Yardım Xiaomi Mİ 10T PRO 5G (Apollopro) Baseband Unknown /Connect Device 71

werwe312

Üye
Arkadaşlar elimde mi 10t pro 5g kodu : M2007J33Y kodlu . Cihaz sıfırlanmış imeiler null ve baseband unknown şekilde geldi . Bl açık . En düşük apollo ve 12.5 sürümlerinde repair ve qcn restore denedim ancak rootlayıp diag port açtıktan sonra diag portundan dft connect device 71 hatası veriyor . Diag açtıktan sonra driverları güncelleyince portlar MDM ve MSM ye dönüyor orada da aynı işlemi yapınca yine connect device 71 hatası veriyor . Forumda aynı sorunlar altında önerilen eng romu vs. denedim ancak görüntü gelmedi . Görüntüsüz halde fastboot moda alıp tekrar globale döndüm şuan cihaz hala unknown basebandda ve 3 dakikada bir reset atıyor kendine . Direnç şeması olmadığı için kontrol edemedim . Bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum .
Hepinize hayırlı işler dilerim .

evet denedim portu görmede sıkıntı yok diag olarak görüyor işlem yapmıyor , daha sonra driver güncelleme yöntemini denedim mdm ve msm diag portlarına döndü ondada işlem yapmadı .
Anakartın arka yüzünde ki basebanda ısı geçtikten sonra baseband geri geldi , daha sonra standart repair işlemleriyle cihaz çözüldü . Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yöntemi deneyebilirler .

İyi forumlar , hayırlı işler .

Küçük bi güncelleme yapayım baseband ısı geçtikten sonra geldi ancak repairden sonra kısa süre şebeke verip acil aramalara düştü . Sanırım baseband parçası arızalanıyor qcn değiştirmeme rağmen sonuç değişmedi . Çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim .

Küçük bi güncelleme yapayım baseband ısı geçtikten sonra geldi ancak repairden sonra kısa süre şebeke verip acil aramalara düştü . Sanırım baseband parçası arızalanıyor qcn değiştirmeme rağmen sonuç değişmedi . Çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim .
Bu modelde base band sorunu var. Değiştirmek lazım.​

Geri
Üst Alt