Vestel Venüs V3 5040 Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan master3840
  • Başlangıç tarihi
M

master3840

Öncelikle İyi Çalışmalar dilerim. Vestel 5040 modelli cihazıma GsmTurkey`den bulmuş olduğum ilgili linkteki yazılımlardan iki tanesini qfil ile yükledim fakat şebekesi gelmedi yazılım işinde bilgili değilim sorunun ne olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi bu arada imei numarası kayıtlı cihazın
ilgili link:V3 5040 2GB - Google Drive

Öncelikle İyi Çalışmalar dilerim. Vestel 5040 modelli cihazıma GsmTurkey`den bulmuş olduğum ilgili linkteki yazılımlardan iki tanesini qfil ile yükledim fakat şebekesi gelmedi yazılım işinde bilgili değilim sorunun ne olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi bu arada imei numarası kayıtlı cihazın
Görüntü atarmısnız?

Bu cihazlarda sorun var. Aynı modelin 2 GB olanına sağlam TWRP yedeği var. Vereyim yükleyip deneyin.

DOXrO6.jpg

86n36Q.jpg

YdPadl.jpg

anqan5.jpg

birkaç görsel buyrun

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam twrp yüklemeye çalıştım cihaza yine forumdan gördüğüm linkteki dosyayı indirerek yapmaya çalıştım cihazı fastboot moda alıp bilgisayara bağladım Minimal ADB and Fastbootu açıp fastboot boot twrp.img yazdım fakat waiting any device yazıyor cihaza nasıl twrp yükleyebilirim
Önce cihazı unlock yapmanız lazım.

abi bootloader kilidi açma ile ilgili olan gönderini okudum cihaz aygıt yöneticisinde Android Bootloader Interface şeklinde gözüküyor fastbootu yönetici olarak çalıştırıp bu komutu yazdığımda adb reboot bootloader vestel yazılı ekran geliyor ekranda fastboot yazması gerek demişsin bende vestel yazısı geliyor burda ne yapmam gerek

Yükleme yaparken burayı örnek alabilirsiniz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abi bootloader kilidi açma ile ilgili olan gönderini okudum cihaz aygıt yöneticisinde Android Bootloader Interface şeklinde gözüküyor fastbootu yönetici olarak çalıştırıp bu komutu yazdığımda adb reboot bootloader vestel yazılı ekran geliyor ekranda fastboot yazması gerek demişsin bende vestel yazısı geliyor burda ne yapmam gerek
O mod zaten fastboot modu, her cihazda farklı olabilir.

Siz devam edin fastboot oem unlock yazın. Ses açma tuşuna bir kere basın ve cihaz sıfırlama olacak.

abi sanırım şebekenin olmama nedenini buldum bu cihaz 1 gb olan modeli sanırsam 2gb olan modelim stock romunu kurduğum için şebeke gelmiyor olabilir 1 gb olan modelin romunu kurup deneyeceğim
bb629eec-2f8a-4f92-8f02-298192dff07e.jpg

Önce cihazı unlock yapmanız lazım.[/Q
bu hatayı alıyorum hocam rom yüklerken
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

O mod zaten fastboot modu, her cihazda farklı olabilir.

Siz devam edin fastboot oem unlock yazın. Ses açma tuşuna bir kere basın ve cihaz sıfırlama olacak.
merhaba hocam cihaz rom yüklerken bu hatayı alıyorum cihazı unlock yapamadım yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    623.8 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    623.8 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Geri
Üst Alt