Yardım Vestel Venüs V 3 5010 Android 7 IMEI Sorunu

• Konbuyu başlatan TestMode01
  • Başlangıç tarihi
T

TestMode01

Merhaba, ilk mesajı bu başlıkta yazıyor olduğum için kusura bakmayın, 5010 kullanıyorum nougat güncellemesinden sonra WiFi ve BT mac adresleri uçtu, özellikleri kullanamıyordum, fastbootdan bazı partition'ları sildim sanırım şimdi tekrar yazılım kurduğumda GSM bağlantısını da görmüyor. İlginçtir cihazı ADB modunda bağladığım zaman bile bilgisayar görmüyor. Şu an sadece fastboot ve download mode kullanabiliyorum. IMEI basmak için *#20081111# ile DIAG mode'a almaya çalışıyorum cihazı ancak bu sefer de 'About Phone' çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Konu ile bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.
İyi forumlar..

Merhaba, ilk mesajı bu başlıkta yazıyor olduğum için kusura bakmayın, 5010 kullanıyorum nougat güncellemesinden sonra WiFi ve BT mac adresleri uçtu, özellikleri kullanamıyordum, fastbootdan bazı partition'ları sildim sanırım şimdi tekrar yazılım kurduğumda GSM bağlantısını da görmüyor. İlginçtir cihazı ADB modunda bağladığım zaman bile bilgisayar görmüyor. Şu an sadece fastboot ve download mode kullanabiliyorum. IMEI basmak için *#20081111# ile DIAG mode'a almaya çalışıyorum cihazı ancak bu sefer de 'About Phone' çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Konu ile bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum.
İyi forumlar..
İlk olarak gsmturkey ailesine hoş geldin ustalar mutlaka yadımcı olacaktır

İyi forumlar..
Yazılımı sıfırdan kurup deneyin.

İyi forumlar..
Cihaza ilk format atın. Olmaz ise yazılım yükleyip öyle deneyin.

cevaplarınız için teşekkür ederim, üzerine 4 5 kere yazılım attım sıfırladım wipe data yaptım içerden factory reset yaptım ancak kendine gelmiyor, diag moduna almanın başka bir yolu var mı? adb komutu buldum ancak adb ile ulaşamadığımdan onu da yapamıyorum.

cevaplarınız için teşekkür ederim, üzerine 4 5 kere yazılım attım sıfırladım wipe data yaptım içerden factory reset yaptım ancak kendine gelmiyor, diag moduna almanın başka bir yolu var mı? adb komutu buldum ancak adb ile ulaşamadığımdan onu da yapamıyorum.
Downgrade denediniz mi?

Cihaza root yapıp, diag mod açabilirsiniz.

cihaza root yapabiliyorum ancak içinde file manager olmadığı için apk yükleyemiyorum öyle bir sıkıntı var
terminal emulatör dışında bir öneriniz var ise açığım

cihazı görmüyor, bağlı değilmiş gibi.
USB kablonuz ve soketiniz sağlam mı?
Ayrıca cihazınızı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın ve CMD açın. CMD ekranına aşağıdaki komutları sırası ile yazın ve enter deyin. Su yazdıktan sonra cihazınızın ekranından izin verin.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Şimdi aygıt yöneticisinde diag mod açılmış olduğunu göreceksiniz.

USB kablonuz ve soketiniz sağlam mı?
Ayrıca cihazınızı sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın ve CMD açın. CMD ekranına aşağıdaki komutları sırası ile yazın ve enter deyin. Su yazdıktan sonra cihazınızın ekranından izin verin.

adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Şimdi aygıt yöneticisinde diag mod açılmış olduğunu göreceksiniz.
kablo sağlam, farklı bir kablo ile de denedim, bilgisayarımda kurulu sürücülerde de değişiklik yok ancak

C:\WINDOWS\system32>adb shell
* daemon not running. starting it now at tcp:5037 *
* daemon started successfully *
error: no devices/emulators found
şu şekilde hata alıyorum, attığım yazılıma gömebilir miyim o komutu acaba ?

fastboot boot twrp.img ile twrp açtım adb çalışıyor orda build.prop içerisine sys.usb.config diag,adb olarak ekledim ancak yemedi

fastboot boot twrp.img ile twrp açtım adb çalışıyor orda build.prop içerisine sys.usb.config diag,adb olarak ekledim ancak yemedi
Adb sürücüleri kurulu mu bilgisayarınızda. Ve PC işletim sistemi nedir? Windows 7 mi 10 mu?

Admin android 7 kurdum ve wifi ve bluetooth devre dışı kaldı ne yaptım sa aktif olmuyor wifi mac adresi sıfır oldu. Nasıl düzeltirim veya sürüm düşürme şansın var mi bilginiz var mi yardımcı olsanız tekler

Format attım vipe data yaptım sorun düzelmedi. Başka telefona da rom artık oda aynı oldu. Wifi devre dışı diyor

Format attım vipe data yaptım sorun düzelmedi. Başka telefona da rom artık oda aynı oldu. Wifi devre dışı diyor
Yazılım güncellemesi sorunlu olabilir. Şimdilik eski yazılıma dönün. Vestel müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildirin. Veya yeni güncelleme gelene kadar beklemeniz lazım. Muhtemelen kısa zaman sonra yeni güncelleme verilir. Sorunu mutlaka birleri söylemiştir.

Admin eski yazılıma da dönemiyorum. Vestel aradım durumu bildirdim. Eski yazılıma nasıl dönerim dönmem için hangi romu kurmam lazım link verme şansınız varsa çok sevinirim tekler

Geri
Üst Alt