Yardım Vodafone Smart Pro 7 / Alcatel idol 4S VFD-900 Root + TWRP + Custom Rom

• Konbuyu başlatan borab
  • Başlangıç tarihi
Merhaba, çeşitli testler sonucunda cihazın ısındığında takıldığını tespit ettim.
Şöyle ki 10 adet wipe data/factory reset denememde cihazın altına jel buzlardan soğutucu yaparak soğumasını sağladım.
Sonuç inanılmaz !! Hiç donmadı ve kapanmadı hatta format sonrasında Powered by Android yazısındaki takılma bile olmadan normal bir şekilde cihaz açıldı. Sonrasında aynı deneyi jel buz olmadan denedim ve ilk formatta dondu ve android yazısında takılı kalarak sarmala girdi.
Takılma sonrasında ise sadece jel buzu koyarak ilk android yazısında cihazın açıldığını gördüm.

Kısacası cihazımın bir yerinde sorun var ve aşırı ısınmasına neden oluyor. Bu yüzdende kapanıyor, donuyor veya takılıyor...

Servisin yolu gözüktü :)
Selam bora kardeş bende de actıgıız konu sorunu var tus kombiasyou ile olmuyor fastboot menusu cıkıyor ilk attıgınız resimdekibgibi birşey yapamıyorum nasıl çözdünüz? hangı tuslarla fabrika ayarlarına gelip yaptınız telefon cok temiz tamirciye verip ziyan etmek istemiyorum saygılar

Selam bora kardeş bende de actıgıız konu sorunu var tus kombiasyou ile olmuyor fastboot menusu cıkıyor ilk attıgınız resimdekibgibi birşey yapamıyorum nasıl çözdünüz? hangı tuslarla fabrika ayarlarına gelip yaptınız telefon cok temiz tamirciye verip ziyan etmek istemiyorum saygılar

Maalesef ne yaptıysak çözemedik. Cihazın ekranı sağlam olduğu için ihtiyacı olan birine uygun fiyattan verdim. Ama edl mode girebilmeniz için power + ses kısma + deklanşör tuşlarına basılı tutarak logo gelene kadar bekleyin. Sonrasında power tuşunu bırakın ses kısma ve deklanşör basılı kalsın, bu şekilde edl mode giriyor

Selam anca bu çıkıyor. Ötesine girmiyor

yeniden merhaba arkadaşlar. Birde bu kombinasyonu tesadüfen tuşlara basarak buldum ama işaret ettiği yerlere bastım daha doğrusu menu kaymiyor sadece tuslara basabiliyorsunuz ama o.da.olmiyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200412_004913800.jpg
    IMG_20200412_004913800.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 36
yeniden merhaba arkadaşlar. Birde bu kombinasyonu tesadüfen tuşlara basarak buldum ama işaret ettiği yerlere bastım daha doğrusu menu kaymiyor sadece tuslara basabiliyorsunuz ama o.da.olmiyor

Normalde burda ses açma tuşuna bastığınızda downloading moda girmesi gerekiyor. Tuşta bi sorun olabilir mi ? Tesadüfen bastım demişsiniz ama o anda tuş bir anlığına çalışmış olabilir mi ?

Selam anca bu çıkıyor. Ötesine girmiyor
Normalde burda ses açma tuşuna bastığınızda downloading moda girmesi gerekiyor. Tuşta bi sorun olabilir mi ? Tesadüfen bastım demişsiniz ama o anda tuş bir anlığına çalışmış olabilir mi ?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Yok buradaki formları okudum ve gerekli. Tuşlara farklı kombinasyonlar deneyerek bastım. Ama olmadı bir acayip telefon. Olmuyor kıyamadım da açık bir teleofncu bulursam . Yazılım attiricam.. tsk

Yok buradaki formları okudum ve gerekli. Tuşlara farklı kombinasyonlar deneyerek bastım. Ama olmadı bir acayip telefon. Olmuyor kıyamadım da açık bir teleofncu bulursam . Yazılım attiricam.. tsk
Ses açmaya uzun basılı tutunca edl moda girer. O şekilde yazılım atabilirsiniz. Programı ve nasıl yazılım atıldığı sitemizde mevcut.​

Teşekkürler edl modu hangisi acaba ekteki mi yoksa önceki attığım mi

Hangi modda yazılım atılıyor acaba ??

?

Ekli dosyalar

• IMG_20200413_092159023.jpg
    IMG_20200413_092159023.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20200413_092524883~2.jpg
    IMG_20200413_092524883~2.jpg
    791.9 KB · Görüntüleme: 32