İstek İnfinix Note 30 X6835B 4.5G Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

feyz34

Üye

x6835b cihaz var şebekeyi geç veriyor şebeke 4.5g vermiyor Program atmam gerek programdan diye düşünüyorum ama güncelleme yemiş bir türlü flash atamıyorum. biraz araştırdım enable brom rom atıyorlar bilgisi olan ustalarım bu cihaza nasıl yazılım atabilirim emeğinize sağlık teşekkürler​

112 aramıyor ararken sorun çıkartıyorsa donanımsal arıza

bilinmez söküp bakman lazım sıvımı darbemi kimse bilemez

x6835b cihaz var şebekeyi geç veriyor şebeke 4.5g vermiyor Program atmam gerek programdan diye düşünüyorum ama güncelleme yemiş bir türlü flash atamıyorum. biraz araştırdım enable brom rom atıyorlar bilgisi olan ustalarım bu cihaza nasıl yazılım atabilirim emeğinize sağlık teşekkürler​

sürüm düşürülürse düzelme ihtimali yüksek. daha önce de bu modellerde bu sorunu duymuştum. ama 2024 güncelleme almışsa şuanlık birşey yapamazsınız. programlara destek gelmesini bekleyip öyle sürüm düşürebilirsiniz.

sürüm düşürülürse düzelme ihtimali yüksek. daha önce de bu modellerde bu sorunu duymuştum. ama 2024 güncelleme almışsa şuanlık birşey yapamazsınız. programlara destek gelmesini bekleyip öyle sürüm düşürebilirsiniz.
adnan ustam tamda bu yanıtını söylemek istedim misal halebtechdede brom enable rom var bende bunu nasıl yüklüyorlar onu sormak istedim nasıl yapıyor bu adamlar sitedeler romlar bulunuyor teşekkür ederim Allah razı olsun

adnan ustam tamda bu yanıtını söylemek istedim misal halebtechdede brom enable rom var bende bunu nasıl yüklüyorlar onu sormak istedim nasıl yapıyor bu adamlar sitedeler romlar bulunuyor teşekkür ederim Allah razı olsun
yazılım isminden anladığım kadarıyla telefonun bootloader kilidini açıyorsunuz. sonra onların paylaştığı fastboot romu yüklüyorsunuz fasboot moddan. o kadar

yazılım isminden anladığım kadarıyla telefonun bootloader kilidini açıyorsunuz. sonra onların paylaştığı fastboot romu yüklüyorsunuz fasboot moddan. o kadar
112 yi aramayan şebeke sorunlu cihazı yazılım ile okuyup üflyecekmi :D

Tamirciysen açar cihazı bakarsın ne durumda ama değilsen tamirciye götürüceksin işin ehli bakıcak

112 yi aramayan şebeke sorunlu cihazı yazılım ile okuyup üflyecekmi :D

Tamirciysen açar cihazı bakarsın ne durumda ama değilsen tamirciye götürüceksin işin ehli bakıcak

Cihaz arızaları 2 genel başlık altında toplanır.

1- Donanımsal arıza (Teknik müdehale gerektiren)

2- Software arıza (Yazılımsal müdehale gerektiren)

Sizin bu işe ne kadar hakim olduğunuz hakkında bir fikrim yok buna dair sizin bilgi ve el becerinizi eleştiride bulunmayacağım.

Buna göre gelen cihazın telefon olsun yada tablet olsun farketmeksizin arızasının kaynağı teknisyence doğru tespiti yapılarak hangi tip arıza başlığı altında bakılacak ise ona göre müdehale işlemi olumlu bir sonuç için çok önemlidir.

Şimdi gelelim esas konuya bir tarafta arıza hakkında sorununun ne olduğuna dair konuyu açıp yanıt bekleyen bir meslektaşımız mevcut. Diğer tarafta binlerce konu açmış ve nerede ise ilkleri başarmış kıymetli bir yönetici ustamız var. ( Konu içeriğinde daha önce bu modele dair şebeke arızlarının çokça yaşandığı tarafınca işitmiş alınan güncelleme kaynaklı bu sorunun oluşabileceği yönünde, versiyon düşürüp deneme yapması açısından tavsiye edilmiş. ) Ancak 2024 güncellemesi alan bir çok mtk tabanlı cihazlar şu anda mevcut toollar ile cihaza yazılımsal müdehale çok zorlaşmıştır.

Sonrası ise konuyu açan arkadaş ise devamında bu işleme dair farklı supportlarda bu modele dair dosyaların olduğunu ve nasıl yükleme yaptıklarını sormuş, sayın yönetici ustamızda bilgisi dahilinde cevap vermiştir.

Bu kadar ayrıntılı yazmamın ve açıklık içerisine girmemdeki maksat sizin bunları iyice okuyarak anlamanız ve herkese karşı cevap verirken dahi dikkat etmeniz geren durumları anlamanız içindir.

Yani eleştirmeden önce var ise bilginiz yardımcı olup olmamak size kalmış elbette buna sizi kimse zorlayamaz.

Yazılım kaynaklı bir cihazı işlemcisini dahi söküp taksan sorunu çözemezsin. Yada tam tersi Donanım kaynaklı bir cihaza sabaha kadar yazılım atsan yine sorunu çözemesin.

Bu farkındalığa sahip olmak için zamanla kazanılmış tecrübe - bilgi ve el becerisi gerekir. Sadece bu sıralamada değil saygılı olmak gerekir. Yani USTA olmak gerekir.

Ve siz hiç bir ustamızı bilhassa yönetici ekibinde dahil olan ustalarımızı; eleştirmek, mesleki bilgisini sorgulamak kimsenin haddine düşmediği gibi sizin içinde geçelidir.

İyi forumlar...

yazmışta yazmış yazmışta yazmış

USTA kavramına örnek griffin box 3310 PFO DCT4 uem nokia n70 tuş hibritleri e250 filmlerde başlar usta dedikleriniz

Bunları yapmış adamlar zaten ustadır ve arızanın yazılımmı donanımmı çok basit anlar 112 arar zira 112 şebekesi nokia 3210 da bile çalışır hatta ericsson 678 688 bile sms gönderemezken şu an 112 arar

Sebebi 1g denilen sadece 32kbit ses verebilen şebeke modemi dahil desteklemesidir

Ama onu bile aramakta sorun çıkaran cihaz tamamen donanımsal cihazdır ekran kırığı ses cızırtısı gibi şunu değiş değil

Şebeke anteni sub board dirençlerin omaj değerleri anten soketi atlatma anten olarak 50 tane şeyden etklilenirki daha anakart katına gelmedik bile

Attın yazılımı flash entegresinde kopuk yada soğuk lehim var cart cihaz çöktü siz suçlusunuz ( en basitinden iş yapan adam bilir uygun preloader değilse cihazlar zaten yazılım hattını sana açmaz eskiden martech ile siemenslerde yapardık board a dokunmadan tp ile yazılım atmak için)

Ama adam hala ve hala yazılım atim düzelirmi kafasında bir allahın kuluda karder 112 aramada sıkıntı yaratan cihaz darbeliyse yazılım atmaya çalışırsan çökme ihtimali var demiyor zira herkes sonrasında gönder ekmeğimizi yiyelim derdinde

Son düzenleme:
yazmışta yazmış yazmışta yazmış

USTA kavramına örnek griffin box 3310 PFO DCT4 uem nokia n70 tuş hibritleri e250 filmlerde başlar usta dedikleriniz

Bunları yapmış adamlar zaten ustadır ve arızanın yazılımmı donanımmı çok basit anlar 112 arar zira 112 şebekesi nokia 3210 da bile çalışır hatta ericsson 678 688 bile sms gönderemezken şu an 112 arar

Sebebi 1g denilen sadece 32kbit ses verebilen şebeke modemi dahil desteklemesidir

Ama onu bile aramakta sorun çıkaran cihaz tamamen donanımsal cihazdır ekran kırığı ses cızırtısı gibi şunu değiş değil

Şebeke anteni sub board dirençlerin omaj değerleri anten soketi atlatma anten olarak 50 tane şeyden etklilenirki daha anakart katına gelmedik bile

Attın yazılımı flash entegresinde kopuk yada soğuk lehim var cart cihaz çöktü siz suçlusunuz ( en basitinden iş yapan adam bilir uygun preloader değilse cihazlar zaten yazılım hattını sana açmaz eskiden martech ile siemenslerde yapardık board a dokunmadan tp ile yazılım atmak için)

Ama adam hala ve hala yazılım atim düzelirmi kafasında bir allahın kuluda karder 112 aramada sıkıntı yaratan cihaz darbeliyse yazılım atmaya çalışırsan çökme ihtimali var demiyor zira herkes sonrasında gönder ekmeğimizi yiyelim derdinde
Uslubun hoşuma gitmedi bunu başta belirteyim.

Ben şahsen senin yukarıda yazmış olduğun modellerin tamir zamanından geliyorum. Ericsson - Nokia - Siemens vs. Bende senin saydığın işlemleri yapan biriydim. Saymış olduğun Grifin - Hwk Box - Martech - Universalbox - Nspro ve daha ismi aklıma gelmeyen programları kullanan biriydim.

Nokia 6230 - 7610 - 6600 uem değiştirip rpl dosyasını oluşturmadan önce 40 defa sorgulama ve kontrol sağlayıp yazma işlemi sorun çıkaracak mı diye o sitresi yaşamış biriyim.

Yani kısacası şema okumasından tut arıza tespitine yazılımından işlem sonucuna kadar olan bütün testlerine varana kadar her şeyi yapmış biri olarak ben kendime hala ustayım diyemedim. Dinozor oldu bu benim geldiğim dönemdeki ustalar. Kendilerini beğenmişliklerinden etrafında ne olup bittiğine bakıp içinde olduğumuz şu zaman ayak uyduramadılar. Sonuç ne oldu biliyor musun bilmişlik taslamaktan ileri gidemedi bir çoğu.

Dün yazmış olduğum cevapta okumadığın çok belli ki yada anlayamamışsın okumuş olsan bile.Tekrar yazıyorum işin özü; Yazılım kaynaklı bir cihazı işlemcisini dahi söküp taksan sorunu çözemezsin. Yada tam tersi Donanım kaynaklı bir cihaza sabaha kadar yazılım atsan yine sorunu çözemesin.

Asıl sorun şu: senin bilmişlik taslarcasına cevap yazman ve eleştirmen. Kendi egolarını tatmin edercesine cevap vermen. Bu işi çok iyi biliyor olabilirsin yada benden daha da iyi olabilirsin benim buna bir itirazım yok yada kanıtlamaya çalıştığım bir çapada yok.

Burası bir forum, soru soran işin içinden çıkamadığı arızalar olan veya fikir danışan bir çok arkadaşımız elbette çıkacak. Bilgin var ise yardım edip atmemek sana kalmış. Ama yardım edecek isen de tekrar yazıyorum kimseyi eleştirme ustalık taslama.

Benim 23 yıllık bilgi birikimim var ancak ben hiç bir zaman üstünlük taslamadım aksine paylaştım bildiğimi ve paylaşırken de kimseyi incitmedim.

Anladıysan sevindim.

ben seni anladımda arkadaş adamın yazdıklarına sorduklarına bak

adam arama yapmıyor diyor 112 varmı diyorum yok oda arama yapmıyor diyor ama yazılım atimde yazılım atim yani bildiğin hepimizle dalga geçiyor

ben 10 sene oldu bunları bırakalı yazılımdan ekmeğimi yiyor (tlf değil sizin bile arada mecburen baktığınız site yazılımları ama forumlarda çok destek gördüm bende olim diyorum)

hala sıvılı cihaza yazılım at diyenler ve wc ye düşürdüğünü kabul etmeyenlerle dolu

Bu insanları yönlendirim derken başa bela almamak lazım

internet var o cihazın envai çeşidi yazılımı var ama hazırcı millet e ne yardım ederim ne sevabını isterim çözsende arkandan yediğin laf cabası :D

Senle sorunum yok tabi universal az ekmek yedirmedi ve askerliğimi onunla karşıladım ve cart curt bozulan box tı :D

ben seni anladımda arkadaş adamın yazdıklarına sorduklarına bak

adam arama yapmıyor diyor 112 varmı diyorum yok oda arama yapmıyor diyor ama yazılım atimde yazılım atim yani bildiğin hepimizle dalga geçiyor

ben 10 sene oldu bunları bırakalı yazılımdan ekmeğimi yiyor (tlf değil sizin bile arada mecburen baktığınız site yazılımları ama forumlarda çok destek gördüm bende olim diyorum)

hala sıvılı cihaza yazılım at diyenler ve wc ye düşürdüğünü kabul etmeyenlerle dolu

Bu insanları yönlendirim derken başa bela almamak lazım

internet var o cihazın envai çeşidi yazılımı var ama hazırcı millet e ne yardım ederim ne sevabını isterim çözsende arkandan yediğin laf cabası :D

Senle sorunum yok tabi universal az ekmek yedirmedi ve askerliğimi onunla karşıladım ve cart curt bozulan box tı :D
Bak usta sen çok boş muhabbet yapıyorsun yada yazdığımı anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun yada bilmişlik peşindesin 112 arıyorum ama arada aramıyor bu normal çalışan telefonlarda oluyor. bunu yukarda yazdım 112 bazen düşmeyebiliyor. sıvı temas falan yok cihazda cihazdan şüphelendim programsal olabilir hepsi bu . Yok işin ehline götür yok unversal bende 10 senedir var. Bu işi yapıyorum adam gibi cihazı hiç etmeden müdahale etmek istiyorum anladın. Direk anakarta dalmıyorum. Ben çok gördüm işin ehli ustalarını onları geç.. Yardım etmeyeceksen insanları bela olarak görüyorsan yazma abi yazma senden ben gel bana illaha yardım et mi dedim yok bela oluyormuşum. Adam gibi yazdım adam gibi cevap bekledim bak bakalım ben bu forma ne kadar faydam olmuş kaç konu açmışım insanlara yardımım olmuş mu belamı olmuşum yararım mı dokunmuş. Hazırcı adam 3 saat uğraşıp konu mu açar senin gibi biri gelecek indirecek senin hayır duanı istemiyorum zaten bana adam gibi adam dua etsin. Bak bu resme bu resim sana herşeyi anlatır istediğin box fotoğrafı varsa atarım hepsini çekmedim bunlar o dediğin unversalden yaşlı fazla muhabete gerek yok admni ustalarım lütfen konuyu kapayın

Ekli dosyalar

• IMG_20240513_123708.jpg
    IMG_20240513_123708.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 9
Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt