TWRP + ROOT Sony XA1 Ultra 48.1.A.2.50 Root Boot

• Konbuyu başlatan samanooo
  • Başlangıç tarihi
S

samanooo

Merhaba arkadaşlar. Az önce bir makale oluşturmuştum. Şimdi ona nazaran bu konuyu açmaktayım. Geçenlerde Sony XA1 Ultra cihazımı rootlamaya kalkıştım. Magisk ile patch işlemini yapıp sürümümü downgrade ettim. Başarılı bir şekilde. Ama, imei sorunu çıktı bu sefer daha fix bulamadım. Eğer box olmadan imei repair var ise ustalarımdan, arkadaşlarımdan ricam paylaşabilirler ise çok güzel olur. Uzatmadan konuya başlayalım.

Telefonu öncelikle kapatıp eğer sürümü en son sürümde ise 48.1.A.2.50 sürümüne downgrade edelim. FTF Dosyası linki eklenmiştir.

Androxyde Flash Tool kullanarak önce FTF Dosyamızı C:\Kullanıcılar\(Kullanıcı Adınız)\.flashtool\firmwares klasörüne kopyalayalım.

FlashTool'u açıp configure edelim.

Akabinde cihazın gücü kapalı halde, ses tuşu kısmaya basarak USB kablomuzu bağlayalım. Bağladıktan sonra kendisi rom atma işlemini yapacaktır. İşlem bittikten sonra cihazın gücünü tamamen keselim.

Ses açma tuşuna basarak USB kablomuzu bağlayalım.

ADB dizininde CMD açarak, fastboot devices komutunu verip cihazı kontrol edelim.

Akabinde fastboot flash boot magisk.img dosyasmızı flash edelim ve cihazımızı açalım.

İşlem bu kadar

DİPNOT: Bu işlemi yapmadan önce OEM ve BootLoader kilidinizi açmanız gerekmektedir. Akabinde işlem yapamaz ve cihazı Brick edebilirsiniz. Olası açıklamaları yaptım, oluşan sorunlardan forum ya da ben değil, siz sorumlusunuz.

Linkler ;

FTF Dosyası

Boot İmajı (İşlenmemiş)

Boot İmajı (İşlenmiş)

TWRP

Kolay Gelsin. :)

Neden ultra neden. Allahım niye. Abi hiçbir yerde normal düz xa1 için root yöntemi yok? Aklım almıyor. Çıldıracağım.

usta anlamadım şimdi. flashtooldan direkt downgrade etsem çöker mi telefon. şuan 109 sürümde cihaz. direkt flashtooldan flash yapsam ftfyi cihaz çöker mi. ikinci sorum downgradeden sonra imei siliniyor mu. ve boot olarak hangisini flashlayacağız ,işlenmiş olan mı işlenmemiş olan mı.

usta anlamadım şimdi. flashtooldan direkt downgrade etsem çöker mi telefon. şuan 109 sürümde cihaz. direkt flashtooldan flash yapsam ftfyi cihaz çöker mi. ikinci sorum downgradeden sonra imei siliniyor mu. ve boot olarak hangisini flashlayacağız ,işlenmiş olan mı işlenmemiş olan mı.
Çökme riski var. Çökerse yazılım yüklemeniz lazım tekrardan
İşlenmiş olan rootlu
İşlenmemiş olan stock boot dosyası

Geri
Üst Alt