silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım yazıda Xiaomi cihazlarının bootloader kilit başvurusu PC olmadan nasıl yapılır onu anlatacağım.

XİOAMİ BOOTLOADER KİLİDİ NEDİR?

Bu kilit Xioami firmasının koyduğu bir nevi güvenlik kilididir. Bu kilit açılmadan özellikle yeni cihazlarda herhangi yazılımsal bir işlem yapamazsınız. IMEI repair, TWRP, Custom Rom vesaire işlemeleri yapılmaz. Bu sebepten bu kilidin açılması lazım.

Cihazınız unclok mu değil mi öğrenmek için. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin sonra tekrar açın. Cihazın ekranına bakın en altta unclocked yazıyorsa cihazınızın bootloader kilidi açık unlock yapılmış demektir. Birşey yazmıyor ise locked yani kilitli demektir.

Diğer öğrenme şekli ise;

1. Cihazın ayarlar kısmına gelin.

2. Telefon Hakkında tıklayın. Miui sürümü yazan yere hızlı hızlı 7 kere tıklayın.

3. Tekrar bir geri gelin ve ayarlardan Ek ayarlar tıklayın.

4. Geliştirici Seçeneklerine tıklayın.

5. Mi Kilit Açma Durumuna tıklayın.

6. Cihaz kilitli veya kilidi açık diye yazar.

PC OLMADAN UNLOCK BAŞVURUSU YAPMAK

1. Cihazınızın ayarlarına girin ve Hesaplar kısmından mi hesabı oluşturun cihazın içindeki kendi telefon numaranız ile yapın.

2. Cihazın tekrar ayarlar kısmına gelin.

3. Telefon Hakkında tıklayın. Miui sürümü yazan yere hızlı hızlı 7 kere tıklayın.

4. Tekrar bir geri gelin ve ayarlardan Ek ayarlar tıklayın.

5. Geliştirici Seçeneklerine tıklayın.

6. Mi Kilit Açma Durumuna tıklayın.

7. Hesap ekle tıklayın ve Wi-Fi bağlı ise kapatın. Sadece mobil veri açık olsun. Ve hattınızda İnternet olması lazım.

8. Hesap ekle dedikten sonra bekleyin biraz sürer 2 dk falan. Bazen hata verir o zaman mi hesabından çıkış yapın tekrar giriş yapın cihazı kapatıp açın tekrar deneyin düzelir.

9. Ardından O ekranda yazı çıkar mi hesabından çıkış yapmayın ve format atmayın diye, bu yazı geldikten sonra artık geri sayım süresi başlamıştır. 168 saat sonra cihazın kilidi açılmaya hazır olur. 168 saat sonra bilgisayara bağlayarak kilidi açabiliriz. Aşağıdaki resimdeki gibi yazı çıktıysa işlem başarılıdır.

590229c39fb58ec87da6aef7a6c99729.jpg

10. Cihazın kilidi açılırken tüm veriler silinir o yüzden tüm yedeklerinizi düzgünce önceden alınız.

11. 168 saat dolduktan sonraki adım. Linke tıklayınız.

Bilgi - Xiaomi Telefonlarda Bootloader Kilidi Açma

Hiç beklemeden Unlock yaptırmak istiyorsanız. Şu an 40 dolar ücreti var.

Son olarak bazı Xioami cihazları hiç beklemeden Unlock oluyor. Ama bunun için cihazı edl moda alıp işlem yapmak lazım. Edl moda almak için de cihazın içinin açılması lazım.​

Son düzenleme:
Emeğine sağlık güzel anlatım. Unofficial bl kilidi açılan cihazlarında listesi olsa harika olurdu. En azından her cihaz için ayrı ayrı araştırma yapmaya gerek kalmazdı...

Serdar hocam ben aynısını yaptım fakat 168 saat beklemeden direk unlock programı ile açmaya çalıştım 888 saat verdi. Farklı hesap seçip denedim bu sim karta daha fazla hesap eklenemez diyor.

Serdar hocam ben aynısını yaptım fakat 168 saat beklemeden direk unlock programı ile açmaya çalıştım 888 saat verdi. Farklı hesap seçip denedim bu sim karta daha fazla hesap eklenemez diyor.
Daha Önce Unlcok İşlmei İCin Kulanılmamış Numara Üzerinden Yapın

Cihazı sıfırlayın farklı bir simkartı takıp unlock deneyin

Daha Önce Unlcok İşlmei İCin Kulanılmamış Numara Üzerinden Yapın
Cihazı sıfırlayın farklı bir simkartı takıp unlock deneyin

Denedim farklı numaradan yine aynı 888 saat verdi. Ama ben geliştirici seçeneklerinden hesap ekle dedikten sonra hemen unlock yaptım 168 saat beklemedim.

Farklı hesaplar açtım en son bu sim karta daha fazla hesap eklenemez dedi.

Denedim farklı numaradan yine aynı 888 saat verdi. Ama ben geliştirici seçeneklerinden hesap ekle dedikten sonra hemen unlock yaptım 168 saat beklemedim.

Farklı hesaplar açtım en son bu sim karta daha fazla hesap eklenemez dedi.
Arada Süre uzatabiliyor Hocm Doğrudur

Arada Süre uzatabiliyor Hocm Doğrudur
Hocam diğer sim kartı yaptım 888 saat verdi fakat bu sefer e-posta ile mi hesabı açmak istiyorum. Hesap ekle deyip sim kartını çıkaracağım 168 saat sonra bilgisayardan deniyecem olur mu?

Hocam diğer sim kartı yaptım 888 saat verdi fakat bu sefer e-posta ile mi hesabı açmak istiyorum. Hesap ekle deyip sim kartını çıkaracağım 168 saat sonra bilgisayardan deniyecem olur mu?
Sürede Bitikten Sonra Deneyin Tekrar Süre Uztılmasa Olur Hocam

hocam bende 1200 ssat v eriyor neden böyle oldu

Geri
Üst Alt