Negative

#🆂🆄 ɴᴇɢᴀᴛɪᴠᴇ / ᴅᴇᴠᴇʟᴏᴘᴇʀ ᴏғ ► ᴄʜɪᴍᴇʀᴀ ᴛᴏᴏʟ
Genel Moderator
Moderatör tarafında düzenlendi:
renoir modeli ile uyumlumu ustam tesekkürler

bu modellere nasıl yetkili hesap olmadan geçici unlock yani
1667036153644.png
yapılıyor?

bu modellere nasıl yetkili hesap olmadan geçici unlock yani Ekli dosyayı görüntüle 18834yapılıyor?

lisa için modem kabul etmiyor modem tikini kaldırıp attım yedi ama cihaz işlem için hiç tepki vermiyor

lisa için modem kabul etmiyor modem tikini kaldırıp attım yedi ama cihaz işlem için hiç tepki vermiyor
Hocam direnç olayını nasıl halletiniz dirençsiz işlem olmuyor direnç değerini yazabilir misiniz

Dft pro bl kapalı eng yazmıyor mu bu cihaza?

Tr tools ile eng or fastboot moddan lisa seçerek yapmayı denedim efs sıfırladıktan sonra hata veriyor.
yedekte almamış trtools klasörü içerisinde maalesef security dosyasının içinde lisaya ait herhangi birşey yok.
orjinal rakamlarına geri dönemiyorum. cihaza hiç bir şekilde ne qcn yükleyebiliyorum ne de repair oluyor. diag build version 0x2 0x0 [OE] [DB410C] yaziyor rakamlar 00000000000 gösteriyor. rakam yazarken fail veriyor. buna başka efs yedeği yüklesek düzelir mi ?

Tr tools ile eng or fastboot moddan lisa seçerek yapmayı denedim efs sıfırladıktan sonra hata veriyor.
yedekte almamış trtools klasörü içerisinde maalesef security dosyasının içinde lisaya ait herhangi birşey yok.
orjinal rakamlarına geri dönemiyorum. cihaza hiç bir şekilde ne qcn yükleyebiliyorum ne de repair oluyor. diag build version 0x2 0x0 [OE] [DB410C] yaziyor rakamlar 00000000000 gösteriyor. rakam yazarken fail veriyor. buna başka efs yedeği yüklesek düzelir mi ?
rezistor değiştirin yoksa yazmaması normal

rezistor değiştirin yoksa yazmaması normal
Evet yorumunuzu yeni gördüm. Direnç değişmeden efs sıfırlayınca sıkıntı oluyor. Yazmıyor. Ama bu sorunu başka cihazlarda hiç yaşamadım. vayu sunny vb direnç değişen cihazlara eng atıp eng or fastboot modda işlemlerimi bitirip ardına direnç değiştiriyordum hep. lisa da böyle bi problem yaşadım. Sonuç olaraktan çözüm direnç değişimi sonrası hw id düzeldi cihaz rakam ve qcn yazmaya izin verdi.

Trtools uygulamasından Eng yükleyin [ Modem ab ] hata verirse devam ettirin modemi yüklemeden açılır
Recovery Mode alıp format atın
Fastboot Mode alıp EXTRA bölümünden downgrade modem ile düzeltebilirsiniz

geç dönüş oldu özür dilerim cihaz sorun düzeltildi ustamın dediği gibi direnç sonrası işlem tmmdır

Geri
Üst Alt