Aşağıdaki işlemleri uygulayarak V4'e root atabilirsiniz.

Gizli İçerik
1) Güncel Magisk Manager uygulamasını kurun. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra birşey yapmadan çıkın.
2) patched_boot.img dosyasını cihazınıza yükleyin. (Bootloader kilidi açtığınızda verileriniz silinir, yedek almayı unutmayın.)(Sp flash tool da kullanabilirsiniz.)
3) Yükleme işleminden sonra Magisk Manager uygulamasını kontrol edin, işlem başarıyla sonuçlanacaktır.
Vestel v1.9.0 stok rom ile denenmiştir.

Screenshot_20180913-034857.png

Yapılan işlemlerden kullanıcının sorumlu olduğunu unutmayın.

Son düzenleme:
@Sezgin biz burada paylaşım yaparken üyelerimizin bir takım ön bilgilere sahip olduğunu varsayıyoruz. Nedeni de şu burada yapılan işlemler telefonu tamamen kullanışsız hale getirebilir. O yüzden ne yaptığını tam olarak bilen insanların anlayacağı şekilde kısa ve öz paylaşıyoruz. Zaten önemli olan root dosyasını paylaşmak bu dosyayı elde eden tecrübeli üye sorunu çözer.

@Sezgin biz burada paylaşım yaparken üyelerimizin bir takım ön bilgilere sahip olduğunu varsayıyoruz. Nedeni de şu burada yapılan işlemler telefonu tamamen kullanışsız hale getirebilir. O yüzden ne yaptığını tam olarak bilen insanların anlayacağı şekilde kısa ve öz paylaşıyoruz. Zaten önemli olan root dosyasını paylaşmak bu dosyayı elde eden tecrübeli üye sorunu çözer.
Note 2 ilk çıktığında root yapmıştım. Sorumluluklarını biliyorum. Ama ios a geçtim ve uzun süredir ios kullanıyordum. Unuttum neler yapmam gerektiğini. Android çok gelişmiş benden sonra. Ayrıca vestel Venüs v4 root işlemleriyle ilgili kaynak bulamadım başka bir yerde. Sıralama diğer cihazlarla aynıysa sorun yok.

Twrp uygulamasından bahsediyorum. Windows a yüklenmiyormu o. Android de yok yani öyle biliyorum. Bilgisayara yükleyip öyle yapmıyormuyuz?
Twrp Cihazlarınız için geliştirilmiş recovery (kurtarma dosyasıdır) bilgisayarınıza indirip gerekli araçlar ile ilgili cihazınıza yükleme yaparsınız.

Twrp uygulamasından bahsediyorum. Windows a yüklenmiyormu o. Android de yok yani öyle biliyorum. Bilgisayara yükleyip öyle yapmıyormuyuz?
TWRP bilgisayara değil telefona yüklenen özelleştirilmiş bir recovery. Bilgisayarı sadece bu recovery yi telefona yüklemek için kullanacaksınız.

Twrp Cihazlarınız için geliştirilmiş recovery (kurtarma dosyasıdır) bilgisayarınıza indirip gerekli araçlar ile ilgili cihazınıza yükleme yaparsınız.
Ve mobil bios ayarlarından da root atmayı kolayca gerçekleştirebiliriz ??

Arkadaşlar Bu İşlem Biraz Kafa Karıştırıcı Gıbıme Geldı Ben Daha BAsit Bi Şekilde Yaptım Umarım İşinize Yarar Video olarak hazırladım dosyalar ve detay videoda Dosyaları buraya paylaşcaktım fakat Acemiyim sitede nasıl yapılcanı bulamaıdm

Video vestel venüs v4 root işlemi --https://www.youtube.com/watch?v=woYwrphCtzo

Arkadaşlar Bu İşlem Biraz Kafa Karıştırıcı Gıbıme Geldı Ben Daha BAsit Bi Şekilde Yaptım Umarım İşinize Yarar Video olarak hazırladım dosyalar ve detay videoda Dosyaları buraya paylaşcaktım fakat Acemiyim sitede nasıl yapılcanı bulamaıdm

Video vestel venüs v4 root işlemi --https://www.youtube.com/watch?v=woYwrphCtzo
TWRP dosyasını nereden aldınız?

@caner Belli ki buradan almışsınız, üzerine bir kendiniz upload edip paylaşmışsınız. Konuda izinsiz paylaşılmaması gerektiğini belirtmiştim. Bir kere bunu ihlal etmişsiniz, en azından açıklamada forumundaki TWRP linkini verin ki burda asıl emek verilen konu üste çıksın.

Geri
Üst Alt