Yardım Vestel Venus 5000 Yazılım Yükleme İşlemi

• Konbuyu başlatan salvador
  • Başlangıç tarihi
S

salvador

Merhaba arkadaşlar. Ben şuan Vestel Venus 5000 2GB/16GB cihazını kullanıyorum. Venus GO cihazıyla Venus 5000'nin özelliklerinin işlemcinin falan tamamen aynı olduğu dikkatimi çekti. Sadece ram ve depolama farklı sanırım. Acaba Venus Go stock romunu Venus 5000 Cihazıma kurabilir miyim?

Merhaba arkadaşlar. Ben şuan Vestel Venus 5000 2GB/16GB cihazını kullanıyorum. Venus GO cihazıyla Venus 5000'nin özelliklerinin işlemcinin falan tamamen aynı olduğu dikkatimi çekti. Sadece ram ve depolama farklı sanırım. Acaba Venus Go stock romunu Venus 5000 Cihazıma kurabilir miyim?
Neden Kurmak İstiyorsunuz Denemek Lazım Stock Rom İhtiaciniz Varsa Atabilirim.

Neden Kurmak İstiyorsunuz Denemek Lazım Stock Rom İhtiaciniz Varsa Atabilirim.
Venus Go 8.1 Oreo Edition sürümüne sahip. Venus 5000 7.1 sürümüne sahip. Oreo Go'nun daha stabil ve güncel olacağını düşündüğüm kurmak istiyorum ama cihaz Hard Brick olur mu diye tereddüt ediyorum.

Venus Go 8.1 Oreo Edition sürümüne sahip. Venus 5000 7.1 sürümüne sahip. Oreo Go'nun daha stabil ve güncel olacağını düşündüğüm kurmak istiyorum ama cihaz Hard Brick olur mu diye tereddüt ediyorum.
Qualcomm işlemcili sanirim cihaz Deneyin Sorun Olursa Qualcomm olarak Görür Stock Rom Geri Yüklersiniz VEya 8.1 istiyorsaniz Custom Rom yükleyin

Qualcomm işlemcili sanirim cihaz Deneyin Sorun Olursa Qualcomm olarak Görür Stock Rom Geri Yüklersiniz VEya 8.1 istiyorsaniz Custom Rom yükleyin
Evet Qualcomm işlemcili. Bildiğim kadarıyla Venus 5000 için custom rom yok o yüzden Venus Go romunu düşündüm

İşlemci aynı ama ram ve depolama farklı olduğu için tereddüt ediyorum. Boştan yere brick etmek istemiyorum cihazımı

İşlemci aynı ama ram ve depolama farklı olduğu için tereddüt ediyorum. Boştan yere brick etmek istemiyorum cihazımı
Ben Sanmıyorum Uyacağını Bence Cihaz Yazılımı Alırsa Bile Cihazınız Cöp Olabilir

Evet haklısınız. Belki burdan deneyen veya bilgisi olan biri çıkar.

Evet haklısınız. Belki burdan deneyen veya bilgisi olan biri çıkar.
Şöyle yaparsanız sorun olmaz.

1. Cihazınızın bootloader kilidini açın.

2. Vestel Venüs GO yazılımını indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.

3. Cihazınızın kendi yazılımını da masa üsten alın ve rar'dan çıkarın.

4. Cihazınızı fastboot moda alıp masa üstündeki Vestel Venüs GO yazılımının sadece system yükleyin.

fastboot flash system system.img​

Evet haklısınız. Belki burdan deneyen veya bilgisi olan biri çıkar
Şöyle yaparsanız sorun olmaz.

1. Cihazınızın bootloader kilidini açın.

2. Vestel Venüs GO yazılımını indirin ve masa üstüne rar'dan çıkarın.

3. Cihazınızın kendi yazılımını da masa üsten alın ve rar'dan çıkarın.

4. Cihazınızı fastboot moda alıp masa üstündeki Vestel Venüs GO yazılımının sadece system yükleyin.

fastboot flash system system.img
Yani Go'nun sadece system imajını flaşlayım diğer imajları cihazın kendi yazılımından flaşlayım? Sanırım böyle demek istiyorsunuz doğru mudur?
Ama cihazın kendi yazılımı 7.1 Go'nun ki 8.1 imajlar uyumlu olacak mı?

Yani Go'nun sadece system imajını flaşlayım diğer imajları cihazın kendi yazılımından flaşlayım? Sanırım böyle demek istiyorsunuz doğru mudur?
Ben olsam denemezdim şahsen. Sorumluluk sizindir

Evet, sonuç nedir?​

Bence hiç denemeyin bir kaç ay önce aynı cihaza yazılım attım telefon berbat oldu :D
Wifi / Bluetooth / IMEI Numaraları ve hiçbiri kullanılmıyordu silindi
Kamera açmıyordu / Imeı repair olmuyordu
Bence siz hiç rom değiştirmeyin türk malı olduğu için fazla yazılım seçeneği de yok internette fazla kaynak yok

Geri
Üst Alt