Root Vestel Venüs 5530 Root

• Konbuyu başlatan Üye silindi 19431
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
media fire sitesi engellenmiş
Engel felan yok.

fbe849546a988d2f76d08d4af6fd2179.jpg

arkadaşlar hepiniz konuya hoşgeldiniz bunu tesadüf eseri deneme yanılma yoluyla buldum ve başardım en sonunda root ettim telefonu gelelim konuya

arkadaşlar 1. indirmeniz gereken dosya bu
MEGA 5530twrp.img.rar

2. indirmeniz gereken dosya bu
MEGA platform-tools.zip

3. indirmeniz gereken bu

MEGA SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502 .zip

gelelim yapılışına

cihazın komple bataryasını çıkarın geri takın telefon kapalı haldeyken ses açma tuşuna basın ve telefonu açma tuşuna basın 2 si birlikte basılcak ve recovery moda gireceksiniz beceremediyseniz internetten biraz araştırma yapın videolara bakın
sonra reboot to bootloader seçeneğini seçin ses açma kısma tuşlarından hareket ederek
sonra fastboot moduna girmiş oluyoruz

burada yazacağımız komut şu

fastboot devices

bunu yazdıktan sonra bi numara çıkıyosa cihazı pc görüyor demektir adb arayüzünden ör. : 3e4f265 gibi gibi

eğer bu numaralar çıkmıyorsa cihazın sürücüsü yüklü değil demektir

DİKKAT: CİHAZIN ALGILANABİLMESİ İÇİN SÜRÜCÜLERİ YÜKLÜ OLMASI LAZIM!! ÖZELLİKLE ADB VE FASTBOOT SÜRÜCÜSÜ. FASTBOOT SÜRÜCÜSÜ BOOTLOADER DİYE GEÇER
BU SİTEDEN
Microsoft Update Catalog
kendi bilgisayarınızın sürümüne uygun driveri indirin buradan bir klasöre çıkarın inf file sağ tık yapıp yükle diyin

gelelim kritik noktaya burası önemli eğer fastboot flash boot komutunu kullanırsanız telefon brick oluyor sakın yapmayın kullanacağınız komut şu :

verdiğim platform tools içine girin cmd-here var açın onu açınca adb ve fastboot arayüzü gelmiş oluyor
fastboot boot 5530twrp.img çıkardığınız img dosyası nerdeyse cmd ekranına sürükle bırak

bunu yapıp twrp ye giriyoruz

twrp de gelişmiş ve sırayla adb sideload diyoruz

şimdi telefona geliyoruz twrp yi boot etmiştik twrp de sırayla gelişmiş ve adb sideload seçeneğini seçiyoruz

adb sideload açıldı şimdi açtığımız cmd-here ye şunu yazıyoruz

adb sideload SR5-SuperSU-v2.82-SR5-20171001224502 .zip

diyip bekliyoruz

ekranda yazanlara bakabilirsiniz :) iş bitince telefonu yeniden başlatın bitti bukadar

afiyet olsun....

BONUS!!!! platform-tools klasörü içinde gnirehtet var bu telefonu usb kablo ile pc ye bağladığınızda wifi yada mobil veri kullanmadan internete girmenizi sağlıyor özellikle internet kafelerde çok iş görüyor bunu kurmak içinde gnirehtet-run a 2 kez tıklayın telefondan izin isteyecek izinleri verin ama bilinmeyen kaynaktan uygulama yüklemeye izin verin yoksa olmaz

gnirehtet programı hakkında detaylı bilgi için bu siteye girin

Genymobile/gnirehtet

Rust versiyonunu indireceksiniz java versiyoınunu indirirseniz sizden jdk yüklemenizi ister rust versiyonunu kur geç

Bi likeni alırım Dostummm :)

Bu yapacağın uygulama telefonu garanti dışı bırakır oyüzden garantisi bittiyse yap yoksa yapma tavsiyem.
Şunu da bil ki bu uygulamayı yaptıktan sonraki doğabilecek kazalardan ben sorumlu değilim eğer bir sorun olursa konunun altına yazarsın bende sana yardımcı olurum inşAllah haydi rastgele...
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

twrp de gelişmiş ve sırayla adb sideload diyoruz.... dediniz ama bu twrp ye nerden girecem pc den mı 5530twrp.img dosyasını sürükleyip bıraktıktan sonra di windows yansıma yazıcısı disk yazmaya başla ...DVR sürücü F.. şeklinde uyarı geliyor .burayı biraz açık yazma imkanınız var mı ayrıca benimcihaz bu işlemleri yaparken muhtemelen çöktü açılıp kapanıyor venus yazısı gidip geliyor ne yapabilirim acil yardım hocam
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

twrp de gelişmiş ve sırayla adb sideload diyoruz.... dediniz ama bu twrp ye nerden girecem pc den mı 5530twrp.img dosyasını sürükleyip bıraktıktan sonra di windows yansıma yazıcısı disk yazmaya başla ...DVR sürücü F.. şeklinde uyarı geliyor .burayı biraz açık yazma imkanınız var mı ayrıca benimcihaz bu işlemleri yaparken muhtemelen çöktü açılıp kapanıyor venus yazısı gidip geliyor ne yapabilirim acil yardım hocam

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR LÜTFEN YATDIM EDEBİLİRMISINIZ. TELEFONUMA ROOT ATMAK İSTEDİM AMA BİR TÜRLÜ YAPAMADIM.(BU ARADA CİHAZ VESTEL VENUS 5530 6.1 AMDROİD) BURDAKİ İŞLEMLERİ YAPARKEN BİR YANLIŞLIK YAPTIM.TELEFON TWRP SONRASI DEVAMLI VESTEL YAZISI AÇILIYOR HEMEN KAPANIYOR.SADECE TWRP GİREBİLİYORUM BAŞKA BİR İŞLEM YAPAMIYORUM.NE YAPMAM GEREKİYOR.

ARKADAŞLAR LÜTFEN YATDIM EDEBİLİRMISINIZ. TELEFONUMA ROOT ATMAK İSTEDİM AMA BİR TÜRLÜ YAPAMADIM.(BU ARADA CİHAZ VESTEL VENUS 5530 6.1 AMDROİD) BURDAKİ İŞLEMLERİ YAPARKEN BİR YANLIŞLIK YAPTIM.TELEFON TWRP SONRASI DEVAMLI VESTEL YAZISI AÇILIYOR HEMEN KAPANIYOR.SADECE TWRP GİREBİLİYORUM BAŞKA BİR İŞLEM YAPAMIYORUM.NE YAPMAM GEREKİYOR.
Büyük harfle yazmayınız hakaret sayarız
Bilgi - GSM Turkey | Genel Forum Kuralları

selamun aleyküm root atmak isteyen reis (^_^) telefonun bootloop yaptı demi :) sebebi twrp nin hatalı derlenmiş olması ve dahili root içermemesi ve telefonun root klasörlerinin içindeki system klasörünün ve recovery klasörünün rw yani yazılabilir olmamasından ötürü twrp flaşlanamaz. eğer fastboot flash boot yada fastboot flash recovery komutu verirseniz telefon bootloopa girer. ben benim telefonumun içinden geçtim. konuyu açarken hiçbirşey bilmiyordum. ancak olağan sorunları da belirterek yeni bir konu açmayı düşünüyorum. bizatihi sana yardım etmeyi çok isterdim ancak kişisel bilgi bir keresinde paylaştığım için ban yedim forumdan sonra geri açıldı. yeni bir konu açıp bu konuyu silmeyi düşünüyorum. tecrübe ettiğim tüm sorunları da burada belirtmek istiyorum. eğer telefona fazla değer vermiyorsanız root işlemini yapın. aksi halde en büyük sorun telefon 2 yada 3 günde bir -root kaldırıp sıfır yazılım yükleseniz dahi- kendini olur olmadık zamanda yeniden başlatıyor. cevabınızı merakla bekliyorum. eğer buradaki yetkililer benimle iletişime geçmek isterseniz ve onay verirlerse size teamviewer üzerinden ücretsiz yardım etmek isterim. aksi halde forumdan ban yiyorum.

Gizli İçerik
"

reis senin durumuna bende düştüm ve o panik halimi unutamıyorum. telefonun içinde hafızasında özel dosyan var mıydı onu bana söyle de. gözüme uyku girmedi o panik hali aklıma gelince. seninde bu durumda olduğunu sanıyorum. sana yardıım etmek istiyorum. sağlam kafa ile ürün geliştiirme çalışmalarına adım atmak istiyorum. bu hesabımda olan nickimi kullanmayı bırakmak istiyorum. yeni bir hesap ve geliştirici sayfası ile yardımcı olmayı düşünüyorum. Allahu Teala dilerse yarın başlayacam. bana forum içinde özel mesaj atabilmeniz için seçeneği açtım. yanlız foruma kayıt gerekli imiş.
windows tecrübem 2004 ten beri kullanıyorum, windowsun atasını gördüm. güncel sürümüm windows 10 pro insider preview linux tecrübem 2015 ten itibaren pardus kubuntu, ubuntu, slax debian ve android-x86 ve bilgisayar donanımına göre android-x86 nın varyantları. sıfırdan program yazmaktan anlamam. ancak program çalışma mantığını az buçuk karşıdaki adama çıtlatabilirim. materes reis bana mutlaka ulaşmanı rica ederim. gsmturkey hesabıma t.co ve google hesabımı ekledim. kişisel bilgime herkesin ulaşabilmesine 100 de 100 rızam vardır.

reis senin durumuna bende düştüm ve o panik halimi unutamıyorum. telefonun içinde hafızasında özel dosyan var mıydı onu bana söyle de. gözüme uyku girmedi o panik hali aklıma gelince. seninde bu durumda olduğunu sanıyorum. sana yardıım etmek istiyorum. sağlam kafa ile ürün geliştiirme çalışmalarına adım atmak istiyorum. bu hesabımda olan nickimi kullanmayı bırakmak istiyorum. yeni bir hesap ve geliştirici sayfası ile yardımcı olmayı düşünüyorum. Allahu Teala dilerse yarın başlayacam. bana forum içinde özel mesaj atabilmeniz için seçeneği açtım. yanlız foruma kayıt gerekli imiş.
windows tecrübem 2004 ten beri kullanıyorum, windowsun atasını gördüm. güncel sürümüm windows 10 pro insider preview linux tecrübem 2015 ten itibaren pardus kubuntu, ubuntu, slax debian ve android-x86 ve bilgisayar donanımına göre android-x86 nın varyantları. sıfırdan program yazmaktan anlamam. ancak program çalışma mantığını az buçuk karşıdaki adama çıtlatabilirim. materes reis bana mutlaka ulaşmanı rica ederim. gsmturkey hesabıma t.co ve google hesabımı ekledim. kişisel bilgime herkesin ulaşabilmesine 100 de 100 rızam vardır.
Iletişim bilgisi barındıran herşey yasaktır. Banlanmanıza neden olur. Arkadaşla irtibat kurmak istiyorsan özelden irtibatlarım ikinizi

adminim konuyu kitle yada sil yeni ve detaylı bir anlatım planlıyorum inşallah linkler kırılmış @adnanmirsad56

Konu Şuanlık kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt