Bilgi Sony Z Serisi FRP Reset İşlemi

doctorboom

Üye
Merhabalar,
Bu topluluğun çok faydasını gördüm. Bizimde Çorbanın muaddeline bir miktar katkımız olsun dedim. artık tuz olur karabiber olur. Kime Ne lazımsa....

Akşam boşluk vakitte elimde desen kilidinden dolayı kalan z5 Dual cihaz gözüme çarptı. Epey bir denemeden sonra çözümü şu şekilde elde ettim.

Hikaye Şöyle:
Youtube'a bilinen yöntemlerle epey denememe rağmen çözümü Hintli bir arkadaşın çevirisinden buldum.

Başlıyoruz.
bu cihazlarda donanımsal Hard reset menüsüne yani recovery Mod'a ulaşılamıyor. Resetleme işlemi "sony companion" ile yapmamız gerekiyor.
İşlem Kısaca şöyle: Programı indirdikten Sonra cihazı kapatıp Ses Kısma Tuşu ile bağlıyoruz. Program Menüsünden Yazılım Onarımını Seçiyoruz. dikkat Edeceğimiz Nokta ise cihazım Algılanmıyor Kısmını seçmezsek resetleme olmuyor.
1675474911941.png

Bu Kısımdan sonra Cihazı Çok fazla internette bağlı bırakmadan talback Ayarlarından anahtar erişimi vasıtası ile youtube'a erşiyoruz. burada oyalanırsak Arka planda Google Servislerini güncelliyor ve talback'ta anahtar erişimi youtube uygulaması ile açılıyor.

Konumuza dönecek olursak Chrome'a ulaştıktan sonra yapacağımız işlem google'da index of Frp yazıp ilk sonuçtan quich shortcut maker'a ulaşmak
1675475226775.png

Quinck Shotcut Maker'da Core Services Yazarak ADB'yi aktif hale getiriyoruz.

1675475365796.png

Sonrasında Cihazımız Yeniden Başlatmamızı istiyor.
1675475392512.png

işlem Buraya kadar Tamamsa Artık Finale Geçelim.
Minimal ADB ile aşağıda ki komutları cihaz açık şekilde her satırı sırasıyla yapıştırıyoruz. Ustalar Konuya vakıftır. yeni başlayan arkadaşlar her satırı tek tek kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor.

Kod:
adb shell content insert --uri content://settings/secure --bind name:s:user_setup_complete --bind value:s:1

Kod:
adb shell am start -n com.google.android.gsf.login/

Kod:
adb shell am start -n com.google.android.gsf.login.LoginActivity

Çoğu Z serisinde Yanlışta biliyor olabilirim Maksimum sürüm 7.1.1
bahsettiğim bu yöntem Z Serisinin Tamamında bu şekilde.

İhtiyacı olan arkadaşlar için Gerekli Dosyalar da ekte. (Ekleyemedim Boyut sıkıntısından dolayı )

İyi Forumlar.

Geri
Üst Alt