Çözüldü Xiaomi Mi 10 UMİ IMEI Repair

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Xiaomi Mi 10 UMİ IMEI Repair sorunu çözüldüğünü belirtmek isterim. En fazla işlem 10 dk sürüyor. Öyle uzun uzun TWRP vesaire uğraşmaya gerek olmadan işlemleri yapıyoruz. Uzaktan bağlantı ile de yaparız. Ana sayfadaki numaraya mesaj bırakın yeter.

VIP bölümünde konuyu detaylı anlatım yaptık.

Format ve yazılım güncellemesi ile IMEI gitmiyor. Sadece şu an SIM 2 oluyor.

173e66c218c72fa21165f3e8b5f19dda.jpg

351e9e19b2e09c2f9b8e482c0a58699a.jpg

Son düzenleme:
Bu model elimize hiç gelmedi. Ama Çin yazılımı ile çift sim oluyorsa bu güzel bir gelişme ve IMEI Repair yapılır.

Bu modelin 3 versiyonu var. Siz hangisinden bahsediyorsunuz?

konu hakkında deneme yapan oldumu mi 10 veya mi 10 pro da imei repair yapabilen varmı?

mevcut olan nedir acaba yapilip yapilmadigimi nasil yapildigimi?
Şu an bu yeni modellerin çoğu IMEI Repair olmuyor. Diagnostics açınca cihazı QPST aracı ve diğer araçlar qcn QCN çekme ve Yükleme yapmıyor. İlerleyen zamanlarda belki custom Romlar vesaire çıkarsa ki genelde hep çıkıyor. O zaman birşeyler yapmak mümkün olabilir.

Snapdragon 865 işlemcili K30 Pro/Poco F2 Pro da repair olmuyor değil mi şu an?

Şu an bu yeni modellerin çoğu IMEI Repair olmuyor. Diagnostics açınca cihazı QPST aracı ve diğer araçlar qcn QCN çekme ve Yükleme yapmıyor. İlerleyen zamanlarda belki custom Romlar vesaire çıkarsa ki genelde hep çıkıyor. O zaman birşeyler yapmak mümkün olabilir.
Yeni qpst aracı çıktı ama işlevsel mi bilmiyorum.

qpst.win.2.7_installer_00496.2.zip-电信其他资源-CSDN下载

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yabancı forumlarda bahsedilmiş, mi 10 ikili sim kart slotu n11 de satılıyor, ben sipariş ettim, ardından Avrupa romu yükleyip iki hattıda aktif kullanıyorlar, global rom da yazılımla engellemişler, zaten dikkat ederseniz sim kart slotu tek hatlılarda da ikili gibi sadece ikinci kısmı plastikle doldurmuşlar velhasıl eu romla tek hatlılar kolaylıkla çift hat olabiliyor, IMEI repair bence yakındır

Benim anlamadığım şey şu global xiaomi mi 10 modeline imei atmak mümkün değilmidir.

Mümkün ama zamanla. İmei araçlarının yazılım güncellemesi ile hallolabilir. Artık box ya da qpst güncellemesi yoluyla... Hangisi önce olursa

Benim anlamadığım şey şu global xiaomi mi 10 modeline imei atmak mümkün değilmidir.

Bu modeller tek sim olduğu için repair olmuyor. Şu anki toollar sadece sim2 repair destekliyor. Sim1 değiştirince cihazda anormallikler oluyor, o yüzden güncelleme bekleyip Sim1 repair olayı çözülene kadar beklemeniz gerekli maalesef. Tüm Çift sim modeller repair oluyor. Mi 10 ve Mi 10 Pro tek sim olduğu için olmuyor, MTK işlemcili cihazlardan ise Note 9 repair olmuyor ENG rom'u mevcut olmadığı için. Haricinde neredeyse tüm cihazlar oluyor.

Yazılımsal olarak tek sim engeli global romlarda. Çift sim tepsisi ve eu rom ile cihaz çift simli kullanılabilir durumda @ademhotman
565696f667385a164805c461dcf61dd9.jpg
e485133512f703daff4f4b26a8a66c52.jpg

Yazılımsal olarak tek sim engeli global romlarda. Çift sim tepsisi ve eu rom ile cihaz çift simli kullanılabilir durumda @ademhotman
565696f667385a164805c461dcf61dd9.jpg

Merhaba hocam mi 10 almayı düşünüyorum hafta içi siz çift sim tepsisi aldınız sanırım eu rom atınca imei görünüyor mu? Acaba ek 4 ay kullanım süresi mümkün olur mu? Ve repair gelecek mi cevap verirseniz sevinirim saygılar.

Çift imei eu room ile geliyor. Repair de forum ustalarının işi, ancak daha önce görüştüğüm birkaç arkadaş mi 10 için birkaç deneme yapıp diag port açtılar en fazla. Qcn dosyası çekmek için gerekli yazılımın güncellenmesi gerekiyor dediler. Eğer almamışsanız belirsizlik varken uzak durun bence. One plus 8 pro güzel bir alternatif bu cihaz için.

Çift imei eu room ile geliyor. Repair de forum ustalarının işi, ancak daha önce görüştüğüm birkaç arkadaş mi 10 için birkaç deneme yapıp diag port açtılar en fazla. Qcn dosyası çekmek için gerekli yazılımın güncellenmesi gerekiyor dediler. Eğer almamışsanız belirsizlik varken uzak durun bence. One plus 8 pro güzel bir alternatif bu cihaz için.

Fiyat farkı çok fazla hocam o cihazla. Düz 8 deseniz o da yine fark baya bir fazla 4 aylık sürede + bu sim tepsisiyle bi 4 ay daha eklersek 6-7 ayda çözüm olmaz mı diyorsunuz? Ben kafaya bu cihazı taktım ama belirsizlik beni düşündürüyor. 300 liraya kayıt yaptırdığını söyleyenler var ve kayıtlı satanlarda var ne kadar doğru bilmiyorum

Fiyat farkı çok fazla hocam o cihazla. Düz 8 deseniz o da yine fark baya bir fazla 4 aylık sürede + bu sim tepsisiyle bi 4 ay daha eklersek 6-7 ayda çözüm olmaz mı diyorsunuz? Ben kafaya bu cihazı taktım ama belirsizlik beni düşündürüyor. 300 liraya kayıt yaptırdığını söyleyenler var ve kayıtlı satanlarda var ne kadar doğru bilmiyorum
Bildiğim kadarıyla mi 10 alışılmış dosya sisteminin dışında bir yapı ile gelmiş. Para kaptırmayın o kadar yaptık yapıyoruz diyenlere. İlla alacağım diyorsanız alırsınız ama 6-7 aya çıkar mı bilinmez. Ben araştırmadan aldığım için mecburen bekliyorum. Cihaz güzel diyecek bişey yok ama çöp olma riski de var

Geri
Üst Alt