Xiaomi IMEI Repair Yapmak İçin Partition Silemedim

• Konbuyu başlatan Mehmet4701
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet4701

xiaomi imei repair yapmak için partition silemedim modemts1 modemts2 ve fsg siliniyormus partition kodu bu bunları nasıl silebilirim

20190104_114007[1].jpg

Mraka model kodu üzerindeki yazılım bigilerini paylaşın daha iyi yardımcı olabiliriz.
Elinizde hangi araçlar var?

abi xiaomi a2 lite bootloader twrp root yaptım qcn yedek aldım duzenledim geri yükledim ama değişen bişey olmadı biraz araştırdım partition falan silmek gerekiyormus modemts1 modemts2 fsg ama nasıl yapacağımı bilemedim

abi xiaomi a2 lite bootloader twrp root yaptım qcn yedek aldım duzenledim geri yükledim ama değişen bişey olmadı biraz araştırdım partition falan silmek gerekiyormus modemts1 modemts2 fsg ama nasıl yapacağımı bilemedim
Abim silme komutu şu şekilde
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p22(22 yerıne sılıcegınız part yazın.)
Lakın dıkkat etmenız gereken şey a2 lite sıkıntılı bırmodeldır yanı dırek qcn vs duzenlemesı yapsanız belkı sebeke gelır ama guncelleme ıle gerı gıder bu model ıcın sertıfıkalı qcn gereklı buda servıs sıstemınde mevcut.
Uyarması benden yedek almadan ıslem yapmayın sonra kaş yaparken göz çıkar.

abi şimdi ben modemts1 sıfıryacam mesela dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40 mı yazacam bide adb modtamı fastboot modtamı

abi şimdi ben modemts1 sıfıryacam mesela dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40 mı yazacam bide adb modtamı fastboot modtamı
Cihazı twrp al adb shell root ıznı alır zaten.

modemst1 numara karsılıgı orneğin 55 ise oraya mmcblk0p55 yazıp siliceksin.
modemst2 numara karsılıgı örneğin 60 ise oraya mmcblk0p60 yazıp sılıceksın.

abi dediğini yaptım bu şekilde çıkıyor cihaz açık bi şekilde
adb shell
su

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p 41

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p 39
yaptım ama silmedi gene abi

20190104_142924[1].jpg

Ben twrp den yapıcaksın dıyorum sen acık sekılde yaptım dıyorsun kardesım.

Ben twrp den yapıcaksın dıyorum sen acık sekılde yaptım dıyorsun kardesım.

abi kızma yaw :) twrp moduna alıp

adb shell
su

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p 41

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p 39 bunlarımı yapıyım yine

abi sonunda twrp modta oldu süpersin allah razı olsun uğraştırdık hakkını helal et

yedek aldığım qcnyi gerimi yükleyim abi şebekeyi getirmenin bi yolu varmı

sürümü 8.1 di 9.0 yükselttim onla ilgili olabilirmi

Efs almadim qcn almistim yukledim aldigim yedegi ama gene ayni

sürümü 8.1 di 9.0 yükselttim onla ilgili olabilirmi
Merhaba öncelikle Hoşgeldiniz. Ama yukarıda yorumları okudum. Size söyleneni değilde tam tersini yapıyorsunuz. Sonra da şebeke gelmedi diyorsunuz. Cevap veren arkadaşlarım bu konuda tecrübe sahibidir. Söylediklerini dikkatli okuyun ve uygulayın.

Şebeke almama sorununu zaten kendiniz yazmışsınız. Güncelleme yapmamanız lazımdı. İyi forumlar.

Merhaba öncelikle Hoşgeldiniz. Ama yukarıda yorumları okudum. Size söyleneni değilde tam tersini yapıyorsunuz. Sonra da şebeke gelmedi diyorsunuz. Cevap veren arkadaşlarım bu konuda tecrübe sahibidir. Söylediklerini dikkatli okuyun ve uygulayın.

Şebeke almama sorununu zaten kendiniz yazmışsınız. Güncelleme yapmamanız lazımdı. İyi forumlar.

serdar usta denileni yaptım abi çözersen sen çözersin bi yardımcı ol bu xiaomi cihazlar hakkında hiç bir bilgim yok ama aynı cihazdan var elimde aynı cihazdan efs yedek alıp buna yüklesem sorun çözülürmü abi

Geri
Üst Alt