Sony Xperia T2 Ultra D5303 UcakModu Sorunu

ozmeniletisim71

VIP Üye
SelamunAleykum herkese iyi akşamlar bugün yine bir sorunla karşı karşıyayım

kısaca açıklamam gerekirse arkadaşlar telefon nasıl bu hale geldi en ufak bilgim yok
bildiğim kadarıyla herhangi bir düşme darbe olmadı ama uçakmodunda olmamasına rağmen bu hatayı veriyor inşallah bir çözüm yolu buluruz
yaptıgım işlemler
1. fabrika ayarlarına döndüm olmadı
2.yazılım attım olmadı
3.iki tane telefoncuya verdim olmadı
inşallah bir çözümü olur şimdiden saolun

20181017_214636.jpg20181017_214607.jpg

SelamunAleykum herkese iyi akşamlar bugün yine bir sorunla karşı karşıyayım

kısaca açıklamam gerekirse arkadaşlar telefon nasıl bu hale geldi en ufak bilgim yok
bildiğim kadarıyla herhangi bir düşme darbe olmadı ama uçakmodunda olmamasına rağmen bu hatayı veriyor inşallah bir çözüm yolu buluruz
yaptıgım işlemler
1. fabrika ayarlarına döndüm olmadı
2.yazılım attım olmadı
3.iki tane telefoncuya verdim olmadı
inşallah bir çözümü olur şimdiden saolun

Ekli dosyayı görüntüle 873Ekli dosyayı görüntüle 874
Bu sorun donanımsal bir sorun gibi duruyor. Yazılımsal olarak yazılım yüklediniz ama gene düzelmediyse o zaman benim tahminim. Donanımla ilgili bir durum. Ayarlara girince ana bant ne yazıyor.

Bu sorun donanımsal bir sorun gibi duruyor. Yazılımsal olarak yazılım yüklediniz ama gene düzelmediyse o zaman benim tahminim. Donanımla ilgili bir durum. Ayarlara girince ana bant ne yazıyor.
buyur usta yazan bu

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    135.6 KB · Görüntüleme: 11
usta bende donanımsal olarak düşündüm ama iki tane telefoncuya götürdüm yapamadılar elle tutulur birşeyde demediler onlar bile şaşkındı:)
Sony cihazlarını ustalar pek sevmez.

O yüzden pek uğraşmak istemezler.

Sony cihazlarını ustalar pek sevmez.

O yüzden pek uğraşmak istemezler.
valla usta sony bazende htc götürüyorum hiç ugramışyorlar
biraz daha araştırdım usta birisinin başınada gelmiş ondada lg optimus modelinde olmuş oda araştırmalarında flash atılması lazımmış diye öneriler almış

valla usta sony bazende htc götürüyorum hiç ugramışyorlar
biraz daha araştırdım usta birisinin başınada gelmiş ondada lg optimus modelinde olmuş oda araştırmalarında flash atılması lazımmış diye öneriler almış
Siz gene de yazılımsal olarak sonuna kadar herşeyi yapın. Twrp yükleyip custom rom kurun.

Sony ve LG cihazların şebeke sorunu, 3g sorunun gibi problemleri işlemciden kaynaklanır. Yani işlemcinin ya yeniden kalıplanması lazım ya da değişmesi lazım. Peki böyle bir riske değer mi? Tabi ki hayır. Sony akıllı telefon üretmesini beceremedi. Beceremeyecek de. Zaten Türkiye pazarından çekildi.

Son olarak, naçizane tavsiyem: Kör ölür badem gözlü olur. Yazılım attınız ve düzelmedi ise ya risk verin ya da iade edin.

Sony ve LG cihazların şebeke sorunu, 3g sorunun gibi problemleri işlemciden kaynaklanır. Yani işlemcinin ya yeniden kalıplanması lazım ya da değişmesi lazım. Peki böyle bir riske değer mi? Tabi ki hayır. Sony akıllı telefon üretmesini beceremedi. Beceremeyecek de. Zaten Türkiye pazarından çekildi.

Son olarak, naçizane tavsiyem: Kör ölür badem gözlü olur. Yazılım attınız ve düzelmedi ise ya risk verin ya da iade edin.
usta risk verin derken ne yapılması lazım oneriniz nedir

Ben sonyler ile hiç uğraşmadım. Ama bootloader kilidi vardır muhtemelen onları açtıktan sonra standart prosedür olsa gerek. Bu konuda tam bilgim yok. Hiç sony custom rom kurmadım. Bilgisi olan, tecrübesi olan bir arkadaş muhtemelen yardımcı olacaktır.

Geri
Üst Alt