Xiaomi BL (Bootloader) Kapalı Olan Cihazlara IME Repair

enesbasar1

Üye
Arkadaşlar bazı Xiaomi modellerinde BL kilidi kapalı haldeyken cihaza repair işlemini yapabiliyoruz. Yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak adına ve müşterilerinize net süre veya gün vermek için yardımcı olacağını düşündüğüm bir konu.

Not: IMEI tamiri yasal, değiştirmek ise yasal değildir.

Öncelikle MTK işlemcili Xiaomi Cihazların hepsine Repair işlemini yapabilirsiniz.

Elinizde DFT PRO,TR Tools Pro gibi araçlar varsa saniyeler içinde hem cihazın BL Kilidini kaldırırsınız hemde repair işlemi yaparsınız.
Not: Yukarıda yazdığım araçlar ücretli araçlardır.

Eğer elinizde bu araçlar yoksa MTK Auth Bypass araçları ile cihazı edl moda alarak yine repair işlemi yapabilirsiniz.

Gelelim Qualcomm işlemcili cihazlara

Qualcomm cihazlarda BL Kilidi açık olursa yine yukarda belirttiğim araçlar sayesinde dakikalar içinde işleminizi yapabilirsiniz.
Eğer BL Kilidi kapalı ise bazı modellerde mecbur kilit isteği yapıp 1 Hafta (168 saat) beklemeniz gerekiyor.

Diyelim ki elinizde Note 8 (ginkgo) Qualcomm Board ID: 1.19 veya 2.29 cihaz geldi ve BL Kilitli bu cihaz için board idsine uygun eng rom dosyasını EDL mod ile flashlayıp repair yapar sonra global romunu yükler teslim edersiniz buda 1-2 saat sürecek (dosyaları bulup indirme) bir işlem normalde bilmeyen biri müşteriyi 1 hafta bekletirken siz aynı gün teslim edersiniz.
Not: Dosya linklerini bilerek paylaşmıyorumzaten ücretsiz yazılımlar hem araştırarak yaparsanız sizin için daha iyi olur.

Bende bir çaylak olarak yapıyorum bu işi, hergün forumda geziyorum bildiklerimi tazeliyor yenilerini öğreniyorum. Yapabildiklerimi paylaştım bilgi paylaştıkça çoğalır.

İyi Forumlar...

Geri
Üst Alt