Yardım Sony Xperia XA1 Plus (G3421-48.1.A.2.122) Boot.img Sorunu

• Konbuyu başlatan belirsiz
  • Başlangıç tarihi
B

belirsiz

arkadaşlar birtürlü bu lanet MTK cihazın orjinal boot.img dosyasını çıkartamadım droid tools yardımı ile de olmuyor.

arkadaşlar birtürlü bu lanet MTK cihazın orjinal boot.img dosyasını çıkartamadım droid tools yardımı ile de olmuyor.
boot dosyasını neden istiyorsunuz?

ROOT İşlemi içinmi?

Tek Konu altından Yaziniz 1 Cihaz için 2 Konu Açmayın.

Çok gerekli değil ise root yapmanı önermem. Sonrasında bootloaderi kapatman sancılı olacaktır. Ayrıca cihaza sony companion ile bir daha yazılım yükleyemezsin. 3. parti yazılımlar ile yüklemek zorunda kalırsın. Bkz. Flashtool64

Çok gerekli değil ise root yapmanı önermem. Sonrasında bootloaderi kapatman sancılı olacaktır. Ayrıca cihaza sony companion ile bir daha yazılım yükleyemezsin. 3. parti yazılımlar ile yüklemek zorunda kalırsın. Bkz. Flashtool64
boot.img hangi dizinde olduğunu bilen var mı? dosya çekmek için.

Bu cihaz original mi? Ve cihazın tam modeli nedir? Ayrıca cihazın bootloader unlock mu?​

efendim benim amacım boot.img yi bulup çıkartmak ve tertemiz magisk kurmak.
1- Ftf dosyasını winrar veya 7zip ile açıp içinden kernel.sin'i alıyorsunuz.
2- Sony Flashtool'u açıp tool kısmından Sin Editoru'u açıyorsunuz ve kernel.sin'i seçiyorsunuz.
3- Extract data'ya basıyorsunuz ve masaüstüne kernel.elf gelmiş oluyor. Bunu da boot.img diye adlandırıyorsunuz. (Dosya uzantılarını görmek için dosya uzantısını görme seçeneğini açmalısınız.)
Bu linkte anlatılanlara göre anlattım. Benim anladığım budur.

Geri
Üst Alt