Çözüldü Vestel Venüs Z10 QFIL Switch to Emergency Download Mode Hatası Çözümü

Zenlty

Firmware Team Leader at OMIX Mobile Technology
VIP Üye
Cihaz açılmıyorsa stock rom yükleriz

Ama ya stock rom toolumuz hata verirse?

İlk kez burada paylaşıyorum. Başka kaynaktada bulamazsınız.

switch to emergency download mode

Qfil bu hatayı veriyorsa;
Cihazdan usb kablosunu çekin.
Ses açma ses kısma orta tuş ve powere basın. 10 saniye sonra elinizi powerden çekin ve usb kablosunu takın.

Cihazınız Emergency Modda kaldığından bu hatayı alıyordu.
Biz cihazı EDL Mode alarak (başka kaynakta yok, başıma geldi saatlerce araştırıp kendı deneyimlerimle buldum)
Stock romu yükledik

;)

Ses açma ses kısma orta tuş ve powere basın. 10 saniye sonra elinizi powerden çekin ve usb kablosunu takın.

Biz cihazı EDL Mode alarak (başka kaynakta yok, başıma geldi saatlerce araştırıp kendı deneyimlerimle buldum)
Stock romu yükledik

;)

Cihazı EDL'den çıkarmak için tuş kombinasyonu çalışmıyor bende. Aşağıdaki linkte bulunan program ile kapatmayı denedim. Fakat işe yaramadı Sanıyorum telefonu fastboot moduna almak lazım ama ben cihazı hiç açamıyorum. Telefon açık fakat ekrana görüntü gelmiyor. Belirttiğiniz tuş kombinasyonunu yapınca Vestel Venus yazısı anlık görünüyor ama hemen yine gidiyor.

EDL Mode'dan nasıl çıkabilirim? Başka bir fikrin var mı? :) Stock Rom yükleyemiyorum Kaldım öylece. :D

fastboot_edl.7z

Cihazı EDL'den çıkarmak için tuş kombinasyonu çalışmıyor bende. Aşağıdaki linkte bulunan program ile kapatmayı denedim. Fakat işe yaramadı Sanıyorum telefonu fastboot moduna almak lazım ama ben cihazı hiç açamıyorum. Telefon açık fakat ekrana görüntü gelmiyor. Belirttiğiniz tuş kombinasyonunu yapınca Vestel Venus yazısı anlık görünüyor ama hemen yine gidiyor.

EDL Mode'dan nasıl çıkabilirim? Başka bir fikrin var mı? :) Stock Rom yükleyemiyorum Kaldım öylece. :D

fastboot_edl.7z
EDL modda Stock yazılım yüklemesi yapılıyor.​

EDL modda Stock yazılım yüklemesi yapılıyor.

Dostum nası yapılıyor peki? Açıklayabilir ya da açıklayan bir link atabilir misin?

Benim telefonumun ekranına görüntü gelmiyor. Telefonun kapalı mı açık mı olduğunu anlayamıyorum. USB'ye takınca ses geliyor fakat Cihazlar ve Sürücüler'de görünmüyor. Başka telefon ile deneyine bilgisayar görüyor onu. Driverdan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüp Universal ADB Driver yükledim Fakat yine görmüyor.

QFIL ile Stock Rom denediğimde EDL hatası alıyorum sürekli. Ekte ekran görüntüsünü koyuyorum.
Nereyi atlıyorum çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    117.9 KB · Görüntüleme: 155
Dostum nası yapılıyor peki? Açıklayabilir ya da açıklayan bir link atabilir misin?

Benim telefonumun ekranına görüntü gelmiyor. Telefonun kapalı mı açık mı olduğunu anlayamıyorum. USB'ye takınca ses geliyor fakat Cihazlar ve Sürücüler'de görünmüyor. Başka telefon ile deneyine bilgisayar görüyor onu. Driverdan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüp Universal ADB Driver yükledim Fakat yine görmüyor.

QFIL ile Stock Rom denediğimde EDL hatası alıyorum sürekli. Ekte ekran görüntüsünü koyuyorum.
Nereyi atlıyorum çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Cihazınız aygıt yöneticisinde Qualcom 9008 olarak gözükmesi lazım.​

Zaten sıkıntı telefonu açamamam. Ekrana görüntü gelmiyor ki menüden girip EDL moda alayım. Yok mudur başka bir yolu? :/

Stock romu yükledik

;)
Pilin takılı olduğu korumasını da kaldırıp tekrar atarmısın

Anakart üst tarafı çektim

Ekli dosyalar

• 9251A3D2-5349-4752-A5DD-389896E26F0D.jpeg
    9251A3D2-5349-4752-A5DD-389896E26F0D.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 82
@adnanmirsad56, @silivriserdar, merhaba test point için anakart resmini ekledim , edl mode a girmem gerekli 900e de takılı kaldı , 9008 mode için edl test point anakart resminde işaretlermisiniz , tşk

Geri
Üst Alt