Bilgi Smart Switch Yedekleme Klasörü

braveturks

Üye
Ben telefon tamiri yaparken riskli işlemlerde müşteri datalarını smart switch ile yedeklerim. Bu yedekler zaman içinde bilgisayar hafızasında çok ciddi bir yer kaplamaya başlıyor. Bu yüzden bu yedeklerin düzenli olarak silinmesi gerekli. Yedeklerin tutulduğu klasöre giderek kolayca bu verileri silebiliriz.

documents>samsung>smart switch>backup
Belgeler>samsung>smart switch>backup

Yukarıdaki yolu izleyerek yedek klasörlerini silebilirsiniz.​

usta tşkler bende mesala haftalık olarak pc de yer kaplıyor diye arama kutusuna şu komutları yazar içindekileri silerim faydalı oluyor
arama kutusuna
%temp% içini komple silerim
C:\Windows\Prefetch
C:\Windows\Temp

Smart switch üzerinden de alınan yedekler silinebiliyor. Teşekkürler

E
usta tşkler bende mesala haftalık olarak pc de yer kaplıyor diye arama kutusuna şu komutları yazar içindekileri silerim faydalı oluyor
arama kutusuna
%temp% içini komple silerim
C:\Windows\Prefetch
C:\Windows\Temp
Eskiden bende temizliyordum aşağıdaki yazıdan sonra bıraktım :D
--
Alıntı
Bilgisayarı her açtığınızda Windows bilgisayarınızı izler. Hangi programları sık sık kullanıyorsunuz bunları tespit eder ve bunlar ile ilgili bilgileri küçük dosyalar halinde prefetch klasörüne kaydeder.

Bir sonraki bilgisayarı açtığınızda bu programlara daha hızlı çalışmanız için prefetch klasörüne kaydedilen bilgilerden yararlanır.
Böylelikle sık kullanılan programlar prefetch klasörüne kaydedilen bilgiler sayesinde daha hızlı açılır.
Prefetch klasörünün yararı veya zararı var mıdır?
Prefetch
klasörü bir sistem klasörüdür ve Windows'a performans katmak için vardır.
Prefetch klasörün içeriği temizlenmeli mi?
Prefetch klasörü sistem klasörü altında bir alt klasördür. Prefetch klasörü kendi kendini temizler. Sizin ayrıca Prefetch klasörü altındaki dosyaları silmenize gerek yoktur.
Eğer siz bu klasördeki dosyaları siler,Prefetch klasörünü temizlerseniz sık kullandığınız programlar daha yavaş başlayacaktır.

Smart switch üzerinden de alınan yedekler silinebiliyor. Teşekkürler
Smart switch ile yedekleme yapmaya çalıştığımda şöyle bir hata alıyorum nasıl düzeltebilirim
(Bilgisayara dün format attım)
smart switch hata.PNG

Geri
Üst Alt