalari kolaylaşsin diye yaparlar

SM-J530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

virüsler bu tür dosya uzantılarına zaten enjekte olmuyor bu tür dosyaları ancak şifreleyebilir yada silebilirler bu zarar veren virüslerde çok nadir
yaygın olanlari trojan keylogger vs. tarzi olanlardir bunlar . exe uzantilarina enjekte ediyor kendini bunuda yayilmalari kolaylaşsin diye yaparlar

SM-J530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi​
düşük donanıma sahip ucuz bir bilgisayar kasası ve bir kaç hdd yeterli olur kuracağın sistem için bu sisteme android veya linux fark etmez bu sistemlerde enjekte olma özelliğini sahip diyebileceğimiz virüsler çalışamaz sistemi kurduktan sonra aynı kablosuz ağ içerisinde veri alışverişi yapman için bir ufak yazılım kurarsin
ama tercihin kabloludan yana olsun kablosuz veri alışverişi modemi hem zorlar hemde hızlı veri aktarımı yapamazsın

bir diğer mesele bu arşivi oluştururken kullanacağın sistem linux olsun çünkü bir Windows işletim sisteminde arşivi oluştururken dosyalara virüs enjekte olur ve bu virüslü dosyayı arşivine atarsan pek bir anlamı kalmaz o korunaklı sistemin

virüslerden tamamen korunmanın bir yoluda yoktur biz telefoncular sürekli serbest yazilimlara ihtiyaç duyuyoruz ben şahsen onlara iç içe yaşamayı öğrendim :)

hocam anlamadınız beni ben bilgisayarımı sürekli temizlemek zorunda kalıyorum ve her şey içinde gidiyor ben bu dosyaları sürekli olarak yedekleyip oradan istediğim zaman geri çekebileceğim bir sistem istiyorum bir nevi harici harddisk gibi ama ben bunu server üzerinden yapmak istiyorum benim düşüncem bu sitelerden inen virüsler çok profesyonel insanlarca yapılmıyor bu yüzden ağ üzerinden yayılacağını düşünmüyorum ve en mantıklısı bir sunucu kurup verilerimi onun üzerinde tutmak çünki en son musallat virüsü bulaştı bilgisayarıma ve tüm verilerimi yazılmalrımı sildi işin kötüsü harici diskimede bulaşmıştı taktığım her makinaya bulaşıyordu

hocam anlamadınız beni ben bilgisayarımı sürekli temizlemek zorunda kalıyorum ve her şey içinde gidiyor ben bu dosyaları sürekli olarak yedekleyip oradan istediğim zaman geri çekebileceğim bir sistem istiyorum bir nevi harici harddisk gibi ama ben bunu server üzerinden yapmak istiyorum benim düşüncem bu sitelerden inen virüsler çok profesyonel insanlarca yapılmıyor bu yüzden ağ üzerinden yayılacağını düşünmüyorum ve en mantıklısı bir sunucu kurup verilerimi onun üzerinde tutmak çünki en son musallat virüsü bulaştı bilgisayarıma ve tüm verilerimi yazılmalrımı sildi işin kötüsü harici diskimede bulaşmıştı taktığım her makinaya bulaşıyordu
değerli dostum musallat virüsü dosyaları silmiyor
forumda bir konu açıp yardım isteseydin hiç bir dosyan silinmeyecek şekilde musallat virüsünü bilgisayarından tamamen temizlerdim
bu virüsü kodlayan şahıs bu virüsü tamamen temizleyen bir kod yayınladı bir kaç sene evvel

değerli dostum musallat virüsü dosyaları silmiyor
forumda bir konu açıp yardım isteseydin hiç bir dosyan silinmeyecek şekilde musallat virüsünü bilgisayarından tamamen temizlerdim
bu virüsü kodlayan şahıs bu virüsü tamamen temizleyen bir kod yayınladı bir kaç sene evvel

Sildikten sonra fark ettim hakkinı helal et butonunu ?

o virüsü yazan koder çok troll birisi o butona basmadan silinmiyor :D

hocam bitane 1tb lik hdd al bide hdd kabi yedekle oraya ne istersen ?

hocam bitane 1tb lik hdd al bide hdd kabi yedekle oraya ne istersen ?
Öyle yapıyordum hocam herseyim silinene kadar ?benim dediğim sistem 2 diski senkronize olarak sürekli bir birine esitliyor birinde sorun olduğunda sorunluk disk sıfırlanıp 2. Veya 3. Yedek diskte kendini eşitliyor çift nepronlu yeni nesil flashbellekler gibi bir nevi

TpLink ve ya diger Wi-Fi router ve ya modemler var hansi ki ozunde server sistemi depolama sistemi var !
o modemden birini alib icne 2 tb qurashdirib )) rahat yashaya bilersen ))))))))))))))))

Geri
Üst Alt