Yardım Xiaomi Mi 5S Plus Bootloader Sorunu

• Konbuyu başlatan emin.karakis
  • Başlangıç tarihi
E

emin.karakis

Kolay gelsin ustalarım bende bir Redmi 5s Plus var efs'si silinmiş durumda kayıt yapılması gerekiyor ancak bootloader kilitli root atıp diag açmam gerekiyor ancak kilitli olduğu için bahsettiğim işlemleri yapamıyorum.
Çıkmaza girmiş durumdayım ne yapabilirim.
NOT: Bootloader açamama sebebim cihaza şebeke gelmemesi dolayısıyla mi hesabı eşleştirememem.

Kolay gelsin ustalarım bende bir Redmi 5s Plus var efs'si silinmiş durumda kayıt yapılması gerekiyor ancak bootloader kilitli root atıp diag açmam gerekiyor ancak kilitli olduğu için bahsettiğim işlemleri yapamıyorum.
NOT: Bootloader açamama sebebim cihaza şebeke gelmemesi dolayısıyla mi hesabı eşleştirememem.
Mevcut sürümü yüksek olduğunu var sayıp yola çıkarsak Repair yapılan 6 versiyon edl moda alıp yazılım atmanız gerekecektir. Sonrasında ise eski sağlam bir qcn ile qcn yöntemi işlem yapmanız gerekecektir.

Aşağıdaki bilgileri girip geri dönüş yapın bakalım.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Aşağıdaki komutları CMD ekranına girip çıkan sonucu buraya yazın bakalım.

Kod:
fastboot getvar product

fastboot getvar anti

fastboot oem device-info

Aşağıdaki bilgileri girip geri dönüş yapın bakalım.

Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma tuşuna basılı tutarak sağlam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

Aşağıdaki komutları CMD ekranına girip çıkan sonucu buraya yazın bakalım.

Kod:
[/B][/B][/CENTER]
[B][B]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot getvar product[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot getvar anti[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]fastboot oem device-info

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar product
product: MSM8996_B7
finished. total time: 0.022s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar anti
anti:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.070s]
finished. total time: 0.071s

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar product
product: MSM8996_B7

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot getvar anti
anti:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.070s]
finished. total time: 0.071s
Cihazın miui sürümü ve Android sürümü nedir?​

Bootloader hatası alıyorum.
Efs silen arkadaş kullandığım pc üzerinden işlem yapmış restore efs diyerek yüklemem mümkün mü, mümkünse bu dosyaları nereye yedeklediğini bulamadım.
Hata resmini atın lütfen bakalım.​

Hata resmini atın lütfen bakalım.
Mİ Flash üzerinden de 'FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)' hatası alıyorum.

Ekran Alıntıs12ı.PNG

Bootloader hatası alıyorum.
Efs silen arkadaş kullandığım pc üzerinden işlem yapmış restore efs diyerek yüklemem mümkün mü, mümkünse bu dosyaları nereye yedeklediğini bulamadım.
Reset EFS hangi araç ile yapmış. UMT Dongle ile yapmış ise o zaman UMT Dongle dosya konumunu açın. Orada EFS klasörü var. Orada EFS klasörü vardır. UMT Dongle reset EFS yaparken önce EFS yedeğini alıyor sonra reset EFS yapıyor.​

Reset EFS hangi araç ile yapmış. UMT Dongle ile yapmış ise o zaman UMT Dongle dosya konumunu açın. Orada EFS klasörü var. Orada EFS klasörü vardır. UMT Dongle reset EFS yaparken önce EFS yedeğini alıyor sonra reset EFS yapıyor.
Yaptım çok teşekkür ederim ancak cihazıma mi hesabı girmeye çalıştığımda 'Hesap girilemedi Hata Kodu 20091' hatası alıyorum.
İnternetten baya bi araştırdım fakat doğru düzgün bir çözüm bulamadım.

bl kapalı ve root olmadan diag açılıyor

Yaptım çok teşekkür ederim ancak cihazıma mi hesabı girmeye çalıştığımda 'Hesap girilemedi Hata Kodu 20091' hatası alıyorum.
İnternetten baya bi araştırdım fakat doğru düzgün bir çözüm bulamadım.
Mi hesabı doğru mu?​

Geri
Üst Alt