Yardım Xiaomi Mi 10 TWRP Üzerinden EU ROM Sorunu

ciko84

Üye
Arkadaşlar imeili 2. el mi 10 aldım (daha önce de aynı durumda mi 8 vardı) Sürekli kullandığım ve çok memnun olduğum eu roma geçmek istedim. Yaptıklarım
- twrp 3.4.2b 2020.12.06 ve eu rom 21.1.28 indirdim.
- fastboot ile twrp yi sadece boot ettim (öbür türlü cihaz saçmalıyor imei de gidiyor diye)
- twrp açılınca eu romu yükledim. format vs. demeden reboot dedim ancak cihaz twrp de kalıyor (yüklemediğim halde (ek seçenek mi seçmek gerekiyordu)
- baktım olmuyor mi flash ile orjinal rom yükledim ancak imei 0 oldu.
Sorum ise efs yedeği almıştım geri yükleyip imei görünmesine rağmen hat gelmiyor? Bunun olmaması için ne yapmam gerekir?
Eu rom nasıl yüklerim veya neyi yanlış yaptım?
Destek olursanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

format data yapman lazımdı yes dedikten sonra temiz kurulum imei repair eu romda tekrar yaparsan şebeke gelir qfil yazdır qpst yada qcn ydeğin varsa eğer

Özet geçeyim başıma gelenlerin ve destek isteyeyim. Telefonun efi yedeğini aldım imei görünmesine rağmen hat görünmüyordu daha sonra imei gitti bootlock kapandı telefoncuya verdim işim var diye. Daha sonra global rom olup normal imei atılmış haldeki cihaza TWRP 3.4.2b 2020.12.06 fastboot ile sadece boot ettim. Eu rom attım wipe data format vs yapmadan direk reboot ettim ancak telefon yüklememe rağmen (boot edince yüklenmiyor sanırım ek özellik aç kapa yapmadım) twrp de kaldı. Twrp de iç storage 0 görüyordu bende baştan miflash ile stable yükledim ancak imei yine gitti. Telefoncuya rica minnet imei tamir ettirdim. Şimdi imei gitmeden vs eu roma geçebilir miyim? Twrp deki Efs backup yeterli değil midir imei için?

Özet geçeyim başıma gelenlerin ve destek isteyeyim. Telefonun efi yedeğini aldım imei görünmesine rağmen hat görünmüyordu daha sonra imei gitti bootlock kapandı telefoncuya verdim işim var diye. Daha sonra global rom olup normal imei atılmış haldeki cihaza TWRP 3.4.2b 2020.12.06 fastboot ile sadece boot ettim. Eu rom attım wipe data format vs yapmadan direk reboot ettim ancak telefon yüklememe rağmen (boot edince yüklenmiyor sanırım ek özellik aç kapa yapmadım) twrp de kaldı. Twrp de iç storage 0 görüyordu bende baştan miflash ile stable yükledim ancak imei yine gitti. Telefoncuya rica minnet imei tamir ettirdim. Şimdi imei gitmeden vs eu roma geçebilir miyim? Twrp deki Efs backup yeterli değil midir imei için?
Yeterlidir ve ayrıca eu rom twrp üzerinden kurulunca sorun olmaz.

Geri
Üst Alt