Çözüldü Vorcom S12 Android 9 Pie 10" Hard Reset & FRP

Negative

#🆂🆄 ɴᴇɢᴀᴛɪᴠᴇ / ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ ᴏғ ► ᴄʜɪᴍᴇʀᴀ ᴛᴏᴏʟ
Genel Moderator
Merhaba değerli Gsmturkey üyeleri.

Bugünkü konumuzda Vorcom marka S12 model 10" tabletimizin ekran kilidi ve Frp kırma işlemini göstereceğim.

İşlemler için elinizde lisanslı Nck Dongle olması gerekiyor.

2.jpg

1.jpg

octoplus ile bu işlemi gerçekleştirdim cihaz hardbrick oldu yazılımı yok elimde port vermiyor cihaz
yardımcı olursanız sevinirim

octoplus ile bu işlemi gerçekleştirdim cihaz hardbrick oldu yazılımı yok elimde port vermiyor cihaz
Merhaba, cihazınıza frp işleminden sonra on off ve yan tuşlara basıp reset atmayı veya şarja takmayı denediniz mi ? Bazı cihazlarda böyle sorun çıkabiliyor çünkü

nck harıcı baska bir box veya dongle ile sıfırlama ıhtımalımız yok mu

Merhaba, cihazınıza frp işleminden sonra on off ve yan tuşlara basıp reset atmayı veya şarja takmayı denediniz mi ? Bazı cihazlarda böyle sorun çıkabiliyor çünkü
evet denedim tabiki hiçbir tepki yok preloader yüklüyordu enson sonra bam garantiye yolladım onlar yazılım atar büyük ihtimalle

cihazın arkasını sök batarya kırmızı kabloyu sök geri tak leyimi sök geri leyimle yani açılması lazım.

ayrıca cihazın recovery görüntüsünde sky platinum view2 yazıyor.

Yardımcı olmak amaçlı yazıyorum Vorcom s12 frp kaldırmak için bir çok yöntem denedim sorun hep hüsran oldu. :)
Çözüm olarak çok basit bir yöntem buldum araştırmalarım sonucu (biraz vakit yedi)
1 kurulum ekranın dayken açma kapama tuşuna basıyoruz. ekranda kapat ve yeniden başlat menüsü çıkıyor
2 çıkan menüden kapattın üstüne biraz uzunca basıyoruz
3 ekrana bir uyarı gelecek ona tamam dedikten sonra cihaz direk masaüstüne geçiyor.
4 ayarlardan hesaplara girip şifresini bildiğiniz bir google hesap ekliyorsunuz. google hesabınızda girdiğiniz mail gözükücek
5 ayarlardan sisteme girip tüm ayarları sıfırla yapın.
6 kurulum ekranında mail yada şifre istemeyecek.

link kırık yenileme imkanımız varmı

Tr Tools Pro ile Spreadtrum işlemcisi bölümünden Reeder - Reeder M10 modelini seçerek de yapabilirsiniz.
Kod:
Kullanıcı bilgileri doğrulanıyor. Başarılı
Program versiyonu :  1.0.5.2
İşlem adı :  SPRD Flash Mod Araçları (Frp Sıfırla)
İşlem yapılan model adı :  Reeder M10 Go
Flash Modu : Cihazı kapatın, ses açma ve kısma tuşuna basarak usb kablosu takın.
Yükleme modu bekleniyor. Bulundu.
Port Bilgileri :
Adı :  SPRD U2S Diag
Yolu :  \\.\usb#vid_1782&pid_4d00#5&11cbafa&0&1#{86e0d1e0-8089-11d0-9ce4-08003e301f73}
Comport açılıyor. Başarılı
İletişim hızı kontrol ediliyor... Başarılı
Cpu versiyonu :  SPRD3
Boot bağlanıyor. Başarılı
Sunucuda fdl dosyası aranıyor. Başarılı
Dosya sunucudan onaylanıyor. Başarılı
Dosya indiriliyor. Başarılı
Dosya doğrulanıyor. Başarılı
İlk boot gönderiliyor. Başarılı
Block versiyonu okunuyor... Başarılı
Cpu versiyonu :  Spreadtrum Boot Block version 1.1
İletişim hızı ayarlaniyor... Başarılı