İstek Vestel Venüs V3 5010 Marshmelow 6.0 - 6.0.1 Rom İsteği

• Konbuyu başlatan melez121
  • Başlangıç tarihi
Merhaba. v3 5010 için 6.0 yada 6.0.1 rom varmı ben bulamadım da bir tek attığım romlardan 5010 Dyno Light V2.35.1 Vodafone - Nougat çalıştı ama onda da şebeke ve wifi problemi var. yardımcı olursanız çok mutlu olurum. (bu arada sitedeki tüm romları indirip denedim)
Kardeşim network yani qcn dosyasını bul ve grt tool v1 c***k ile repair bölümünden yazdır cihaza yapmadan önde cihaz kapalıiken ses açma ve kısma tuşlarını basılı tut ve yazdır bulduğun qcn işlemcinle uyumlu olanı ve yaz Sorun ortadan kalkar.

Aynı sorun bende de mevcut. Yüklediğim tonlarda ya açılışta kaliyor ya da açılırsa bile wifi çekmiyor. Donanimda mi problem var yoksa yazılımda mi anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz arkadaslar. Ne yapmam gerekli

Aynı sorun bende de mevcut. Yüklediğim tonlarda ya açılışta kaliyor ya da açılırsa bile wifi çekmiyor. Donanimda mi problem var yoksa yazılımda mi anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz arkadaslar. Ne yapmam gerekli
Donanımsal olabilir. Wifi genelde yazilimdan yapmaz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sorun romlarda arkadasım domnanımda bir sorun yok ben hala arastırıyorum bu romu kulandıgımız acan romdaki bir doyanın yanlis edıtlenmesinden dolayı wiwfi kullanılamıyor ama brda okadar bu ilşi bilenler var modası gectı dıye kimse bir orjinel yedek alip atmıyor buraya rom dosyası busekilde olması gerekiyormuş /rawprogram_unsparse_without_qcn.xml: Bu sekilde oldugu zaman wifi ve bulutut sorunu olmuyormuş

Son düzenleme:
sorun romlarda arkadasım domnanımda bir sorun yok ben hala arastırıyorum bu romu kulandıgımız acan romdaki bir doyanın yanlis edıtlenmesinden dolayı wiwfi kullanılamıyor ama brda okadar bu ilşi bilenler var modası gectı dıye kimse bir orjinel yedek alip atmıyor buraya rom dosyası busekilde olması gerekiyormuş /rawprogram_unsparse_without_qcn.xml: Bu sekilde oldugu zaman wifi ve bulutut sorunu olmuyormuş
Sorun buysa eğer dediginiz gibi qcn dosyasından kaynaklanıyor. Elime bu cihazdan gelirse çekeceğim hem yazilimi hem qcn

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen gün elime Vestel Venüs V3 5040 modeli geldi. Cihazın Wi-Fi çalışıyordu ve ayarlar durduruldu hataları alıyordum. Cihaz normal çalışıyordu.

5 farklı cihaza ait yazılım yükledim fakat düzelmedi. Yazılımların hepsi original stock official yazılımdı.

Ardında benim elimde bulunan daha önce sağlam düzgün çalışan cihazdan UMT Dongle QcFire Tool ile çektiğim yazılım vardı. Onu yükledim herşeyi full çalıştı.

Sizin bu cihaz içinde sağlam Vestel Venüs V3 5010 cihazdan UMT Dongle QcFire Tool ile yazılımı çekip aynı şekilde sizin cihaza yüklemek lazım. O zaman sorun büyük ihtimalle düzelecektir.

UMT Dongle ücretli satılan profesyonel bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

bu sorunu cözen oldumu arkadaslar aynı telefon bendede var sadece vodafone yazılımını acıyor ondada wifi ve şebeke gelmiyor geri kalan herşey normal ustalardan yardım bekliyoruz

bu sorunu cözen oldumu arkadaslar aynı telefon bendede var sadece vodafone yazılımını acıyor ondada wifi ve şebeke gelmiyor geri kalan herşey normal ustalardan yardım bekliyoruz
EFT Dongle var mı?

kardes ugrasma yukledigimiz romlar anakarta zarar veriyor en akillicasi ana kart degisimi ben oyle yaptim ekran arizali aldim birtane sansima anakart 6.0 cikti bu konuyu takip eden arkadaslara tavsiyem ikinci el alin kurtulun

Elimde daha önce çalıştırdığım sistem var yükleme yapıyorum sizin için ama 4 - 5 saat gibi bir süre görünüyor upload ediyor şuan ama herkesin dediği gibi cihazın anakartta da problem olabilir o kadar yazılım deneyip olmadıysa yazılım harici bir sıkıntı vardır muhakkak.. 5 saat sonra geri dönüşü sağlayacagım sizin için inşAllah

Büyük ihtimalle yazılımsal sorun. Daha önce de başıma geldi. Sağlam system yedekleri ile düzeliyor.

Elimde umt ile full yedek aldığım yazılım var. Yazılımsal ise yükleyince mutlaka düzelir

saglam bi yedek olan varsa yüklermi herkeste aynı sıkıntı var sorun yazılımsal büyük ihtimal sadece tek vodafone romunda acıyor oda 7.1 nougat sanırım stabil calısan bi telefondan yedek alan varsa ALLAH rızası icin yüklesin biyere bu sorunla karsılasan cok var cünkü

saglam bi yedek olan varsa yüklermi herkeste aynı sıkıntı var sorun yazılımsal büyük ihtimal sadece tek vodafone romunda acıyor oda 7.1 nougat sanırım stabil calısan bi telefondan yedek alan varsa ALLAH rızası icin yüklesin biyere bu sorunla karsılasan cok var cünkü
Elinizde UMT varmı

Elimde daha önce çalıştırdığım sistem var yükleme yapıyorum sizin için ama 4 - 5 saat gibi bir süre görünüyor upload ediyor şuan ama herkesin dediği gibi cihazın anakartta da problem olabilir o kadar yazılım deneyip olmadıysa yazılım harici bir sıkıntı vardır muhakkak.. 5 saat sonra geri dönüşü sağlayacagım sizin için inşAllah

hocam yükleyebildinizmi sizden cevap bekliyoruz teşekkürler

saglam yedek varmı elinizde hocam paylaşırmısınız varsa benim gibi bu sorundan ceken cok insan var yardımcı olursunuz umarım
Sağlam yedek var ama yedeği yüklemek için sizin elinizde profesyonel ücretli araçlardan var mı? Mesela benim aldığım yedek EFT Dongle ile alınmıştır.

Geri
Üst Alt