Tavsiye Windows Şifre Sıfırlama

ysfakc

Üye
Windows 7-8.1-10 şifre sıfırlama

Merhaba, bu program unuttuğumuz windows şifresini sıfırlamaya yarayan dos programıdır. Kullanımı basittir.

176 KB boyutundaki bu dosyayı buraya tıklayarak indirin. RAR’dan çıkan ISO dosyasını boş bir CD’ye yakın ve bilgisayarı açılışta CD/DVD’ den başlayacak şekilde boot edin.

Resimli olarak aşağıda nasıl yapıldığını anlatıyorum:

1.adım: 1 seçeneği ile windowsun kurulu olduğu diski seçiyoruz , eğer emin değilsek veya birden fazla disk yapısı varsa 2 seçeneği ile devam edebiliriz. ben 1 tuşlayarak hangi diskimde ne var görmek istiyorum ve devam ediyorum. (Şayet sisteminizin kurulu olduğu birimi bilmiyorsanız 2 seçeneği seçin )

1.gif

2.adım: Windows kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz. Sistem şifrelerin saklı olduğu SAM dosyasını karşınıza çıkartacaktır. Bu dosyayı seçip enter yapıyoruz.

2.gif

3.adım: Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçin.

3.gif

4.adım: Son ekranda bize şifre seçenekleri sorulacaktır. Clear this User’s Password olan satırı seçtikten sonra işlemi tamamlayıp kaydetmek için Y tuşuna basmamız gerekiyor.

4.gif

Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelicektir. CTRL + ALT + DEL kombinasyonları ile sistemi yeniden başlatın ve CD’yi çıkarın. Windows açılışta artık şifre sormayacaktır.

ÖNEMLİ: Bu program UEFİ kurulum desteklemez, normal kurulum yapılmış bütün işletim sistemlerini kırabilir. Şahsen kullandığım programdır.
Ayrıca Microsoft hesabı ile korunan 8.1 ve 10 parolalarını sıfılamaz. Uefi olamayan yerel hesapları kırabilir.

Ben uefi kuruyorum o zaman bende işe yaramayacak. Bazen bende pc format felan atıyorum. Uefi olduğunu nasıl anlarım?

Ben uefi kuruyorum o zaman bende işe yaramayacak. Bazen bende pc format felan atıyorum. Uefi olduğunu nasıl anlarım?
Uefi kurulum icinde paylaşacağım abi. Uefi olduğunu soyle anlayabilirsin birincisi biosa boot menüde LEGACY ya da UEFI mod vardır. Hangisi aktif ise kurulumun odur. Birde UEFI kurulum bilgisayar ilk açıldığında post ekranini direk gecer yani altta F2 F10 a bas gibi secenekler cikmaz. Acar acmaz isletim sistemini yukler.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uefi kurulum icinde paylaşacağım abi. Uefi olduğunu soyle anlayabilirsin birincisi biosa boot menüde LEGACY ya da UEFI mod vardır. Hangisi aktif ise kurulumun odur. Birde UEFI kurulum bilgisayar ilk açıldığında post ekranini direk gecer yani altta F2 F10 a bas gibi secenekler cikmaz. Acar acmaz isletim sistemini yukler.

Teşekkürler açıklama için notlarımı aldım.

Abi kesin sonuc istiyorsan ;

Pc'n eğer W8 veya üstü ise ve açılış logosu pcnin anakart logosu ise uefi vardır.
Eğer Windows logosu ile açılıyorsa legacy'dir.

W7 veya altı ise Vistaya kadar.

Başlat>Çalıştır
sysinfo32 yazip sistem bilgisine gir.
Orada BIOS Bilgisinde yazar.

Eski Bios= Legacy
Uefi = Zaten uefi :)

Abi kesin sonuc istiyorsan ;

Pc'n eğer W8 veya üstü ise ve açılış logosu pcnin anakart logosu ise uefi vardır.
Eğer Windows logosu ile açılıyorsa legacy'dir.

W7 veya altı ise Vistaya kadar.

Başlat>Çalıştır
sysinfo32 yazip sistem bilgisine gir.
Orada BIOS Bilgisinde yazar.

Eski Bios= Legacy
Uefi = Zaten uefi :)
Cogu modelde logo destegi yok kardeşim. Direk Windows penceresi ile açıliyorlar. Bilgi icin tsk ederim

windows7'de kesin sonuç aldım anlatım ve iso dosyası için teşekkür ederim.
İyi forumlar dilerim.

Geri
Üst Alt