Windows 10 Pro (Redstone 5) 1809 Final

ysfakc

Üye
Tüm özellikler microsoftun sunduğu gibidir ve sistem tamamiyle orjinaldir.
Uefi+Normal+Setupdan kurulumlar sorunsuzca yapılabilir.

64 BİT
X86 (32 BİT)

Microsoft, en son yenilikleri herkesten önce edinmek isteyen kullanıcılar için uzun süredir beklenen Redstone 5 güncellemesini yayınladı.
Bu güne değin yapılan en büyük Windows 10 güncellemelerinden biri olan Redstone 5'te karşılaşacağımız yeniliklere bir göz atıyoruz.

Windows Arayüzü
rs5_fileexplorer-dark.jpg

1. Merakla beklenen 'zifiri karanlık' tema, artık ayarlar sekmesinden aktif hale getirilebiliyor.
  2. Canlı klasörlerin isimlerini değiştirebiliyoruz.
  3. Print Screen butonu için artık ekran görüntüsü alma arayüzü eklendi.
  4. Oyun Çubuğu özelliği yepyeni özelliklerle desteklendi ve geliştirildi.
  5. Emoji 11 özelliği aktif hale getirildi.
Windows Ayarları
rs5_settings.png

1. Bluetooth cihazların şarj durumu artık görünür hale geldi.
  2. Ekran ayarlarına 'Windows HD Colors' özelliği eklendi.
  3. Windows Update'in güncelleme yapacağı zamanları yapay zeka ile öğrenmesi sağlandı.
  4. Ayarlar'a kullanıcıların sık sorduğu soruların eklenmesi sağlandı.
  5. Büyüteç ayarının 5 ile 10 birim arasında değişmesi sağlandı.
Çeşitli Düzeltme ve Yenilikler
w10_yourphone.jpg

1. Skype ve Edge, baştan sona yenilenerek kullanıcı dostu arayüzler edindi.
  2. Windows Güvenlik Merkezi dizayn olarak yenilerenerek 'Windows Güvenliği' adını aldı.
  3. Notepad'e zoom özelliği getirildi.
  4. Takvim uygulamasında arama yapma imkanı sağlandı.
  5. Önceki sürümlerde belirlenen onlarca farklı bug ve sorun giderildi.

Ben şunu merak ediyorum benim Bilgisayarım da güncellemeler açık. Acaba güncellemeleri almak yanlış mı? Kapatmak daha mı iyi olur. Çünkü her güncelleme de acaba planlı ir eskitme yapılıyor olabilir mi?

Cihazın Dell marka 8 GB Ram var.

DELL NB INSPIRON 3567-FHDB20F81C i5-7200U 8G 1TB R5 M430 2GVGA 15.6 FHD UBUNTU NOTEBOOK

Ben şunu merak ediyorum benim Bilgisayarım da güncellemeler açık. Acaba güncellemeleri almak yanlış mı? Kapatmak daha mı iyi olur. Çünkü her güncelleme de acaba planlı ir eskitme yapılıyor olabilir mi?

Cihazın Dell marka 8 GB Ram var.

DELL NB INSPIRON 3567-FHDB20F81C i5-7200U 8G 1TB R5 M430 2GVGA 15.6 FHD UBUNTU NOTEBOOK
Sayet sisteminizde ssd ya da yeni nesil bir hdd var ise güncellemeleri almaya devam edin. Ama diskinizin dönüş hızı yavas yada eski bir disk var ise sisteminizde sürüm yükselmeyi erteleyebilir yada tamamen kapatabilirsiniz. Eski cihazlarda 1803 oncesi sürümler gayet akıcı ama 1803 dahil olmak uzere ondan sonraki sürümler eski cihazlarda sikinti çıkaracak gibi. Bunun sebebide meltown ve spectre (islemci donanimdan bulunan açık) yamasi. Bu yama 1803 te var ve yuzde 30 a yakin performans kaybina sebep oluyor. Yeni nesil cihazlar cok etkilenmese de eskiler cok etkileniyor. O yuzden cihazimiz yeni degi ise 1709 ile devam derim. Sobraki surumlerde bu yamalarin performansa etkisi daha stabil hale getirilir ise o zaman degerlendirriz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayet sisteminizde ssd ya da yeni nesil bir hdd var ise güncellemeleri almaya devam edin. Ama diskinizin dönüş hızı yavas yada eski bir disk var ise sisteminizde sürüm yükselmeyi erteleyebilir yada tamamen kapatabilirsiniz. Eski cihazlarda 1803 oncesi sürümler gayet akıcı ama 1803 dahil olmak uzere ondan sonraki sürümler eski cihazlarda sikinti çıkaracak gibi. Bunun sebebide meltown ve spectre (islemci donanimdan bulunan açık) yamasi. Bu yama 1803 te var ve yuzde 30 a yakin performans kaybina sebep oluyor. Yeni nesil cihazlar cok etkilenmese de eskiler cok etkileniyor. O yuzden cihazimiz yeni degi ise 1709 ile devam derim. Sobraki surumlerde bu yamalarin performansa etkisi daha stabil hale getirilir ise o zaman degerlendirriz.

Ama mesela her zaman bir geri dönüş var bildiğim kadarıyla. Yani istediğimiz windows sürümünde memnun kalmaz isek tekrar başka sürüme dönüp yükleme yapabiliriz.

Ama mesela her zaman bir geri dönüş var bildiğim kadarıyla. Yani istediğimiz windows sürümünde memnun kalmaz isek tekrar başka sürüme dönüp yükleme yapabiliriz.
Aynen istediğimiz isletim sistemine yada sürümüne basit bir şekilde geri dönebiliyoruz. Burda önemli olan veri yedegimiz icin diskte iki birim oluşturmak.

Geri
Üst Alt